Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowska Rada Seniorów

"Seniorem być, czyli jak bezpiecznie żyć"

Gorzowska Rada Seniorów serdecznie zaprasza na cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych zorganizowanych przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. i  Komendę Miejską Policji w Gorzowie Wlkp. w partnerstwie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gorzowie Wlkp., dotyczących bezpieczeństwa seniorów pt. „Seniorem być, czyli jak bezpiecznie żyć”.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 czerwca, o godzinie 16.30, w sali nr 8 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. (wejście od ul. Kos. Gdyńskich).
Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się jak ustrzec przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi na rynku usług i towarów, czyli o ochronie praw konsumenta, a także o ochronie przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze.
Gościem pierwszego spotkania będzie Tomasz Gierczak, Miejski Rzecznik Konsumentów i Spraw Mieszkańców oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.
 
 
 
 

I Gorzowskie Prezentacje Seniorów - Dni Gorzowa 2018r.

W sobotę 9 czerwca w czasie obchodów Dni Gorzowa 2018r. odbyły się I Gorzowskie Prezentacje Seniorów.
Prezentacje zostały zorganizowane przez Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Gorzowską Radę Seniorów, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uczestnicy w barwnych strojach i ukwieconych kapeluszach zebrali się pod budynkiem Nova Park, aby  stamtąd Kolorowym Korowodem prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP Siedlice przejść przez Most Staromiejski na Bulwar Wschodni. W barwnym przemarszu uczestniczył Prezydent Miasta Jacek Wójcicki, przedstawiciele Urzędu Miasta i Rady Miejskiej. Na uwagę zasługują piękne stroje seniorów ze Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna oraz gości z Drezdenka.
Na scenie położonej przy budynku LOK, po  koncercie Orkiestry Dętej odbyły się prezentacje grup seniorskich: zespołów wokalnych, chórów, kabaretów. Świetną zabawę zapewnił m.in. występ zespołu wokalno - instrumentalnego Wena, którego członkinią jest przewodnicząca Gorzowskiej Rady Seniorów Jolanta Szeliga – Bujak. Przy dźwiękach Kapeli Retro odbyła się potańcówka,a animacje taneczne poprowadziła Anna Dębicka.
Święto seniorów zakończył koncert gwiazdy wieczoru – Don Vasyla Juniora wraz z zespołem Cygańskie Gwiazdy.
 
 

Od Juniora do Seniora

W sobotę 19 maja odbył się w Parku Wiosny Ludów festyn w ramach akcji „Od Juniora do Seniora” zorganizowany przez Okręgowa Izbę Pielęgniarek i Położnych w Gorzowie Wlkp., przy współudziale Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., Gorzowskiej Rady Seniorów, Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze oraz Gorzowskiego Stowarzyszenia „Amazonek”.
Akcja skierowana była do  gorzowian w każdym wieku i  miała na celu promocję zdrowego stylu życia, odżywiania i profilaktyki nowotworów oraz antyalkoholowej.
Podczas trwania akcji można było zasięgnąć porad w zakresie pielęgnacji i opieki nad dzieckiem, odbyć szkolenie dotyczące pierwszej pomocy, skorzystać z porad dietetyka, wziąć udział w  ankiecie „Czy prawidłowo odżywiasz się Seniorze?”
Mieszkańcy mogli się zapoznać z działalnością Gorzowskiej Rady Seniorów, której członkinie wraz z przewodniczącą Jolantą Szeligą – Bujak rozdawały Koperty Życia.
 
Dla wszystkich chętnych dostępne były broszury, ulotki i informatory dotyczące profilaktyki i promocji zdrowia. Do dyspozycji mieszkańców był sprzęt do pomiaru ciśnienia, tkanki tłuszczowej oraz fantomy do samobadania piersi
Wystąpił zespół wokalno – instrumentalny „Wena” pod kierownictwem Jolanty Szeligi – Bujak z Klubu „Pogodna Jesień” Miejskiego Centrum Kultury.
Przewidziano również atrakcje dla dzieci tj. kolorowanie malowanek, rysowanie, gry na świeżym powietrzu.

Seniorze, odbierz darmową Kopertę Życia!

Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do odbioru bezpłatnych KOPERT ŻYCIA, które są istotną pomocą dla ratowników medycznych! Dzięki nim służby medyczne mogą skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji!
 
