Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaOBCHODY 760-lecia
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

OBCHODY 760-lecia

Urodzinowe drzewka dla Gorzowian

40 minut - tyle czasu potrzebowaliśmy, by rozdać 760 drzewek dla mieszkańców. Zainteresowanie urodzinową akcją wśród Gorzowian jest ogromne. Drzewka rozdajemy w prezencie na 760-lecie miasta. Kolejne sadzonki dla mieszkańców rozdamy we wtorek 4 kwietnia, również w południe na Starym Rynku.
 
760 drzewek w 40 minut
 
Już kilkanaście minut przed godziną 12.00 Gorzowianie zainteresowani akcją przybyli na Stary Rynek. Punktualnie w południe otworzyliśmy przyczepkę Nadleśnictwa Kłodawa, które dostarcza drzewka w ramach akcji. 
czytaj dalej

Miasto rozda mieszkańcom kolejne jubileuszowe drzewka!

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców akcją gorzowskiego magistratu sadzenia i rozdawania drzewek z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, prezydent miasta Jacek Wójcicki przedłuża akcję.
 
Magistrat zakupi i rozda kolejnych 760 sadzonek gorzowianom, tak by zasadzone w ogrodach, na działkach i przydomowych skwerach zasiliły zielony ekosystem Gorzowa!
 
Do Świąt Wielkanocy, tj. do 16 kwietnia, w każdy wtorek o godzinie 12.00 na Starym Rynku pracownicy magistratu będą rozdawali sadzonki dla zainteresowanych mieszkańców.
 
Zapraszamy już w najbliższy wtorek, 28 marca br. od godziny 12.00.
Akcja wpisuje się w obchody Jubileuszu 760-lecia Gorzowa.
 
Przypomnijmy, w ramach „Zagraj w zielone, posadź z nami drzewo na wiosnę”, drzewa w parku 750-lecia sadziło ponad 100 osób, a 760 sadzonek na Starym Rynku rozdaliśmy w dwie godziny.
czytaj dalej

Renety Landsberskie dla przedszkoli

Dwa drzewka Renety Landsberskiej w Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ul. Łużyckiej sadził w piątek, 24 marca prezes Zarządu Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A. wraz z Z-cą Prezydenta Radosławem Sujakiem. Dzieci podlewały młode drzewka wodą, ale nie zabrakło też innych atrakcji w postaci występów, wystawy plastycznej, baniek mydlanych oraz poczęstunku prawdziwą szarlotką.
czytaj dalej

Pierwszy Dzień Wiosny z gorzowskim magistratem

Zasadziliśmy 76 drzew, rozdaliśmy 760 sadzonek z okazji 760 urodzin miasta i….

Pierwszego Dnia Wiosny. Wspólna akcja Prezydenta Miasta i Nadleśnictwa Kłodawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
 
(…) zasadź drzewo z nami jeśli masz ochotę, na wspólne sadzenie daj namówić się...
czytaj dalej

Pierwszy Dzień Wiosny z gorzowskim magistratem i Nadleśnictwem Kłodawa

Zagraj w zielone, posadź z nami drzewo na wiosnę!

(…) zasadź drzewo z nami jeśli masz ochotę, na wspólne sadzenie daj namówić się... 
 
We wtorek, 21 marca, w Pierwszy Dzień Wiosny, zapraszamy do „zabawy w zielone”! Prezydent Miasta Jacek Wójcicki z tej okazji zachęca do wspólnego sadzenia drzew. Do zabwy może włączyć się każdy mieszkaniec Gorzowa. Miejsce to Park 750-lecia przy ul. Czartoryskiego, tuż za Castoramą. Zasadzimy symbolicznie 76 drzew z okazji 760 urodzin miasta. Drzewa do nasadzeń przygotuje zaprzyjaźnione Nadleśnictwo Kłodawa. 
 
