Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Żłobki miejskie

  • 07-08-2018
  • Autor: Wioleta Szymczak
  • drukuj

Interaktywna mapa żłobków i klubów dziecięcych

Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. informuje, iż 25 lipca 2018 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia uruchomiło mapę żłobków i klubów dziecięcych – narzędzie skierowane do rodziców dzieci w wieku do 3 lat służące do wyszukiwania najbliższych żłobków i klubów dziecięcych. Dodatkowo na mapie pokazywane są podstawowe dane instytucji – dane kontaktowe żłobka/ klubu dziecięcego, godziny otwarcia, wysokość opłat, informacje o udzielanych zniżkach, informacja czy placówka jest dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki, informacja o liczbie miejsc oraz liczbie dzieci zapisanych.
Gorąco zachęcamy do korzystania.
  • 25-01-2018
  • Autor: Wioleta Szymczak
  • drukuj

Wykaz żłobków niepublicznych korzystających z dotacji Miasta na 2018 rok

           Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. informuję, iż zostały podpisane umowy z 5 żłobkami niepublicznymi na dofinansowanie pobytu dzieci w placówkach. Dotacja umożliwia obniżenie miesięcznych opłat ponoszonych przez rodziców o 200,00 zł.  Poniżej wykaz żłobków, które zawarły umowy z Miastem:
 
LP.
Nazwa żłobka
Adres
1
Niepubliczny Żłobek „Nibylandia” Agnieszka Cwojdzińska,
Radosław Maciejewicz s.c.
ul. Folwarczna 10
66-400 Gorzów Wlkp.
2
Żłobek „Chatka Puchatka”
Jacek Kurowski
ul. Saska 8
66-400 Gorzów Wlkp.
3
Niepubliczny Żłobek
 Maluszek Okruszek
Anna Mazgaj
 
ul. Podmiejska Boczna 11
66-400 Gorzów Wlkp.
4
Żłobek Kolorowe Motyle Sp. z o.o.
ul. Dekerta 53
66-400 Gorzów Wlkp.
5
Żłobek Niepubliczny
Krainą Kubusia Puchatka Małgorzata Łazor
 
ul. Owocowa 2A
66-400 Gorzów Wlkp.
 

UWAGA

            W związku z licznymi zapytaniami informujemy, iż placówka pn. „Zaczarowany ołówek” zajmująca się opieką nad małymi dziećmi w Gorzowie Wlkp. przy ul. Warszawskiej 161 nie jest wpisana do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
           W związku z brakiem wpisu do Rejestru placówka nie podlega kontroli Prezydenta Miasta, przez co nie jest możliwe monitorowanie jej jakość i warunków świadczonej opieki nad dziećmi. Dodatkowo sytuacja ta skutkuje uniemożliwieniem kontroli standardów określonych w przepisach tj. wymagań lokalowych, sanitarnych oraz kwalifikacji personelu.
 
Wydział Spraw Społecznych

Rodzicu powierzaj opiekę nad swoim dzieckiem sprawdzonej placówce

Rodzicu powierzaj opiekę nad swoim dzieckiem sprawdzonej placówce

            Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. przypomina, aby przed wybraniem placówki opieki nad dziećmi do lat 3 sprawdzić, czy jest ona wpisana do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Rejestr dostępny jest na stronie Miasta: www.gorzow.pl/sprawy społeczne/opieka nad dziećmi do lat 3.
            Placówka wpisana do Rejestru jest corocznie kontrolowana. Upoważnieni pracownicy  Urzędu Miasta sprawdzają m. in. liczbę opiekunów w  żłobku / klubie dziecięcym a także  ich kwalifikacje oraz  warunki i jakość świadczonej opieki. Ponadto każdy żłobek / klub dziecięcy przed wpisaniem musi spełnić wszystkie normy Państwowej Straży Pożarnej i Państwowego Inspektoratu Sanitarnego.  
            To ważne aby zapewnić swojemu maluchowi właściwą opiekę najlepiej w sprawdzonych placówkach, ponieważ to właśnie na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za wybranie miejsca bezpiecznego i godnego zaufania.