Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowska Rada Seniorów

Jak założyć profil zaufany?

Osoby korzystające z profilu zaufanego mogą sprawy urzędowe załatwiać online. To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możemy potwierdzić swoją tożsamość składając podpis zaufany.
 
Są dwie metody założenia profilu zaufanego. Można to zrobić nie wychodząc z domu, przez Internet za pomocą internetowego konta bankowego lub za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.
czytaj dalej

Zmarł Jerzy Szymankiewicz

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”
Wisława Szymborska
 
 
Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że 7 stycznia 2021 roku zmarł
śp. Jerzy Szymankiewicz
członek Gorzowskiej Rady Seniorów
 
Żegnamy dobrego kolegę, oddanego pracy na rzecz społeczności gorzowskich seniorów. Łącząc się w bólu, składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Najbliższym.
 
Gorzowska Rada Seniorów

Bezpłatne szczepienia dla seniorów 75+

Przychodnia Prima Familia informuje, że posiada darmowe szczepionki dla seniorów w wieku 75+. Pacjenci należący do przychodni nie ponoszą żadnej opłaty za szczepionkę oraz wykonanie szczepienia, pozostałe osoby (niezadeklarowane w przychodni) powyżej 75 roku życia ponoszą opłatę w wysokości 10 zł (koszty utylizacji odpadów medycznych, dezynfekcji, dokumentacji medycznej).
 
Pacjenci zobowiązani są do wcześniejszej rejestracji na szczepienie pod nr tel. 570 930 000
 
Miejsce wykonania szczepień:
Przychodnia Prima Familia
ul.Bohaterów Westerplatte 37 (os.Piaski)
66-400 Gorzów Wielkopolski
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00
www.primafamilia.pl

ŚWIADOMIE BEZ PRZEMOCY

Pomoc dla pacjentów i personelu szpitala zakaźnego

W odpowiedzi na informacje o trudnej sytuacji pacjentów zarażonych COVID-19  leczonych w gorzowskim szpitalu przy ul. Walczaka 42 członkowie Gorzowskiej Rady Seniorów zakupili  i przekazali najpotrzebniejsze artykuły żywnościowe oraz higieniczne. Zebrane paczki zostały dostarczone 23 października.
Do akcji przyłączyła się również sieć sklepów Netto Polska, dzięki wsparciu której 26 października przedstawiciele Gorzowskiej Rady Seniorów: Irena Polańska i Andrzej Erencowicz przekazali dodatkowo dla pacjentów i personelu szpitala artykuły spożywcze m.in. wodę, kawę i  herbatę.
 

III Gorzowski Tydzień Seniora

Gorzowska Rada Seniorów zaprasza wszystkich Seniorów w wieku od 60 roku życia do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym przez Miasto konkursie z okazji III Gorzowskiego Tygodnia Seniora. Konkurs pn. "Pasje gorzowskich Seniorów" ma na celu prezentację różnych form spędzania wolnego czasu przez Seniorów. Forma prezentacji swoich uzdolnień jest dowolna. Przewidywane nagrody dla laureatów konkursu to karty podarunkowe do sklepu oraz zaproszenia na kolację do restauracji dla dwóch osób.
 
Dodatkowo w aktualnościach na stronie internetowej Miasta dostępne są linki z występami przygotowanymi przez dobrze znane i lubiane przez wszystkich zespoły seniorskie działające w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Serdecznie zapraszamy do oglądania i słuchania oraz udziału w konkursie.
 
Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku poniżej.

Załączniki

Konkurs dla seniorów: „Mój pierwszy film w kinie - wspomnienia”

 
 
W związku z brakiem prac konkurs nie został rozstrzygnięty.
 
 
Gorzowska Rada Seniorów zaprasza gorzowskich seniorów do udziału w konkursie pn. „Mój pierwszy film w kinie - wspomnienia”.
Teksty opisujące wrażenia i wspomnienia związane z pierwszą wizytą w kinie można przekazywać drogą elektroniczną na adres: radaseniorow@um.gorzow.pl
lub wrzucić w zklejonej kopercie z dopiskiem: Konkurs „Mój pierwszy film w kinie - wspomnienia” do urny znajdującej się w Urzędzie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 3 – 4,  w terminie do dnia 31 sierpnia 2020 r.
 
 
Regulamin Konkursu
 1. Organizator: Gorzowska Rada Seniorów
 2. Partner i fundator nagród: Kino 60 krzeseł, Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim
 3. Uczestnicy Konkursu:  gorzowscy seniorzy.
 4. Laureat Konkursu: Uczestnik, którego wspomnienia zostały wyłonione przez Jury i uznane za najciekawsze.
 5. Zasady udziału w Konkursie: każdy Uczestnik przedstawia jeden tekst opisujący swoje wspomnienia związane z pierwszym filmem obejrzanym w kinie.
 6. Uczestnik przesyłając tekst na wskazany adres mailowy wyraża jednocześnie zgodę, że zgodnie z art.6 ust. 1 lit. A Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mailu w celu realizacji „Mój pierwszy film w kinie – wspomnienia”. Zgoda obejmuje publikację danych osobowych tj. imienia i nazwiska, tytułu pracy w mediach, na stronie internetowej i profilach społecznościowych organizatora, wyłącznie w celu informacji i promocji działalności Gorzowskiej Rady Seniorów.
 7. Czas trwania Konkursu: 22.06.2020 r. -31.08.2020 r.
 8. Rozstrzygnięcie Konkursu: Jury powołane przez Organizatora wyłoni Laureata.
 9. Nagroda: Karnet dla 2 osób do Kina 60 krzeseł do wykorzystania do końca 2020 r.
 10. Ogłoszenie rozstrzygnięcia Konkursu: na stronach Organizatora oraz Partnera.
 

Msza w intencji seniorów

Przedstawiciele Gorzowskiej Rady Seniorów zamówili Mszę w intencji ustania pandemii koronawirusa oraz zdrowia i błogosławieństwa Bożego dla gorzowskich seniorów.
Msza została odprawiona w dniu 14 maja 2020 r.  o godz.18.00, w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Czereśniowej 15 w Gorzowie Wilekopolskim.
 
 • 02-04-2020
 • Autor: Alicja Bilewicz
 • drukuj

KORONAWIRUS- POMOC DLA SENIORÓW

KORONAWIRUS – HARCERZE WSPIERAJĄ SENIORÓW I OSOBY NIEPEŁNOPSRAWNE

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Gorzowski uruchamia akcję pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym zamieszkującym na terenie naszego miasta.
Pełnoletni harcerze pomogą w: zrobieniu zakupów żywności i leków oraz wyprowadzą na spacer zwierzęta domowe. 
W nagłych sytuacjach także zaopiekują się dziećmi na czas nieobecności rodziców (np. załatwiających nagłe sprawy).
 
Aby uzyskać pomoc należy dokonać telefonicznego zgłoszenia, od poniedziałku do piątku,
w godz. od 8.00 do 13.00, pod numerem tel. 95 7355 846.
 
Akcja jest prowadzona we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
1 2 3 4 5