Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Majówka
Pole golfowe
FG-5-05
Biznes_Szwajcaria
tania dzialka
mos 16 maja
Zawodowcy
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowska Rada Seniorów

  • 20-02-2017
  • Autor: Dominika Ślązak
  • drukuj

Nabór do Gorzowskiej Rady Seniorów

 
 
Ruszył nabór do Gorzowskiej Rady Seniorów, która będzie reprezentować interesy najstarszych mieszkańców miasta. Nabór rozpoczął się 10 lutego i potrwa do 5 marca br. Zgłoszenia adresowane na Wydział Spraw Społecznych można składać w kancelarii głównej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 lub przy ul. Myśliborskiej 34.
 
Najważniejsze zadania Rady Seniorów
 
Rada Seniorów to zespół osób, którym bliskie są sprawy najstarszych mieszkańców miasta.
 
Głównym jej zadaniem będzie reprezentowanie interesów i potrzeb środowiska osób starszych w naszym mieście wobec władz samorządowych oraz formułowanie opinii dotyczących strategicznych i bieżących planów rozwoju gminy.
 
Radę powołuje Prezydent Miasta, na podstawie uchwały Radnych Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 29 listopada 2016 roku.
 
Kadencja Gorzowskiej Rady Seniorów trwa 4 lata. Rada ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Członkowie Rady pełnią swoje funkcje społecznie.
 
- Cieszę się, że jako samorząd wychodzimy naprzeciw potrzebom starszych i tych najstarszych mieszkańców Gorzowa. Mam nadzieję, ze rola Rady z każdym miesiącem jej funkcjonowania będzie ważniejsza. Zapewniam o gotowości i otwartości na dialog w każdym zgłoszonym przez członków Rady temacie – zapewnia prezydent Jacek Wójcicki. 
 
Działalność Rady pozwoli na wykorzystanie bogatego doświadczenia i potencjału seniorów oraz wpłynie na poprawę jakości ich życia. Przyczyni się również do rozwoju aktywnego uczestnictwa osób starszych w życiu społeczności lokalnych, a tym samym do kreowania i umacniania społeczeństwa obywatelskiego.
 
Nabór – wybierzmy swoich przedstawicieli
 
W skład Rady wejdzie 15 członków, w tym:
  • 6 przedstawicieli osób starszych, które są mieszkańcami Gorzowa Wlkp.;
  • 6 przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych, posiadających swoją siedzibę lub oddział w Gorzowie Wlkp.;
  • 3 przedstawicieli podmiotów prowadzących uniwersytet trzeciego wieku.
Jeśli zgłoszeń będzie więcej, członkowie Rady zostaną wybrani w drodze dodatkowych wyborów – poprzez głosowanie.
 
Nabór trwa od 10 lutego do 5 marca br. Zgłoszenia adresowane na Wydział Spraw Społecznych można składać w kancelarii głównej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 lub przy ul. Myśliborskiej 34.
 
Zachęcamy do składania zgłoszeń mieszańców naszego miasta oraz przedstawicieli podmiotów w tym organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów.

Załączniki