Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Tymczasowa organizacja ruchu

Przebudowa ulicy Myśliborskiej

W czwartek (28 listopada) w godzinach popołudniowych wykonawca przebudowy ulicy Myśliborskiej planuje rozpoczęcie budowy kanalizacji oraz jezdni północnej na odcinku od ronda Europejskiego do drogi prowadzącej do Hodowli Roślin Strzelce (dawny IHAR), czyli około 300 m przed skrzyżowaniem z ul. Dobrą i Mironicką.
 
Niezbędne jest wyłączenie z ruchu części istniejącej jezdni północnej i przełożenie ruchu na południową część jezdni, która w poprzednim etapie została odpowiednio poszerzona.
czytaj dalej

Zamknięcie skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z Okrzei

W czwartek (21. listopada) od godziny 9, wykonawca przebudowy ulicy Kazimierza Wielkiego zaplanował zamknięcie skrzyżowania tej ulicy z Okrzei, które potrwa do wtorku (26. listopada).
 
Jednocześnie częściowo zostanie udostępnione skrzyżowanie ulicy Czarnieckiego i Kazimierza Wielkiego (mini-rondo). Możliwy będzie przejazd z ulicy Czarnieckiego w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego i w kierunku przeciwnym tj. z osiedla w ul. Czarnieckiego.
czytaj dalej

Kolejny etap przebudowy ul. Sikorskiego

Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego planuje w nocy z 20 na 21 listopada wprowadzenie kolejnego etapu przebudowy ul. Sikorskiego. Prace obejmą skrzyżowanie ul. Sikorskiego z ul. Młyńską i Strzelecką. Jednocześnie oddana zostanie do użytku część jezdni ul. Sikorskiego, na odcinku od ul. Chrobrego do Pocztowej.
czytaj dalej

Zmiany na ulicy Kostrzyńskiej i w al. 11. listopada

W poniedziałek (18 listopada) nastąpi zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ulicy Kostrzyńskiej. Wykonawca planuje dopuszczenie ruch dwukierunkowego na odcinku między ulicą Dobrą i al. 11. listopada.
 
Odcinek ten nadal będzie placem budowy i należy liczyć się z utrudnieniami (brak warstwy ścieralnej, wystające urządzenia np. studnie, uskoki poprzeczne na łączeniach warstw).
 
Na omawianym odcinku obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 lub 40 km/h. Nie będzie natomiast wprowadzonego kompleksowo oznakowania poziomego.
 
Także w poniedziałek (18 listopada) zamknięty zostanie odcinek południowej jezdni al. 11. Listopada; od przejazdu przez torowisko na wysokości osiedla Słonecznego do przejazd przy Agromie.
 
Zamknięcie tego odcinka wynikać będzie z dwóch realizowanych inwestycji: przebudowy ulicy Kostrzyńskiej (zadanie realizowane przez firmę Budimex) oraz przebudowa nawierzchni al. 11 listopada (zadanie realizowane przez firmę Eurovia). Termin prac został skoordynowany tak, by zmniejszyć utrudnienia w ruchu dla kierowców i zapewnić maksymalny front robót dla dwóch zadań.
 
W związku z zamknięciem jezdni południowej, niezbędne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Zmiany polegać będą na wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na jezdni północnej al. 11 listopada. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około miesiąc, na odcinku od cerkwi do przejazdu przy Agromie, gdzie nastąpi przekierowanie pojazdów jadących od ulicy Olimpijskiej i Wieprzyc na jezdnię południową.
 
W trakcie zmiany organizacji ruchu niezbędne jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy przystanku „Os. Słoneczne” oraz wprowadzenie zakazu wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 40 km/h dla obu kierunków ruchu. Do wygrodzenia pasów ruchu zastosowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
W trakcie realizacji prac skrzyżowanie z ulicą Olimpijską będzie przejezdne, jedynie na ulicy Olimpijskiej wprowadzony zostanie zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych od strony al. 11. listopada.
 
Przypominamy, że wzdłuż al. 11. listopada odbywają się jazdy testowe i szkoleniowe tramwajów. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie przejeżdżania przez torowisko tramwajowe.
 
Rafał Krajczyński
Miejski inżynier ruchu
 
Fot. Archiwum UM

Rozpoczęcie prac na ulicy Żwirowej

Od poniedziałku (18 listopada) planowane jest rozpoczęcie prac drogowych na ulicy Żwirowej, związanych z budową i przebudową infrastruktury podziemnej (kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej).
 
Wykonawca w pierwszej kolejności planuje roboty na odcinku o długości około 90 metrów w pobliżu wjazdu do firmy Products.
czytaj dalej

Przebudowa ulicy Szczecińskiej

W czwartek (14 listopada) planowane jest rozpoczęcie prac na ulicy Szczecińskiej, na odcinku o długości około 350 m - od ulicy Metalowców do Mosiężnej, polegające na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni bitumicznej i ułożeniu nowej warstwy wiążącej i ścieralnej.
 
Prace związane z frezowaniem będą prowadzone przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego, na zajmowanych przez sprzęt budowlany odcinkach mogą występować utrudnienia w ruchu.
czytaj dalej

Zmiany na skrzyżowaniu Kostrzyńskiej z Dobrą i Warzywną

W środę (13. listopada) wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej planuje zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dobra – Warzywna – Kostrzyńska. Zmiana polegać będzie na wyłączeniu sygnalizacji świetlnej, która wahadłowo kierowała ruchem na skrzyżowaniu.
 
Ruch będzie się odbywał w oparciu o ustawione znaki pionowe i przepisy ogólne ruchu drogowego. Pierwszeństwo przejazdu będzie dla jazdy na wprost ulicą Kostrzyńską, natomiast wloty z Dobrej i Warzywnej będą podporządkowane. 
czytaj dalej

Zmiany na ul. Śląskiej

We wtorek (12 listopada) wykonawca przebudowy ul. Śląskiej (na odcinku od ulicy Budowlanych do Towarowej) rozpocznie frezowanie nawierzchni jezdni.
 
Następnego dnia (środa, 13 listopada) wykonawca zawęzi jezdnię, czego konsekwencją będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, z kierunkiem od ulicy Budowlanych do Towarowej.
czytaj dalej

Utrudnienia na ul. Kosynierów Gdyńskich

Od wtorku (12 listopada) planowane są utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Kosynierów Gdyńskich, związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonawca zapowiedział realizację budowy kanalizacji wraz z wpustami na odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich od wjazdu do PWiK do skrzyżowania z ulicami Słowiańska - Roosevelta.
 
Prace będą realizowane w dwóch etapach, zamykając podczas wykonania każdego z nich połowę jezdni, z zachowaniem dojazdu do posesji.
czytaj dalej

Utrudnienia w ruchu 11. listopada

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości planowane są dwa wydarzenia mające wpływ na ruch drogowy; przemarsz uczestników obchodów święta oraz IV Bieg Niepodległości. Należy spodziewać się czasowego wstrzymania lub ograniczenia ruchu drogowego.
 
Ponadto na potrzeby organizacji obchodów święta od niedzieli (10. listopada) od godz. 6.00, do poniedziałku (11. listopada) do godz. 17.00, zamknięta zostanie ul. Jagiellończyka; na odcinku od ulicy Mieszka I do Dąbrowskiego.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 20