Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
fest_mk
GRODZINSKA_SLIDER
Footsteps-slider
szkoły otwarte 24.04
HEJNOWICZ_SLIDER
tania dzialka
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowska Rada Seniorów

Mistrz Świata sportowym patronem seniorów – rowerzystów

Od pewnego czasu gorzowscy seniorzy – rowerzyści z zamiłowania - z satysfakcją spotykają się przed sklepem rowerowym przy ul. Wyszyńskiego 145. Jak zawsze wita nas pan Lech Piasecki, zwycięzca Wyścigu Pokoju.
 
Tym razem 6 kwietnia podgorzowskimi drogami  pojechało sześciu rowerzystów, w tym jedna pasjonatka tego sportu. Nie jeździmy w tempie wyścigowym, ale chwilami  jazda bywa dość szybka. Chodzi o ruch na świeżym powietrzu i satysfakcję.
 
Kolejne jazdy, tym razem z udziałem Lecha Piaseckiego, przewidziane są na 14 i 28 kwietnia. Każdego chętnego zapraszamy w miejsce zbiórki o 15.00. Trasy i ich długość zawsze ustalamy wspólnie.
 
Andrzej Jakubaszek
 

Mistrz Świata i seniorzy

Mistrz Świata Lech Piasecki dotrzymał obietnicy i w sobotę 31 marca 2018 r. zaprosił gorzowskich seniorów do wspólnej jazdy rowerami.
 
Trasa dość zróżnicowana, pogoda niezła jak na tegoroczny marzec. To była przygoda....
 
Kolejna jazda seniorów ze startem sprzed Salonu Rowerowego Mistrza w międzynarodowym dniu sportu 6 kwietnia. Godzina jeszcze do ustalenia. Kontakt na Facebook Seniorzy Gorzów Wielkopolski.
czytaj dalej

Szkolenie: Technologiczny Senior

Jak założyć skrzynkę e- mail? Jak korzystać z zakupów w sieci? Czy konto internetowe jest bezpieczne i czy na pewno nie znikną z niego pieniądze? M. in. na takie tematy będą się szkolić gorzowscy seniorzy. Spotkanie robocze zaplanowano na 18 kwietnia, jednak zapisy do udziału w warsztatach już ruszyły. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Może wziąć w nich udział tylko setka gorzowian.​
czytaj dalej

Tak działa Gorzowska Rada Seniorów

Są pełni energii i mają wiele pomysłów na to, żeby seniorom w Gorzowie żyło się lepiej. Mowa o Gorzowskiej Radzie Seniorów.
 
Od lutego, dzięki staraniom Rady, seniorzy mogą korzystać ze zniżek w Miejskim Ośrodku Sztuki oraz w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka”. MOS oferuje m.in. Karnet Seniora w cenie 18 zł na dwa dowolne seanse w Kinie 60 krzeseł w każdy drugi poniedziałek miesiąca. Ponadto, posiadacze Karty Seniora wystawy mogą zwiedzać w cenie biletu ulgowego, a w czwartki wejście na wystawy mają za darmo. Na „Słowiance” osoby z Kartą Seniora mogą korzystać z ulgowej ceny biletów wstępu. Dodatkowo w każdy piątek mają 1 zł rabatu przy zakupie biletu wstępu na baseny i lodowisko.
czytaj dalej

Prezydium Gorzowskiej Rady Seniorów

28 września br. odbyło się I posiedzenie Gorzowskiej Rady Seniorów. Podczas spotkania przeprowadzone zostały wybory na przewodniczącego, wiceprzewodniczącego oraz sekretarza Gorzowskiej Rady Seniorów. 
 
Prezydium Gorzowskiej Rady Seniorów:
 
· Przewodnicząca - Jolanta Szeliga-Bujak
· Wiceprzewodniczący - Andrzej Jakubaszek
· Sekretarz - Maria Litwiniec
 
Gorzowska Rada Seniorów posiada skrzynkę mailową radaseniorow@um.gorzow.pl, na którą można kierować wszystkie sprawy dotyczące seniorów w mieście.
czytaj dalej
 • 26-06-2017
 • Autor: Dominika Ślązak
 • drukuj

Rada seniorów rozpoczęła działalność

13 września swoją działalność rozpoczęła Gorzowska Rada Seniorów. - Działalność Rady pozwoli na wykorzystanie bogatego doświadczenia i potencjału seniorów oraz wpłynie na poprawę jakości ich życia - powiedział prezydent Jacek Wójcicki, wręczając członkom Rady listy gratulacyjne.
 
