Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Targi-edu
sliczna_jestes_laleczko
760-lecie
rewitalizacja
tania dzialka
Bach_24-02-FG
Budżet 2018
Zawodowcy
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

PROGRAM Rewitalizacji

W środę porozmawiamy o Komitecie Rewitalizacji

22 lutego mieszkańcy będą mieli kolejną okazję do rozmów z urzędnikami o zasadach wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji. Pracownicy Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji zapraszają zainteresowanych tematem na dyżur konsultacyjny. 
 
Pierwsze wnioski i opinie gorzowian w sprawie zaproponowanych przez magistrat zapisów uchwały, poznaliśmy na pierwszym spotkaniu, które odbyło się w ubiegłym tygodniu. W środę, 22 lutego w Domu Historii Miasta (dawny Lamus), przy ul. Sikorskiego 5 od godz. 16:30 do 18:00 odbędzie się dyżur konsultacyjny.
 
Konsultacje społeczne w tej sprawie będą trwały jeszcze do 16 marca 2017 r. Jedną z form konsultacji, z której można skorzystać jest formularz zgłaszania uwag i opinii. Formularz ten oraz projekt uchwały dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Rewitalizacja Miasta”. 
czytaj dalej

„Bo jak nie my to kto”

Jak się okazuje gorzowianie są żywo zainteresowani udziałem w procesach rewitalizacji. We wczorajszym spotkaniu, podczas którego rozmawialiśmy o tym jak ma działać Komitet Rewitalziacji, wzięło udział 20 osób. Jego uczestnicy mieli wiele ciekawych spostrzeżeń, które przyczynią się do stworzenia jak najlepszych warunków funkcjonowania Komitetów Rewitalizacji.

Po krótkim przedstawieniu ogólnych informacji na temat Gminnego Programu Rewitalizacji Gorzów 2025 +, urzędnicy z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji przedstawili swoją propozycję zapisów dotyczących funkcjonowania Komitetu Rewitalizacji.
czytaj dalej

Konsultacje – czas, start!

Już dziś rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie ustalenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się już dzisiaj, 15 lutego o godz. 17:00 w Domu Historii Miasta (dawny Lamus), przy ul. Sikorskiego 5.
 
Ponadto, dziś również tj. w środę (15 lutego) o godz. 16:30 w świetlicy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Mieszka I, odbędzie się spotkanie z mieszkańcami zamieszkującymi nieruchomości przy ul. Słowackiego i Mieszka I. Przedstawiciele władz miasta wspólnie z mieszkańcami porozmawiają o zagospodarowaniu podwórza położonego pomiędzy ul. Słowackiego, Mieszka I, Mickiewicza i Dąbrowskiego.
czytaj dalej

Powstaje gorzowski Komitet Rewitalizacji

Gorzów zabiega o sprawną rewitalizację miasta. Kolejny krok do przodu da nam powołanie Komitetu Rewitalizacji. Jego utworzenie poprzedzą konsultacje społeczne.
 
Uchwała w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Gorzów 2025+ nie była ostatnim, wymaganym przez ustawę obowiązkiem formalnym nałożonym na samorząd. Najbliższe lata będą dla miasta okresem wielu zmian w przestrzeni, ale także czasem, w którym będą realizowane przedsięwzięcia rewitalizacyjne ukierunkowane na ożywienie gospodarcze, rozwój kompetencji mieszkańców, odbudowanie spójności społecznej czy poprawę  jakości obszarów zamieszkania. Stoi więc przed nami wielkie wyzwanie, któremu nie będziemy w stanie sprostać bez zaangażowania mieszkańców. Do tego właśnie będzie nam potrzebny Komitet Rewitalizacji.
czytaj dalej

Wzorcowy Kwadrat

Wiemy już jak będzie wyglądać jedna z pierwszych inwestycji związanych z gorzowską rewitalizacją. Plac Nieznanego Żołnierza, lepiej znany gorzowianom jako Kwadrat, już niedługo doczeka się przebudowy. Następuje realizacja zapowiedzianych wcześniej przez prezydenta Jacka Wójcickiego działań.
 
