Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Gorzow Speedway Grand Prix

Speedway Grand Prix w Gorzowie

Speedway Grand Prix w Gorzowie

Zostało kilka dni do Grand Prix! Gorzowska runda odbędzie się 27 sierpnia br., a w składzie zobaczymy wiele gwiazd polskiego i światowego żużla.
 
Nazwiska takie jak: Greg Hancock, Tai Woffinden czy Chris Holder mówią same za siebie, a w Gorzowie nie zabranie również zawodników miejscowej Stali i utalentowanych jeźdźców z Orłami na piersi. 2016 MIB Nordic Gorzow FIM Speedway Grand Prix of Poland zgromadzi prawdopodobnie aż sześciu miejscowych żużlowców: Bartosza Zmarzlika, Nielsa Kristiana Iversena, Mateja Zagara i dwie rezerwy toru. Stal wystąpiła też o przyznanie dzikiej karty dla Krzysztofa Kasprzaka. Dzika karta została przyznana!
 
Od lat gorzowska runda SGP przynosi kibicom wiele emocji. Owal przy Śląskiej pozwala na widowiskowe ataki pod bandą, a także pokazy wspaniałego kunsztu zawodników, którzy na Stadionie im. Edwarda Jancarza rozwijają skrzydła. Atut własnego toru może też być jednym z czynników rozstrzygających o zwycięstwie w tej rundzie elitarnego cyklu. Z pewnością wielu kibiców z Gorzowa i okolic na najwyższym stopniu podium widziałoby Bartosza Zmarzlika, który właśnie w mieście nad Wartą święcił pierwsze triumfy w Grand Prix. Korzystne ceny biletów, zaczynające się od 70 zł, są kolejnym argumentem by tłumnie zjawić się na „Jancarzu” i wspierać swoich faworytów w walce o mistrzostwo globu.
 
Marka Stal Gorzów to gwarant doskonałej organizacji i dobrego widowiska. Poprzednie lata pokazują, jak wielkim sukcesem organizacyjnym okazywały się największe żużlowe imprezy w Gorzowie. W tym roku nie będzie inaczej! Rundą Grand Prix żyje cały Gorzów, a poprzedzi ją już tradycyjnie MotoRacingShow. To wspaniały sposób na zakończenie wakacji!
 
Kinga Taisner
KS Stal Gorzów
 
 
czytaj dalej