Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Drzewa
30 XI jazz
Paweł Matyszewski_Gorzow_PL
mos-polityka strachu 8 gru
Footsteps-slider
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Żłobki miejskie

UWAGA

            W związku z licznymi zapytaniami informujemy, iż placówka pn. „Zaczarowany ołówek” zajmująca się opieką nad małymi dziećmi w Gorzowie Wlkp. przy ul. Warszawskiej 161 nie jest wpisana do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
           W związku z brakiem wpisu do Rejestru placówka nie podlega kontroli Prezydenta Miasta, przez co nie jest możliwe monitorowanie jej jakość i warunków świadczonej opieki nad dziećmi. Dodatkowo sytuacja ta skutkuje uniemożliwieniem kontroli standardów określonych w przepisach tj. wymagań lokalowych, sanitarnych oraz kwalifikacji personelu.
 
Wydział Spraw Społecznych

Rusza nabór maluszków do żłobków miejskich

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta przypomina, że 1 marca 2017 r. rusza nabór do żłobków miejskich, który potrwa do 31 marca. Naborem do żłobków objęte są dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 roku życia.
Szczegółowe informacje umieszczone są na stronach internetowych żłobków miejskich oraz bezpośrednio w placówkach:
 
Żłobek Miejski nr 1
ul. Wróblewskiego 50
 
Żłobek Miejski nr 2
ul. Obotrycka 1
 
Żłobek Miejski nr 3
ul. Słoneczna 10
 
Żłobek Miejski  nr 4
ul. Maczka 23
strona internetowa: http://www.zlobek-gorzow.pl/
 
 
Dodatkowo zachęcamy do skorzystania z oferty żłobków niepublicznych zarejestrowanych w Rejestrze żłobków i klubów dziecięcych, prowadzonym przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. i podlegających jego nadzorowi w zakresie warunków i jakości świadczonej opieki.
Żłobki niepubliczne korzystają również z dofinansowania Miasta, które umożliwia obniżenie miesięcznych opłat ponoszonych przez rodziców o 200,00 zł (poniżej wykaz żłobków, które zawarły umowy z miastem).
1
Maluszek Okruszek,
Anna Mazgaj
żłobek
ul. Podmiejska Boczna 11
2
Chatka Puchatka,
Jacek Kurowski
żłobek
ul. Saska 8
3
Kolorowe Motyle Sp. z o.o.
żłobek
ul. Dekerta 53
4
Kraina Kubusia Puchatka,
Małgorzata Łazor
żłobek
ul. Owocowa 2A
5
Nibylandia
Agnieszka Cwojdzińska, Radosław Maciejewicz s. c.
żłobek
ul. Folwarczna 10
 
Rejestr wszystkich placówek sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 dostępny jest pod adresem: http://www.eurzad.gorzow.pl/index.php?action=24
Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy żłobków.
 

Rodzicu powierzaj opiekę nad swoim dzieckiem sprawdzonej placówce

Rodzicu powierzaj opiekę nad swoim dzieckiem sprawdzonej placówce

            Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. przypomina, aby przed wybraniem placówki opieki nad dziećmi do lat 3 sprawdzić, czy jest ona wpisana do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Rejestr dostępny jest na stronie Miasta: www.gorzow.pl/sprawy społeczne/opieka nad dziećmi do lat 3.
            Placówka wpisana do Rejestru jest corocznie kontrolowana. Upoważnieni pracownicy  Urzędu Miasta sprawdzają m. in. liczbę opiekunów w  żłobku / klubie dziecięcym a także  ich kwalifikacje oraz  warunki i jakość świadczonej opieki. Ponadto każdy żłobek / klub dziecięcy przed wpisaniem musi spełnić wszystkie normy Państwowej Straży Pożarnej i Państwowego Inspektoratu Sanitarnego.  
            To ważne aby zapewnić swojemu maluchowi właściwą opiekę najlepiej w sprawdzonych placówkach, ponieważ to właśnie na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za wybranie miejsca bezpiecznego i godnego zaufania.