Akcja zainicjowana przez Gorzowską Radę Seniora we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta oraz Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. skierowana jest w szczególności do osób starszych i samotnych.
czytaj dalej

Rowerowa jazda z seniorami

Gorzowska Rada Seniorów zaprasza w sobotę 28 kwietnia na przejażdżkę rowerową w towarzystwie Mistrza Świata Lecha Piaseckiego. Start o godz. 15.00 z parkingu obok sklepu rowerowego przy ul. Wyszyńskiego 145. Zapraszamy seniorów, ale mile widziane będą również ich wnuki.
 
 

Mistrz Świata sportowym patronem seniorów – rowerzystów

Od pewnego czasu gorzowscy seniorzy – rowerzyści z zamiłowania - z satysfakcją spotykają się przed sklepem rowerowym przy ul. Wyszyńskiego 145. Jak zawsze wita nas pan Lech Piasecki, zwycięzca Wyścigu Pokoju.
 
Tym razem 6 kwietnia podgorzowskimi drogami  pojechało sześciu rowerzystów, w tym jedna pasjonatka tego sportu. Nie jeździmy w tempie wyścigowym, ale chwilami  jazda bywa dość szybka. Chodzi o ruch na świeżym powietrzu i satysfakcję.
 
Kolejne jazdy, tym razem z udziałem Lecha Piaseckiego, przewidziane są na 14 i 28 kwietnia. Każdego chętnego zapraszamy w miejsce zbiórki o 15.00. Trasy i ich długość zawsze ustalamy wspólnie.
 
Andrzej Jakubaszek
 

Mistrz Świata i seniorzy

Mistrz Świata Lech Piasecki dotrzymał obietnicy i w sobotę 31 marca 2018 r. zaprosił gorzowskich seniorów do wspólnej jazdy rowerami.
 
Trasa dość zróżnicowana, pogoda niezła jak na tegoroczny marzec. To była przygoda....
 
Kolejna jazda seniorów ze startem sprzed Salonu Rowerowego Mistrza w międzynarodowym dniu sportu 6 kwietnia. Godzina jeszcze do ustalenia. Kontakt na Facebook Seniorzy Gorzów Wielkopolski.
czytaj dalej

Szkolenie: Technologiczny Senior

Jak założyć skrzynkę e- mail? Jak korzystać z zakupów w sieci? Czy konto internetowe jest bezpieczne i czy na pewno nie znikną z niego pieniądze? M. in. na takie tematy będą się szkolić gorzowscy seniorzy. Spotkanie robocze zaplanowano na 18 kwietnia, jednak zapisy do udziału w warsztatach już ruszyły. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Może wziąć w nich udział tylko setka gorzowian.​
czytaj dalej

Tak działa Gorzowska Rada Seniorów

Są pełni energii i mają wiele pomysłów na to, żeby seniorom w Gorzowie żyło się lepiej. Mowa o Gorzowskiej Radzie Seniorów.
 
Od lutego, dzięki staraniom Rady, seniorzy mogą korzystać ze zniżek w Miejskim Ośrodku Sztuki oraz w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka”. MOS oferuje m.in. Karnet Seniora w cenie 18 zł na dwa dowolne seanse w Kinie 60 krzeseł w każdy drugi poniedziałek miesiąca. Ponadto, posiadacze Karty Seniora wystawy mogą zwiedzać w cenie biletu ulgowego, a w czwartki wejście na wystawy mają za darmo. Na „Słowiance” osoby z Kartą Seniora mogą korzystać z ulgowej ceny biletów wstępu. Dodatkowo w każdy piątek mają 1 zł rabatu przy zakupie biletu wstępu na baseny i lodowisko.
czytaj dalej

Prezydium Gorzowskiej Rady Seniorów

28 września br. odbyło się I posiedzenie Gorzowskiej Rady Seniorów. Podczas spotkania przeprowadzone zostały wybory na przewodniczącego, wiceprzewodniczącego oraz sekretarza Gorzowskiej Rady Seniorów. 
 
Prezydium Gorzowskiej Rady Seniorów:
 
· Przewodnicząca - Jolanta Szeliga-Bujak
· Wiceprzewodniczący - Andrzej Jakubaszek
· Sekretarz - Maria Litwiniec
 
Gorzowska Rada Seniorów posiada skrzynkę mailową radaseniorow@um.gorzow.pl, na którą można kierować wszystkie sprawy dotyczące seniorów w mieście.
czytaj dalej
1 2 3 4 5