Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzowska Rada Seniorów

Konkurs dla seniorów: „Mój pierwszy film w kinie - wspomnienia”

 
 
W związku z brakiem prac konkurs nie został rozstrzygnięty.
 
 
Gorzowska Rada Seniorów zaprasza gorzowskich seniorów do udziału w konkursie pn. „Mój pierwszy film w kinie - wspomnienia”.
Teksty opisujące wrażenia i wspomnienia związane z pierwszą wizytą w kinie można przekazywać drogą elektroniczną na adres: radaseniorow@um.gorzow.pl
lub wrzucić w zklejonej kopercie z dopiskiem: Konkurs „Mój pierwszy film w kinie - wspomnienia” do urny znajdującej się w Urzędzie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 3 – 4,  w terminie do dnia 31 sierpnia 2020 r.
 
 
Regulamin Konkursu
 1. Organizator: Gorzowska Rada Seniorów
 2. Partner i fundator nagród: Kino 60 krzeseł, Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim
 3. Uczestnicy Konkursu:  gorzowscy seniorzy.
 4. Laureat Konkursu: Uczestnik, którego wspomnienia zostały wyłonione przez Jury i uznane za najciekawsze.
 5. Zasady udziału w Konkursie: każdy Uczestnik przedstawia jeden tekst opisujący swoje wspomnienia związane z pierwszym filmem obejrzanym w kinie.
 6. Uczestnik przesyłając tekst na wskazany adres mailowy wyraża jednocześnie zgodę, że zgodnie z art.6 ust. 1 lit. A Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mailu w celu realizacji „Mój pierwszy film w kinie – wspomnienia”. Zgoda obejmuje publikację danych osobowych tj. imienia i nazwiska, tytułu pracy w mediach, na stronie internetowej i profilach społecznościowych organizatora, wyłącznie w celu informacji i promocji działalności Gorzowskiej Rady Seniorów.
 7. Czas trwania Konkursu: 22.06.2020 r. -31.08.2020 r.
 8. Rozstrzygnięcie Konkursu: Jury powołane przez Organizatora wyłoni Laureata.
 9. Nagroda: Karnet dla 2 osób do Kina 60 krzeseł do wykorzystania do końca 2020 r.
 10. Ogłoszenie rozstrzygnięcia Konkursu: na stronach Organizatora oraz Partnera.
 

Msza w intencji seniorów

Przedstawiciele Gorzowskiej Rady Seniorów zamówili Mszę w intencji ustania pandemii koronawirusa oraz zdrowia i błogosławieństwa Bożego dla gorzowskich seniorów.
Msza została odprawiona w dniu 14 maja 2020 r.  o godz.18.00, w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Czereśniowej 15 w Gorzowie Wilekopolskim.
 
 • 02-04-2020
 • Autor: Alicja Bilewicz
 • drukuj

KORONAWIRUS- POMOC DLA SENIORÓW

KORONAWIRUS – HARCERZE WSPIERAJĄ SENIORÓW I OSOBY NIEPEŁNOPSRAWNE

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Gorzowski uruchamia akcję pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym zamieszkującym na terenie naszego miasta.
Pełnoletni harcerze pomogą w: zrobieniu zakupów żywności i leków oraz wyprowadzą na spacer zwierzęta domowe. 
W nagłych sytuacjach także zaopiekują się dziećmi na czas nieobecności rodziców (np. załatwiających nagłe sprawy).
 
Aby uzyskać pomoc należy dokonać telefonicznego zgłoszenia, od poniedziałku do piątku,
w godz. od 8.00 do 13.00, pod numerem tel. 95 7355 846.
 
Akcja jest prowadzona we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

Zalecenia Głownego Inspektora Sanitarnego dla seniorów:
 
Należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.
Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.
 
Często myj ręce
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
 
Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.
 
Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe
Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody i detergentu lub środka dezynfekcyjnego. Wszystkie miejsca, z których często korzystają domownicy powinny być starannie dezynfekowane.
 
Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków
Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.
 
Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy
Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.
 
Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.
 
Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu
Stosuj zrównoważoną dietę. Unikaj wysoko przetworzonej żywności. Pamiętaj o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców. Odpowiednio nawadniaj organizm. Codziennie pij ok. 2 litry płynów (najlepiej wodę). Doświadczenia z innych krajów wskazują, że nie ma potrzeby robienia zapasów żywności na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 
Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie
Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych GIS i MZ. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.
 