Na przełomie sierpnia i września 2016 r. wspólnie z mieszkańcami i projektantami zastanawialiśmy się jak powinien wyglądać „Kwadrat”, jeden z najbardziej znanych miejskich placów.
czytaj dalej

Kłodawka oczami gorzowian

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się spotkania zorganizowane pod hasłem „Odzyskujemy Kłodawkę”. Rozmowy oraz spacery badawcze związane były z pracami nad koncepcją rekreacyjnej trasy pieszo – rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki.
 
Koncepcja, którą przygotowała firma wyłoniona w drodze otwartego przetargu, oprócz wytyczenia przebiegu trasy zakłada urządzenie przyległych do niej skwerów oraz budowę kładek. W propozycjach wykonawcy pojawiły się m.in. place zabaw, wielopokoleniowe strefy rekreacji, miejsca do grillowania, wiaty i parkingi rowerowe.
czytaj dalej

Wywiad z Wojciechem Kłosowskim o Gminnym Programie Rewitalizacji

Gorzów ma już swój Gminny Program Rewitalizacji. Uchwałę o jego przyjęciu podjęli jednogłośnie gorzowscy radni podczas sesji specjalnej, która odbyła się 13 grudnia. O podstawowych założeniach Programu mówi Wojciech Kłosowski, ekspert ds. rozwoju miast.
 
Radni uchwalili Gminny Program Rewitalizacji. Z czego wynika ten dokument?
Wynika on z ustawy, ale tak naprawdę wynika z pewnych decyzji rozwojowych miasta. Ustawa stwarza możliwość rewitalizowania się, ale nie nakłada na nikogo obowiązku. To, że podejmujemy taki program, jest wspólną decyzją nas, gorzowian, reprezentowanych przez władze lokalne. W tej chwili rewitalizacja jest główną metodą rozwojową centrów miast.
czytaj dalej

Odzyskujemy Kłodawkę

Jak gorzowianie chcieliby spędzać czas nad Kłodawką? Jakie atrakcje, udogodnienia czy meble miejskie powinny pojawić się na planowanej wzdłuż rzeki ścieżce? Jak dokładnie ma przebiegać ten trakt? Odpowiedzi na te i inne pytania chcielibyśmy poznać podczas spotkań z mieszkańcami, na które zapraszamy już na początku stycznia.
 
Zachęcamy wszystkich gorzowian, którzy chcieliby mieć wpływ na przyszły wygląd tej ważnej z punktu widzenia atrakcyjności przyrodniczej i turystycznej miasta ścieżki. Zależy nam na poznaniu oczekiwań i potrzeb mieszkańców w różnym wieku i o zróżnicowanych wymaganiach.
czytaj dalej

Gminny Program Rewitalizacji Gorzów 2025+

Gorzów ma już swój Gminny Program Rewitalizacji. Uchwałę o jego przyjęciu podjęli jednogłośnie gorzowscy radni podczas sesji specjalnej, która odbyła się 13 grudnia 2016 r.
 
Formalnie pracę nad tym dokumentem Gorzów rozpoczął 31 sierpnia 2016 r. wraz z podjęciem przez Radę Miasta uchwały o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji. Następnie, zgodnie z ustawą o rewitalizacji, projekt dokumentu został poddany konsultacjom społecznym oraz opiniowaniu przez instytucje zewnętrzne.
czytaj dalej

O rewitalizacji na Kwadracie

Ty również jesteś ekspertem! Takie motto towarzyszyło spotkaniu przedstawicieli Urzędu Miasta z mieszkańcami Gorzowa, które odbyło się w sobotę (10.09.) na Kwadracie. Głównym tematem rozmów była rewitalizacja a właściwie konsultowany właśnie Gminny Program Rewitalizacji, ale pojawiały się też inne wątki związane z codziennym życiem gorzowian. Zdjęcia ze spotkania na Kwadracie można zobaczyć tutaj.
 
W kameralnej atmosferze każdy mógł podzielić się swoimi sugestiami i pomysłami dotyczącymi przyszłego funkcjonowania Miasta. Na pytania mieszkańców odpowiadał Zastępca Prezydenta Miasta Jacek Szymankiewicz, ekspert ds. rewitalizacji Wojciech Kłosowski, dyrektor Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji Anna Bonus-Mackiewicz oraz dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Hanna Gill-Piątek.
czytaj dalej
1 2