Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowska Rada Seniorów

"Wstań Polsko Moja"

Dnia 23 listopada br. w Sali Kominkowej Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ul. Warszawskiej 35 odbyła się premiera programu słowno–muzycznego pt. „Wstań Polsko Moja”.
Program został przygotowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległośc i zaprezentowano w nim poezję legionową, pieśni patriotyczne oraz odezwy marszałka Józefa Piłsudskiego.
Scenariusz przygotowała i program wyreżyserowała Jolanta Szeliga- Bujak, przewodnicząca Gorzowskiej Rady Seniorów. Oprawą muzyczną zajęły się panie Wanda Kawka i Teresa Krzemińska z zespołu muzyczno-wokalnego „Wena”. W programie wystąpili aktorzy z teatru seniora „Maski i Twarze”.
Zgromadzeni widzowie otrzymali specjalnie przygotowane śpiewniki, a na koniec programu wspólnie odśpiewano kilka znanych pieśni m.in. „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”.

Zaproszenie na program "Wstań Polsko Moja"

Gorzowska Rada Seniorów i Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają  na program słowno –muzyczny „Wstań Polsko Moja”  przygotowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie można będzie usłyszeć m. in. odezwy marszałka Józefa Piłsudskiego, poezję legionową oraz pieśni patriotyczne.
Jolanta Szeliga – Bujak – scenariusz i reżyseria, Wanda Kawka i Teresa Krzemińska- oprawa muzyczna.
Wystąpią -  teatr seniora „Maski i Twarze” oraz zespół wokalno-instrumentalny „Wena” działające przy Klubie Pogodna Jesień w Miejskim Centrum Kultury.
Widowisko odbędzie się w piątek 23 listopada o godz. 17.00 w Sali Kominkowej Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ul. Warszawskiej 35.
Wstęp jest bezpłatny.
 
 
 
 
 

Rozstrzygnięcie konkursu "Przychodnia przyjazna seniorom"

Zwycięzcą organizowanego przez Gorzowską Radę Seniorów konkursu „Przychodnia przyjazna seniorom” został Specjalistyczny Zakład Medyczny Fundacji „Nasze zdrowie” NZOZ  przy ul. Walczaka 23 E w Gorzowie Wielkopolskim.
Wyniki konkursu ogłoszono podczas inauguracji Gorzowskiego Tygodnia Seniora w dniu 8 października 2018 roku.
 
Serdecznie gratulujemy!
 

Spotkanie z seniorami z Dziwnowa

Dnia 29 września 2018 roku członkowie Gorzowskiej Rady Seniorów spotkali się z przedstawicielami organizacji seniorskich oraz władz Dziwnowa.
Celem spotkania było zainicjowanie współpracy pomiędzy środowiskami seniorskimi z Gorzowa Wielkopolskiego i gminy Dziwnów. Obie strony wyraziły chęć nawiązania ściślejszej współpracy i podkreśliły, że wymiana doświadczeń może pozytywnie wpłynąć na seniorów z obu miast i zaowocować konkretnymi działaniami.

Gorzowski Tydzień Seniora

Gorzowska Rada Seniorów serdecznie zaprasza wszystkich seniorów do aktywnego udziału w obchodach Gorzowskiego Tygodnia Seniora, które odbędą  się w dniach 8-13 października 2018 r.
Dla seniorów przygotowano  szereg ogólnodostępnych i bezpłatnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych.
W organizację wydarzenia włączyło się wielu partnerów: organizacje pozarządowe, instytucje oraz podmioty działające na rzecz osób starszych.
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym spotkaniu z członkami Gorzowskiej Rady Seniorów, które odbędzie się we wtorek 9 października w sali nr 8 WiMBP w Gorzowie Wielkopolskim, w ramach panelu wykładowego pn. „Bezpieczny i zdrowy senior” w godzinach 11.00-14.00.
 
Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny poniżej.

Załączniki

Zaproszenie na Rowerowy Piknik Gorzowskiej Rady Seniorów

Gorzowska Rada Seniorów  serdecznie zaprasza na rowerowy piknik, który odbędzie się w dniu 11 września 2018r. w Ośrodku Wypoczynkowym w Lipach.
Zbiórka uczestników imprezy zaplanowana została przed sklepem rowerowym przy ul. Wyszyńskiego 145. O godzinie 9.30 uczestnicy pikniku wyruszą własnymi rowerami do Ośrodka Wypoczynkowego w Lipach.
Trasa przejazdu będzie przebiegała przez Kłodawę i Łośno. Tempo przejazdu będzie spacerowe, tak aby każdy uczestnik nie miał problemu z dojazdem do ośrodka. Na miejscu przewidziano ognisko, więc prosimy zabrać ze sobą kiełbaski. Powrót zaplanowano około godziny 16-tej.
 
