Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

PROGRAM Rewitalizacji

Jak skutecznie reprezentować mieszkańców – czyli zmiana zasad działania Komitetów Rewitalizacji

Już od 10 maja zapraszamy do udziału w konsultacjach i wypowiedzenia się w sprawie zmian do obecnych zasad wyznaczania składu i działania Komitetów Rewitalizacji.
 
Pomysł na zmianę wynika z dotychczasowych doświadczeń pracy z Komitetami Rewitalizacji, a jej inicjatorami byli ich członkowie. Wprowadzenie zmian ma służyć sprawniejszemu działaniu i skuteczniejszemu reprezentowaniu interesów mieszkańców obszarów rewitalizacji. Komitet rewitalizacji jest ustawowym ciałem opiniodawczo – doradczym prezydenta w sprawach dotyczących rewitalizacji. Jest jednym ze sposobów zapewnienia udziału mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji społecznych w procesie rewitalizacji.
czytaj dalej

Odkrywamy Kłodawkę

W najbliższy weekend odbędą się trzy imprezy przybliżające mieszkańcom Gorzowa nowopowstającą dzięki unijnym funduszom trasę pieszo-rowerową wzdłuż Kłodawki.
 
Już w piątek (23. listopada) o godzinie 16.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się prezentacja multimedialna na temat rzeki Kłodawki i związanych z nią ciekawostek historycznych i przyrodniczych. Po prezentacji zapraszamy na słodki poczęstunek oraz spacer z przewodnikiem wzdłuż fragmentu trasy pieszo - rowerowej.
czytaj dalej

Odnowiony skwer przy Słonecznej

Pracownicy jednego z gorzowskich sklepów z artykułami budowlanymi przy aktywnym udziale mieszkańców osiedla Słonecznego odnowili w czwartek skwerek przy skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Olimpijskiej.
 
To efekt ubiegłorocznej akcji społecznej, zorganizowanej przez Castoramę z okazji 20-lecia jej powstania. Projekt zgłoszony przez mieszkańców ulicy Słonecznej uzyskał wtedy w głosowaniu drugie miejsce i deklarację dyrektorki sklepu Agnieszki Kulety, że zostanie zrealizowany w 2018 roku.
czytaj dalej

Spacerem wzdłuż Kłodawki

Trwają prace nad zagospodarowaniem terenu i budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki. Miejskie skwery pięknieją, powstają nowe place zabaw i urządzenia do ćwiczeń pod chmurką. Ścieżka ma być urokliwą atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale także turystów.
 
Trasa będzie biec od ujścia rzeczki do Warty aż do ulicy Chodkiewicza. Przebiegać będzie m.in. przez Park Róż, gdzie specjalnie na jej potrzeby zostanie wybudowana jedna z pięciu kładek nad rzeczką.
 
czytaj dalej

Ścieżka rowerowa wzdłuż Warty coraz bliżej

Na liście zatwierdzonych wniosków w ramach programu Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 znalazły się dwa projekty „gorzowskie”, dzięki którym w naszym mieście powstanie nowa ścieżka rowerowa, a Park Siemiradzkiego zostanie zrewaloryzowany.
 
Władze Gorzowa otrzymały od lidera pierwszego projektu potwierdzenie przyznania unijnego dofinansowania.
czytaj dalej

Parkatoniki w Gorzowie

Fundacja – ależ Gustawie! serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - pokazy Parkatoników w Gorzowie Wielkopolskim. 
 
Parkatoniki to mobilne „skrzynki teatralne”. Kształtem i konstrukcją przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie. Ta niewielka rozmiarem przestrzeń stanie się miejscem wyjątkowego krótkiego spektaklu teatralnego. Parkatoniki są wyposażone w specjalnie przygotowane elementy scenografii, oświetlenie, lalki i rekwizyty. Każdemu spektaklowi towarzyszy również muzyka klasyczna.
czytaj dalej

Mieszkać lepiej - podpisanie kolejnej umowy w ramach ZIT

29 marca 2018 r. Zastępca Prezydenta Gorzowa Wlkp. - Agnieszka Surmacz oraz członek Zarządu Województwa Lubuskiego - Alicja Makarska, podpisały umowę o dofinansowanie dla projektu „Mieszkać lepiej”.
 
Projekt jest odpowiedzią na zdiagnozowane problemy i potrzeby w zakresie infrastruktury społecznej na terenie miasta Gorzowa. Jego głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia ubóstwa na obszarach zdegradowanych.
czytaj dalej

Kwadrat otwarty

W czwartek, mimo mrozu, bardzo wielu gorzowian przyszło obejrzeć oddany do użytku wyremontowany, zmodernizowany Plac Nieznanego Żołnierza. Było mnóstwo dzieci, wielu dorosłych. Największym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw i trampoliny.
 
Rewitalizacja tzw. „Kwadratu”, czyli terenu między ulicami Chrobrego, Krzywoustego, 30 Stycznia i Dąbrowskiego, kosztowała prawie 6 mln zł.
czytaj dalej

Dotacja na Dom Seniora na Borowskiego

- To będzie godne i wyjątkowe miejsce dla naszych seniorów. Oprócz podstawowej opieki zapewnimy im jesień życia pełną pogodnych dni. W Gorzowie powstanie Dzienny Dom "Senior+" - poinformował prezydent Jacek Wójcicki. 
 
Na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zostały ogłoszone wyniki konkursu w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Miasto uzyskało wnioskowaną dotację w wysokości 300 tys. zł (w ramach modułu I) na utworzenie lub wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”.
czytaj dalej

2,5 mln zł na remonty kamienic i podwórek

Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał 2,5 mln zł na realizację projektu „Mieszkać lepiej”. Projekt, zakładający partnerską współpracę 35 wspólnot mieszkaniowych oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” z Miastem, został oceniony na 37 punktów z 41 możliwych do zdobycia.
 
W ramach projektu zostaną przeprowadzone remonty elewacji, dachów, klatek schodowych, balkonów, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, wymiana instalacji w częściach wspólnych budynków. Projekt obejmuje także prace zieleniarskie oraz zagospodarowanie podwórek na potrzeby mieszkańców. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5