 
 
Znamy skład Gorzowskiej Rady Seniorów!
 
W wyborach, które miały miejsce w sobotę 24 czerwca br. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., przy ul. Sikorskiego 3 – 4 w godz. 7:30 – 15:30 wzięło udział 157 osób.
 
Wybory miały na celu wyłonić 6 z 8 kandydatów do Gorzowskiej Rady Seniorów z grupy przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych, posiadających swoją siedzibę lub oddział w Gorzowie Wlkp.
 
W wyniku głosowania mieszkańców naszego miasta do Gorzowskiej Rady Seniorów dostały się następujące osoby:
 1. Jarosław Marciniak – 36 głosów;
 2. Wojciech Kazimierz Beker – 34 głosy;
 3. Jolanta Szeliga – Bujak – 31 głosów;
 4. Jadwiga Popkowska – 22 głosy;
 5. Andrzej Jakubaszek – 18 głosów;
 6. Bożena Kwiatek – 9 głosów.
Osoby, które nie dostały się do Gorzowskiej Rady Seniorów to:
 1. Marek Antoni Ksyt – 6 głosów;
 2. Stanisław Jaroszewicz – 1 głos.
 
Oficjalny skład Gorzowskiej Rady Seniorów:
 
Przedstawiciele podmiotów działających na rzecz seniorów
 1. Jarosław Marciniak;
 2. Wojciech Kazimierz Beker;
 3. Jolanta Szeliga – Bujak;
 4. Jadwiga Popkowska;
 5. Andrzej Jakubaszek;
 6. Bożena Kwiatek;
Mieszkańcy miasta 60+
 1. Aniela Kubik;
 2. Barbara Wierzbicka – Gałgańska;
 3. Ewa Płotkowiak – Kulik;
 4. Maria Litwiniec;
 5. Andrzej Erencowicz;
 6. Irena Polańska;
Przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku
 1. Władysław Żelazowski;
 2. Jerzy Szymankiewicz;
 3. Krystyna Mosoń.
Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Gorzowskiej Rady Seniorów planowane jest po okresie wakacyjnym - we wrześniu.
 • 02-05-2017
 • Autor: Dominika Ślązak
 • drukuj

Wchodzimy w kolejny etap wyborów do Gorzowskiej Rady Seniorów

Wybory do Gorzowskiej Rady Seniorów
 
Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. zaprasza mieszkańców miasta do wzięcia udziału w głosowaniu, którego celem będzie wybór 6 przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych na I kadencję Gorzowskiej Rady Seniorów.
Głosowanie odbędzie się w sobotę 24 czerwca br. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3-4 w godz. 7:30 – 15:30. Głosować będą mogli mieszkańcy miasta zameldowani w Gorzowie Wlkp. lub posiadający dokument potwierdzający zamieszkiwanie na terenie miasta (np. umowa najmu, akt notarialny).
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wyborach.
9 na 15 miejsc w Gorzowskiej Radzie Seniorów zostało obsadzonych w pierwszej turze wyborów – są to mieszkańcy miasta 60+ (6 osób) oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku (3 osoby). W związku ze zgłoszeniem się większej ilości kandydatów będących przedstawicielami podmiotów działających na rzecz seniorów, odbędzie się druga tura wyborów.
Gorzowska Rada Seniorów będzie organem doradczym, opiniodawczym i inicjatywnym w strukturze władz miejskich, złożonym z seniorów i osób mających wpływ na sprawy dotyczące społeczności, w tym starszego pokolenia. Intencją powołania Rady Seniorów jest włączenie starszego pokolenia w życie społeczne, w działania, które mają zaspokoić ich potrzeby i rozwiązywać istotne problemy indywidualne i grupowe. Główną rolą Rady będzie reprezentowanie interesów seniorów wobec władz Miasta tak, by wspólnie zapewniać starszym mieszkańcom wysoką jakość życia.
 