 
 
               

Uwaga seniorzy!

Osoby dysponujące Kartą Seniora nie muszą ubiegać się o Gorzowską Kartę Mieszkańca; jako posiadacze Karty Seniora są uprawnieni do korzystania ze wszystkich przywilejów wynikających z Gorzowskiej Karty Mieszkańca.
 
Podstawa prawna:
 
§ 4 ust. 1 pkt. 3 Uchwały Nr LXV/804/2018 z dnia 22 czerwca 2018 r. Rady Miasta w sprawie przyjęcia Programu osłonowego "Gorzowska Karta Mieszkańca" oraz Załącznika nr 4 („Zasady wydawania i regulamin korzystania z Gorzowskiej Karty Mieszkańca - Postanowienia ogólne - punkt 7”) do Zarządzenia Nr 318/I/2018 Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 31 lipca 2018 r. w sprawie ustalenia logo Programu osłonowego „Gorzowska Karta Mieszkańca”, wzoru karty oraz zasad wydawania i regulaminu korzystania z Gorzowskiej Karty Mieszkańca.
 
Violetta Rutkowska
Wydział Spraw Społecznych

Konkurs "Przychodnia przyjazna seniorom"

Gorzowska Rada Seniorów zaprasza mieszkających w naszym mieście seniorów do udziału w konkursie pn. „Przychodnia przyjazna seniorom”.
Celem konkursu jest wyróżnienie przyjaznej seniorom placówki medycznej (przychodni podstawowej opieki zdrowotnej bądź poradni specjalistycznej) działającej na terenie miasta Gorzowa Wlkp.
Konkurs będzie przeprowadzony w dniach od 01 sierpnia do 28 września 2018r. Wyniki zostaną ogłoszone podczas obchodów „Tygodnia Seniora”, a  najlepsze placówki  nagrodzone dyplomami.
Głosy będzie można oddawać na kuponach konkursowych dostępnych przy urnach na Sali Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3-4 oraz w Klubie Seniora „Pogodna Jesień” przy ul. Słonecznej 63 w Gorzowie Wlkp. Dodatkowo kupony będą drukowane w Gorzowskich Wiadomościach Samorządowych i prasie lokalnej.
Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku.

Załączniki

"Seniorem być, czyli jak bezpiecznie żyć"

Gorzowska Rada Seniorów serdecznie zaprasza na cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych zorganizowanych przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. i  Komendę Miejską Policji w Gorzowie Wlkp. w partnerstwie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gorzowie Wlkp., dotyczących bezpieczeństwa seniorów pt. „Seniorem być, czyli jak bezpiecznie żyć”.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 czerwca, o godzinie 16.30, w sali nr 8 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. (wejście od ul. Kos. Gdyńskich).
Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się jak ustrzec przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi na rynku usług i towarów, czyli o ochronie praw konsumenta, a także o ochronie przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze.
Gościem pierwszego spotkania będzie Tomasz Gierczak, Miejski Rzecznik Konsumentów i Spraw Mieszkańców oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.
 
 
 
 

I Gorzowskie Prezentacje Seniorów - Dni Gorzowa 2018r.

W sobotę 9 czerwca w czasie obchodów Dni Gorzowa 2018r. odbyły się I Gorzowskie Prezentacje Seniorów.
Prezentacje zostały zorganizowane przez Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Gorzowską Radę Seniorów, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uczestnicy w barwnych strojach i ukwieconych kapeluszach zebrali się pod budynkiem Nova Park, aby  stamtąd Kolorowym Korowodem prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP Siedlice przejść przez Most Staromiejski na Bulwar Wschodni. W barwnym przemarszu uczestniczył Prezydent Miasta Jacek Wójcicki, przedstawiciele Urzędu Miasta i Rady Miejskiej. Na uwagę zasługują piękne stroje seniorów ze Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna oraz gości z Drezdenka.
Na scenie położonej przy budynku LOK, po  koncercie Orkiestry Dętej odbyły się prezentacje grup seniorskich: zespołów wokalnych, chórów, kabaretów. Świetną zabawę zapewnił m.in. występ zespołu wokalno - instrumentalnego Wena, którego członkinią jest przewodnicząca Gorzowskiej Rady Seniorów Jolanta Szeliga – Bujak. Przy dźwiękach Kapeli Retro odbyła się potańcówka,a animacje taneczne poprowadziła Anna Dębicka.
Święto seniorów zakończył koncert gwiazdy wieczoru – Don Vasyla Juniora wraz z zespołem Cygańskie Gwiazdy.
 
 
1 2 3