Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Tymczasowa organizacja ruchu

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA S3, WĘZEŁ GORZÓW PÓŁNOC

Budowa drogi ekspresowej S-3 – obwodnicy Gorzowa

W imieniu wykonawcy budowy drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa w ciągu drogi ekspresowej S-3 informujemy, że od dziś (7 grudnia) zmieniono organizację ruchu na drodze ekspresowej S-3 i ul. Szczecińskiej w rejonie węzła Gorzów Północ.
 
Zmiana polega na przełożeniu ruchu na ul. Szczecińskiej w rejonie węzła (odcinek od ronda do skrzyżowania z łącznicą wjazdową w kierunku Szczecina) na nowo wybudowaną jezdnię oraz zmianie organizacji ruchu w rejonie ronda przy ul. Złotego Smoka. Istniejąca jezdnia ul. Szczecińskiej w tym czasie będzie przebudowywana.
czytaj dalej

Tymczasowa organizacja ruchu do cmentarza

Tymczasowa organizacja ruchu drogowego na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w związku z dniem Wszystkich Świętych

Zmiany w oznakowaniu ulic zostaną wprowadzone sukcesywnie od 26 października (środa) i potrwają do 1 listopada (wtorek). Dotyczyć będą organizacji ruchu kołowego przy bramach cmentarza komunalnego, wzdłuż ulicy Żwirowej, Kosynierów Gdyńskich oraz na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich - Roosevelta - Żwirowej. Organizacja ruchu w okresie przedświątecznym i 1 listopada została zaprojektowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo.
 
ZMIANY PRZY BRAMIE „B”
Od 26 października (środa) do 07 listopada (poniedziałek włącznie), w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów, zmianie ulegnie organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie „B”. Pierwsza część parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniona zostanie tylko dla autobusów MZK. Ponadto na wyjeździe z parkingu i pętli wprowadzone zostanie oznakowanie nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.
czytaj dalej

Utrudnienia i objazdy drogowe w październiku

Trwają inwestycje drogowe i związane z nimi utrudnienia. Przedstawiamy zakres prac prowadzonych na terenie Gorzowa w październiku.
 
1. Budowa drogi ekspresowej S-3 – obwodnicy Gorzowa
WĘZEŁ GORZÓW PÓŁNOC – ul. Szczecińska
Na początku października udostępnione dla ruchu będzie nowe rondo i otwarta zostanie droga w kierunku Myśliborza (dawna droga krajowa nr 3). Udostępniony zostanie również odc. ul. Złotego Smoka – Szczecińska. Zlikwidowany zostanie objazd ul. Mosiężną, a autobusy MZK wrócą na stałe trasy. Wykonawca przygotowuje się do przebudowy ul. Szczecińskiej na odc. ul. Złotego Smoka do skrzyżowania z ul. Dobrą. W trakcie przebudowy ruch przełożony zostanie na nową jezdnię, budowaną równolegle do ul. Szczecińskiej.
czytaj dalej

Zmiana organizacji ruchu przy S3

Budowa drogi ekspresowej S-3, obwodnicy Gorzowa, węzeł Gorzów północ. W imieniu firmy Dragados S.A. Oddział w Łodzi, wykonawcy ,,Budowy drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa w ciągu drogi ekspresowej S-3”, informujemy, że w sobotę (1 października) zakończone zostaną prace na skrzyżowaniu ul. Złotego Smoka z ul. Szczecińską. Nowe skrzyżowanie będzie funkcjonowało na zasadach ruchu okrężnego.
 
Otwarta dla ruchu zostanie droga gminna w kierunku Myśliborza (dawna droga krajowa nr 3), tym samym przestanie funkcjonować objazd przez Marwice i Baczynę. Udostępniony zostanie również pełen zakres relacji między ul. Złotego Smoka i ul. Szczecińską. Zlikwidowany zostanie dotychczas funkcjonujący objazd ul. Mosiężną.
czytaj dalej

Nowe utrudnienia drogowe - Al. Konstytucji 3 Maja

W sobotę (24 września) zamknięta dla ruchu kołowego zostanie jezdnia południowa Al. Konstytucji 3 Maja (jezdnia w kierunku centrum miasta) na odcinku od skrzyżowania z ul. Sportową do skrzyżowania z ul. Estkowskiego – Sikorskiego. Roboty, z uwagi na przyjętą technologię ułożenia masy, wymagają całkowitego zamknięcia jezdni podczas prac nawierzchniowych.
 
Dojazd do posesji i ulic przyległych (Orla, Sokola, Chyża) będzie utrudniony. Objazd wyznaczony zostanie ulicami: Olimpijską, Al. 11 Listopada, Sikorskiego. Wyjazd z ulic: Bohaterów Warszawy, Asnyka, Chopina, Marcinkowskiego możliwy będzie wyłącznie na zasadzie prawoskrętu. Zamknięty zostanie wyjazd z ul. Sportowej w Al. Konstytucji 3 Maja , a wyjazd z osiedla możliwy będzie wyłącznie w ul. Olimpijską.
 
Komunikacja miejska zostanie poprowadzona ulicami Matejki i Kos. Gdyńskich dla części autobusów oraz ulicami: Olimpijską, Al. 11 Listopada, Sikorskiego do ulicy Estkowskiego. Na trasach objazdów zorganizowane zostaną przystanki zastępcze.
czytaj dalej

Bieżące utrudnienia drogowe

W Gorzowie trwają intensywne remonty dróg. Publikujemy stan zaawansowania prac, który będziemy systematycznie aktualizować. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż jest to trudny czas dla mieszkańców i kierowców, dlatego zachęcamy, by zapoznać się z bieżącymi utrudnieniami za które przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość.
czytaj dalej

Ulice: Warszawska i Walczaka w przebudowie

Uwaga, w załączniku (na dole artykułu) mapa tymczasowej organizacji ruchu do pobrania w wysokiej rozdzielczości!
 
25 lipca br. rozpoczął się I etap przebudowy ul. Warszawskiej i Walczaka. Na czas realizacji zadania wprowadzona została organizacja ruchu, która obejmie:
  • ograniczenia w ruchu na ul. Walczaka na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Jagiełły
  • zamknięcie skrzyżowania ul. Walczaka,Jagiełły, Warszawska
  • zamknięcie ul. Warszawskiej na odcinku od ul. 9 Muz do ul. Walczaka z możliwością wjazdu na ul. 9-Muz.
Na czas I etapu objazd główny dla komunikacji publicznej (w tym również dla komunikacji zastępczej za tramwaje) i pojazdów indywidualnych wyznaczony został ulicami: Sikorskiego - Teatralną – Podmiejską – Pomorską – przez Rondo Ofiar Katynia do ul. Walczaka.
czytaj dalej