Karta Bezpieczeństwa Seniora

Z inicjatywy Gorzowskiej Rady Seniorów przygotowano 10 tysięcy sztuk kart, które w razie wypadku mogą ułatwić pracę ratownikom, a posiadaczowi uratować życie. Szczególnie, gdy osoba jest nieprzytomna i nie ma z nią kontaktu.
Dlatego warto mieć przy sobie kartę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi stanu zdrowia posiadacza.
Jest ona rozmiarów dowodu osobistego i zmieści się w portfelu.
Na karcie oprócz miejsca na dane posiadacza (imię, nazwisko, grupa krwi) są pola przeznaczone do wpisania dodatkowych informacji, jak alergie i choroby przewlekłe. Natomiast na odwrocie są miejsca na wpisanie numerów kontaktowych do najbliższych osób, które należy powiadomić w razie wypadku.
Karty można otrzymać bezpłatnie w Sali Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 3-4, na stanowisku 11 i 12 lub w Wydziale Spraw Społecznych, ul. Teatralna 26, pok. nr 6.
 

Wesołych Świąt!

II Gorzowski Tydzień Seniora

Zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w obchodach II Gorzowskiego Tygodnia Seniora, w dniach 7-12 października 2019 roku.
Dla najstarszych mieszkańców naszego miasta przygotowano wydarzenia kulturalne, wykłady, zajęcia sportowo - rekreacyjne, porady i  warsztaty.
Gorzowska Rada Seniorów zaprasza we wtorek 8 października na organizowany przez siebie Rajd Rowerowy do Santoka.
Start z Kwadratu o godz. 10.00, a meta w Santoku na nadwarciańskiej promenadzie.
Trasa w większości będzie prowadziła ścieżkami rowerowymi. Na miejscu możliwe ognisko i  pieczenie kiełbasek z własnego plecaka.
Rajd nie wymaga żadnych opłat, a jedynie sprawnego roweru, kasku i dobrego humoru. Partnerzy wydarzenia to Nadleścnictwo Kłodawa i Gmina Santok.
 
Szczegółowy harmonogram obchodów znajduje się poniżej.
 

Załączniki

 • 06-06-2019

Drugie Gorzowskie Prezentacje Seniorów 2019

Gorzowska Rada Seniorów serdecznie zaprasza na "Drugie Gorzowskie Prezentacje Seniorów 2019", które odbędą się w sobotę 15 czerwca. Wydarzenie rozpocznie sie o godz. 12.00 przemarszem Kolorowego Korowodu Seniorów spod Galerii Handlowej Nova Park na Bulwar Wschodni, gdzie będzie znajdowała się scena. Następnie zaprezentują się zespoły seniorskie z Gorzowa Wielkopolskiego i okolic. Imprezę zakończy potańcówka dla seniorów w konwencji lat 60 i 70-tych, przy akompaniamencie Kapeli Retro i zespołu Clex Band.
Serdecznie zapraszamy seniorów i ich rodziny!
 
 
 

"Drugie śniadanie seniorów na trawie"

Rowerowe drugie śniadanie na trawie wystartowała Pani Radna Anna Kozak. Peleton pomknął do Witnicy. Na miejscu pan Czarnecki oprowadził seniorów między innymi po parku z historycznymi znakami drogowymi.
Nadleśnictwo Bogdaniec udostępniło wiatę edukacyjną w Witnicy. Dziękujemy ludziom dobrej woli za bezinteresowne uprzyjemnienie czasu seniorom z Gorzowa Wielkopolskiego.
Pasjonatów jazd rowerem zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, o których będziemy informować na bieżąco.
Andrzej Jakubaszek
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Gorzowska Rada Seniorów serdecznie zaprasza w sobotę 1 czerwca 2019 r. na kolejne rowerowe "drugie śniadanie seniorów na trawie".
Tym razem trasa wiedzie do Witnicy - wiaty edukacyjnej Nadleśnictwa Bogdaniec.
Uczestnicy imprezy własnymi rowerami przejadą trasę lasami, polami i ścieżkami rowerowymi. Tempo przejazdu będzie spacerowe, aby nikt nie miał problemu z dojazdem.
Na miejscu przewidziano drugie śniadanie na trawie (prowiant własny, może być „podzielny”).
Zbiórka chętnych seniorów wraz z rodzinami o godzinie 9.30, na parkingu przed salonem Agata Meble przy ul.Szczecińskiej. Powrót zaplanowano około godziny 16.00.
Warto spędzić wspólnie i aktywnie czas w malowniczej scenerii. 
Zainteresowane osoby proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy z organizatorem: Andrzej Jakubaszek, tel. 693 630 393, e-mail: andrzej_jakubaszek@wp.pl
 
Wyjazd nie wiąże się z żadnymi kosztami.
1 2 3 4