Zaczynamy o godzinie 10.00. Trzeba wziąć ze sobą wiosenny nastrój, odpowiednie obuwie, mile widziany własny szpadel, ale nie konieczny! Do zobaczenia w Pierwszy Dzień Wiosny!!!!
czytaj dalej

760-lecie miasta: Honorowi obywatele Gorzowa

W ramach obchodów 760-lecia miasta w styczniowym numerze Gorzowskich Wiadomości Samorządowych rozpoczęliśmy cykl „Honorowi obywatele Gorzowa”. Jako pierwsi zostali przedstawieni Florian Kroenke i Zenon Bauer, którzy budowali zręby polskiej administracji w Gorzowie. W tym numerze przybliżamy sylwetki tych, którzy jako wybitne postaci zostali Honorowymi Obywatelami Gorzowa w 2007 roku – roku obchodów 750-lecia miasta.
czytaj dalej

Zbieramy pamiątki powojennego Gorzowa

W lipcu 2017 roku Gorzów będzie świętował swoje 760. urodziny. Od 1945 roku jego historię piszą polscy mieszkańcy, którzy przybyli tutaj z różnych regionów kraju. Zbliżająca się rocznica stanowi więc doskonałą okazję do zebrania pamiątek, wspomnień i innych materiałów dokumentujących minione siedemdziesiąt lat.
 
Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Zbigniewa Herberta zwraca się do swoich czytelników i mieszkańców z apelem o użyczenie lub przekazanie bibliotece swoich dokumentów, zdjęć, wspomnień, a także innych materiałów (np. kapsli, etykiet, ulotek, broszur itp.) związanych z historią Gorzowa.
czytaj dalej

Projekt 760 na start!

2 marca w gorzowskich szkołach podstawowych startuje Projekt 760. Jego nazwa jest nieprzypadkowa, to jedna z propozycji w ramach 760-lecia Gorzowa. W czwartek, 2 marca zajęcia w Szkole Podstawowej nr 9 rozpoczną się o godz. 14.00.
 
Od 2 marca w szesnastu gorzowskich szkołach podstawowych kilkuset uczniów klas I-III zostanie zaangażowanych w tworzenie tekstów i muzyki do piosenek z okazji 760-lecia miasta. Tematem przewodnim będzie ich spojrzenie na swoje miasto i na osiedle, czy dzielnicę, w której mieszkają. W sumie powstanie szesnaście piosenek o Gorzowie.
czytaj dalej

Mamy logo 760-lecia Miasta

Zgodnie z zapowiedzią zwyciężył projekt, który otrzymał największą liczbę „polubień” na portalu społecznościowym Facebook. Jego autorem jest grafik i designer z firmy reklamowej Plajers - Michał Zawadzki. Michał jest również jednym z pomysłodawców i współtwórcą muralu "Kasety" (wspólnie z Marcinem Czyżewskim i Leszkiem Michtą).
 
Zwycięskie logo będzie się pojawiało przy okazji wszystkich imprez o charakterze jubileuszowym w Gorzowie do końca 2017 roku.
czytaj dalej

Obchody Dnia Pamięci i Pojednania 2017

Od 11 lat dawni i obecni mieszkańcy miasta spotykają się 30 stycznia na placu Grunwaldzkim by uroczyście uderzyć w Dzwon Pokoju. Składane były również wiązanki kwiatów przez oficjalne delegacje przedstawicieli z Niemiec i Gorzowa w Lapidarium w parku Kopernika, na Cmentarzu Wojskowym, przy ul. Walczaka i na Cmentarzu Komunalnym, przy ul. Żwirowej. Dalsza część obchodów Dnia Pamięci i Pojednania miała miejsce w Filharmonii Gorzowskiej i w Zespole Szkół Gastronomicznych. Galerię zdjęć ze wszystkich uroczystości można oglądać tutaj.
 
Dzień wcześniej, 29 stycznia odbyła się inauguracja obchodów 760-lecia miasta pt. „Historia w Łaźni 2”, której relacje można przeczytać tutaj.
czytaj dalej
1 2