Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaOBCHODY 760-lecia
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

OBCHODY 760-lecia

Honorowy obywatel Gorzowa Edward Dębicki

Edward Dębicki to poeta, autor tekstów, muzyk i scenarzysta, a przede wszystkim piewca kultury cygańskiej. Urodził się 4 marca 1935 w Kałuszu, choć to data umowna. Był synem Franciszki Raczkowskiej i Władysława Krzyżanowskiego. Po wojnie rodzina przybrała nazwisko Dębicki.
 
Dzieciństwo i młodość spędził w tym samym taborze, w którym przebywała cygańska poetka Bronisława Wajs Papusza, ciotka Edwarda. Tabor tworzyły, pochodzące z Wołynia, artystyczne rodziny polskich Cyganów. Grali jako Orkiestra Taborowa, w której dominującym instrumentem była harfa.
czytaj dalej

Przygotowania do Dni Gorzowa na ostatniej prostej

Do 7 kwietnia Miejskie Centrum Kultury, główny organizator Dni Gorzowa, czekał na zgłoszenia od mieszkańców, instytucji i stowarzyszeń dotyczące współorganizacji święta miasta. Oferty zostały zebrane, wstępnie przeanalizowane i w oparciu o nie powstaje obecnie szczegółowy program Dni Gorzowa, planowanych w tym roku na 30 czerwca do 2 lipca.
 
Z uwagi na fakt, że w tym roku Gorzów świętuje 760-lecie podczas wyboru ofert liczył się kontekst historyczny, ale nie tylko. Pod uwagę brane były również ciekawe, oryginalne inicjatywy oraz… znane i lubiane, czyli takie imprezy, do których mieszkańcy Gorzowa są już przyzwyczajeni i na które czekają
czytaj dalej

4x760 – drzewka jubileuszowe rozdane!

Ponad trzy tysiące drzewek trafiło do Gorzowian z okazji jubileuszu miasta. Od Pierwszego Dnia Wiosny, do 11 kwietnia br. przez cztery kolejne wtorki rozdawaliśmy urodzinowe drzewka. Zainteresowanie mieszkańców było ogromne. 
 
Z okazji 760-lecia Gorzowa przez cztery kolejne wtorki, od 21 marca br. począwszy, rozdaliśmy Gorzowianom w sumie 3040 drzewek.
czytaj dalej

Nagrywają piosenki o Gorzowie. To Projekt 760

Piszą teksty, śpiewają i dobrze się przy tym bawią. Już ponad 200 uczniów z gorzowskich podstawówek wzięło udział w Projekcie 760. Jego nazwa jest nieprzypadkowa, to jedna z propozycji w ramach 760-lecia Gorzowa. Warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
 
Zajęcia odbywają się w gorzowskich szkołach, bierze w nich udział 16 placówek. Przypomnijmy - zajęcia są podzielone na dwa etapy. W pierwszym młodzi gorzowianie tworzą teksty o Gorzowie, m.in. o tym jak żyje im się na ich osiedlach i jak postrzegają swoje miasto.
czytaj dalej

Kolejne 760 drzewek dla Gorzowian!

Po raz kolejny mamy dla mieszkańców Gorzowa 760 sadzonek urodzinowych drzewek. Tym razem to klony, jawory, sosna czarna, jarzębina, grab, dąb i brzoza. Czekamy na Gorzowian we wtorek, 4 kwietnia o godzinie 12.00 na Starym Rynku.
 
To już trzeci wtorek, kiedy będziemy rozdawać mieszkańcom drzewka w ramach jubileuszu miasta. Do rozdania mamy 7 rodzajów gatunków drzew. Największą popularnością cieszą się sosny, świerki, jarzębiny i graby. By drzewa trafiały w dobre miejsca w domowych ogrodach i na działach, przedstawiamy krótką charakterystykę każdego z nich.
czytaj dalej

Masz pomysły na Dni Gorzowa 2017? Zgłoś je do MCK

Rok 2017 to czas, kiedy obchodzimy Jubileusz 760-lecia miasta Gorzowa. Zapraszamy do uświetnienia obchodów poprzez czynny udział w Dniach Gorzowa 2017. Miejskie Centrum Kultury zajmuje się organizacją święta miasta i właśnie ogłosiło, że mieszkańcy również mogą zgłaszać się do współtworzenia atrakcji na Dni Gorzowa, które odbędą się w dniach: 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca.
 
Na zgłoszenia czekają do 7 kwietnia w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim, przy ul. Drzymały 26.
czytaj dalej

Urodzinowe drzewka dla Gorzowian

40 minut - tyle czasu potrzebowaliśmy, by rozdać 760 drzewek dla mieszkańców. Zainteresowanie urodzinową akcją wśród Gorzowian jest ogromne. Drzewka rozdajemy w prezencie na 760-lecie miasta. Kolejne sadzonki dla mieszkańców rozdamy we wtorek 4 kwietnia, również w południe na Starym Rynku.
 
760 drzewek w 40 minut
 
Już kilkanaście minut przed godziną 12.00 Gorzowianie zainteresowani akcją przybyli na Stary Rynek. Punktualnie w południe otworzyliśmy przyczepkę Nadleśnictwa Kłodawa, które dostarcza drzewka w ramach akcji. 
czytaj dalej

Miasto rozda mieszkańcom kolejne jubileuszowe drzewka!

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców akcją gorzowskiego magistratu sadzenia i rozdawania drzewek z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, prezydent miasta Jacek Wójcicki przedłuża akcję.
 
Magistrat zakupi i rozda kolejnych 760 sadzonek gorzowianom, tak by zasadzone w ogrodach, na działkach i przydomowych skwerach zasiliły zielony ekosystem Gorzowa!
 
Do Świąt Wielkanocy, tj. do 16 kwietnia, w każdy wtorek o godzinie 12.00 na Starym Rynku pracownicy magistratu będą rozdawali sadzonki dla zainteresowanych mieszkańców.
 
Zapraszamy już w najbliższy wtorek, 28 marca br. od godziny 12.00.
Akcja wpisuje się w obchody Jubileuszu 760-lecia Gorzowa.
 
Przypomnijmy, w ramach „Zagraj w zielone, posadź z nami drzewo na wiosnę”, drzewa w parku 750-lecia sadziło ponad 100 osób, a 760 sadzonek na Starym Rynku rozdaliśmy w dwie godziny.
czytaj dalej

Renety Landsberskie dla przedszkoli

Dwa drzewka Renety Landsberskiej w Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ul. Łużyckiej sadził w piątek, 24 marca prezes Zarządu Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A. wraz z Z-cą Prezydenta Radosławem Sujakiem. Dzieci podlewały młode drzewka wodą, ale nie zabrakło też innych atrakcji w postaci występów, wystawy plastycznej, baniek mydlanych oraz poczęstunku prawdziwą szarlotką.
czytaj dalej

Pierwszy Dzień Wiosny z gorzowskim magistratem

Zasadziliśmy 76 drzew, rozdaliśmy 760 sadzonek z okazji 760 urodzin miasta i….

Pierwszego Dnia Wiosny. Wspólna akcja Prezydenta Miasta i Nadleśnictwa Kłodawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
 
(…) zasadź drzewo z nami jeśli masz ochotę, na wspólne sadzenie daj namówić się...
czytaj dalej
1 2 3