Lista kandydatów do Gorzowskiej Rady Seniorów
 
Lp.
Nazwisko i imię kandydata
Podmiot zgłaszający kandydata
1
Beker Wojciech Kazimierz
Stowarzyszenie Równi Wobec Prawa
2
Andrzej Jakubaszek
Stowarzyszenie Ludzie dla Miasta i Polski Związek Niewidomych Okręg Lubuski
3
Jaroszewicz Stanisław
OPZZ Rada Powiatu Gorzowskiego i Strzelecko-Drezdeneckiego Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Gorzowie Wlkp.
4
Ksyt Marek Antoni
Stowarzyszenie Seniorów Gorzowskich „Złoty Kłos”
5
Kwiatek Bożena
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gorzowie Wielkopolskim
6
Marciniak Jarosław
Fundacja Gorzów dla Seniorów
7
Popkowska Jadwiga
Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Gorzowie Wlkp.
8
Szeliga – Bujak Jolanta
Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
 
Oficjalny imienny skład Gorzowskiej Rady Seniorów zostanie ogłoszony po przeprowadzeniu opisanego wyżej etapu wyborów.
 • 20-02-2017
 • Autor: Dominika Ślązak
 • drukuj

Nabór do Gorzowskiej Rady Seniorów

 
 
Ruszył nabór do Gorzowskiej Rady Seniorów, która będzie reprezentować interesy najstarszych mieszkańców miasta. Nabór rozpoczął się 10 lutego i potrwa do 5 marca br. Zgłoszenia adresowane na Wydział Spraw Społecznych można składać w kancelarii głównej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 lub przy ul. Myśliborskiej 34.
 
Najważniejsze zadania Rady Seniorów
 
Rada Seniorów to zespół osób, którym bliskie są sprawy najstarszych mieszkańców miasta.
 
Głównym jej zadaniem będzie reprezentowanie interesów i potrzeb środowiska osób starszych w naszym mieście wobec władz samorządowych oraz formułowanie opinii dotyczących strategicznych i bieżących planów rozwoju gminy.
 
Radę powołuje Prezydent Miasta, na podstawie uchwały Radnych Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 29 listopada 2016 roku.
 
Kadencja Gorzowskiej Rady Seniorów trwa 4 lata. Rada ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Członkowie Rady pełnią swoje funkcje społecznie.
 
- Cieszę się, że jako samorząd wychodzimy naprzeciw potrzebom starszych i tych najstarszych mieszkańców Gorzowa. Mam nadzieję, ze rola Rady z każdym miesiącem jej funkcjonowania będzie ważniejsza. Zapewniam o gotowości i otwartości na dialog w każdym zgłoszonym przez członków Rady temacie – zapewnia prezydent Jacek Wójcicki. 
 
Działalność Rady pozwoli na wykorzystanie bogatego doświadczenia i potencjału seniorów oraz wpłynie na poprawę jakości ich życia. Przyczyni się również do rozwoju aktywnego uczestnictwa osób starszych w życiu społeczności lokalnych, a tym samym do kreowania i umacniania społeczeństwa obywatelskiego.
 
Nabór – wybierzmy swoich przedstawicieli
 
W skład Rady wejdzie 15 członków, w tym:
 • 6 przedstawicieli osób starszych, które są mieszkańcami Gorzowa Wlkp.;
 • 6 przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych, posiadających swoją siedzibę lub oddział w Gorzowie Wlkp.;
 • 3 przedstawicieli podmiotów prowadzących uniwersytet trzeciego wieku.
Jeśli zgłoszeń będzie więcej, członkowie Rady zostaną wybrani w drodze dodatkowych wyborów – poprzez głosowanie.
 
Nabór trwa od 10 lutego do 5 marca br. Zgłoszenia adresowane na Wydział Spraw Społecznych można składać w kancelarii głównej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 lub przy ul. Myśliborskiej 34.
 
Zachęcamy do składania zgłoszeń mieszańców naszego miasta oraz przedstawicieli podmiotów w tym organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów.

Załączniki