Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Tymczasowa organizacja ruchu

TAUMER zobowiązał się: 31 maja br. data zakończenia prac na ulicach Warszawskiej i Walczaka

Rozmowy Prezydenta Miasta z firmą TAUMER przyniosły efekt. Firma deklaruje: ulica Warszawska i Walczaka będą oddane do użytku mieszkańcom 31 maja 2017 r. W dziesięć tygodni zarząd firmy zobowiązał się wykonać wszystkie niezbędne prace.
 
Firma TAUMER zadeklarowała, że prace na ul. Walczaka i Warszawskiej zostaną zakończone do dnia 31 maja. Jest to najszybszy możliwy termin z uwagi na konieczność dotrzymania jakości wykonanych robót.
czytaj dalej

Stanowisko w sprawie remontów dróg

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do konferencji prasowej radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy wskazali po raz kolejny na utrudnienia związane z przebudową i modernizacją ulic w naszym mieście, publikujemy stanowisko Urzędu w tej sprawie.
 
Faktem jest, iż proces inwestycyjny nie przebiega tak dynamicznie, jak pierwotnie zakładaliśmy. Jednakże nadzorujący prace wiceprezydent Artur Radziński naprawdę wkłada w to całe serce. Jeżeli chodzi o Wieloletni Plan Inwestycyjny - jest to nasz kierunek rozwoju, nasza konstytucja, którą skrupulatnie realizujemy. Oczywiście, pojawiają się pewne obiektywne przeszkody, o których już wielokrotnie rozmawialiśmy.
czytaj dalej

Cichońskiego, Teatralna, Warszawska – skrzyżowanie pozostanie przejezdne!

Skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Warszawskiej, Herberta, Cichońskiego i Teatralnej nie będzie zamknięte. Prezydent Jacek Wójcicki podjął taką decyzję po dokładnej analizie natężenia ruchu i braku możliwości alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych w tym rejonie. Skrzyżowanie miało być zamknięte na czas koniecznych prac przy ulicy Warszawskiej.
 
Przypomnijmy, skrzyżowanie miało zostać zamknięte na rzecz prowadzonej na ulicy Warszawskiej inwestycji. Chodzi m.in. o podłączenie wodno-kanalizacyjne.
czytaj dalej

Przepraszamy za utrudnienia

Od dziś (20 grudnia), częściowo udostępnione dla ruchu zostało skrzyżowanie ul. Borowskiego i Dąbrowskiego. W dalszym ciągu nieprzejezdna jest ul. Borowskiego na odcinku od Dąbrowskiego do Wyszyńskiego.

Główny objazd przebiega tak jak dotychczas czyli Al. Ks. Andrzejewskiego, ul. Roosevelta, Kosynierów Gdyńskich, Łokietka i Wybickiego.
 
Objazd lokalny odbywa się następującymi ulicami:
a) od centrum do ul. Wyszyńskiego: ul. Dąbrowskiego – 30-go Stycznia – Drzymały.
b) od ul. Wyszyńskiego do ul. Borowskiego: ul. Mickiewicza – ul. Dąbrowskiego.
czytaj dalej

Zmiana organizacji ruchu

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w najbliższych dniach sukcesywnie wprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej, na odcinku od ronda Santockiego do ul. Parkowej.
 
Zmiana organizacji ruchu związana jest z aktualizacją oznakowania po wykonanej przebudowie drogi. Głównym założeniem organizacji ruchu jest uporządkowanie parkowania i poprawa płynności ruchu na omawianym odcinku.
czytaj dalej

Będą utrudnienia drogowe

W środę, 14 grudnia i w czwartek, 15 grudnia na ul. Bierzarina, w ciągu DK 22 prowadzone będą prace związane z regulacją wysokościową studni kanalizacji deszczowej. Studnie zlokalizowane są w jezdni, dlatego prace wymagać będą czasowego zawężenia połowy jezdni.
 
Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na ustawione oznakowanie pionowe.
 
Za utrudnienia przepraszamy.
czytaj dalej

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA S3, WĘZEŁ GORZÓW PÓŁNOC

Budowa drogi ekspresowej S-3 – obwodnicy Gorzowa

W imieniu wykonawcy budowy drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa w ciągu drogi ekspresowej S-3 informujemy, że od dziś (7 grudnia) zmieniono organizację ruchu na drodze ekspresowej S-3 i ul. Szczecińskiej w rejonie węzła Gorzów Północ.
 
Zmiana polega na przełożeniu ruchu na ul. Szczecińskiej w rejonie węzła (odcinek od ronda do skrzyżowania z łącznicą wjazdową w kierunku Szczecina) na nowo wybudowaną jezdnię oraz zmianie organizacji ruchu w rejonie ronda przy ul. Złotego Smoka. Istniejąca jezdnia ul. Szczecińskiej w tym czasie będzie przebudowywana.
czytaj dalej

Tymczasowa organizacja ruchu do cmentarza

Tymczasowa organizacja ruchu drogowego na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w związku z dniem Wszystkich Świętych

Zmiany w oznakowaniu ulic zostaną wprowadzone sukcesywnie od 26 października (środa) i potrwają do 1 listopada (wtorek). Dotyczyć będą organizacji ruchu kołowego przy bramach cmentarza komunalnego, wzdłuż ulicy Żwirowej, Kosynierów Gdyńskich oraz na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich - Roosevelta - Żwirowej. Organizacja ruchu w okresie przedświątecznym i 1 listopada została zaprojektowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo.
 
ZMIANY PRZY BRAMIE „B”
Od 26 października (środa) do 07 listopada (poniedziałek włącznie), w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów, zmianie ulegnie organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie „B”. Pierwsza część parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniona zostanie tylko dla autobusów MZK. Ponadto na wyjeździe z parkingu i pętli wprowadzone zostanie oznakowanie nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.
czytaj dalej

Utrudnienia i objazdy drogowe w październiku

Trwają inwestycje drogowe i związane z nimi utrudnienia. Przedstawiamy zakres prac prowadzonych na terenie Gorzowa w październiku.
 
1. Budowa drogi ekspresowej S-3 – obwodnicy Gorzowa
WĘZEŁ GORZÓW PÓŁNOC – ul. Szczecińska
Na początku października udostępnione dla ruchu będzie nowe rondo i otwarta zostanie droga w kierunku Myśliborza (dawna droga krajowa nr 3). Udostępniony zostanie również odc. ul. Złotego Smoka – Szczecińska. Zlikwidowany zostanie objazd ul. Mosiężną, a autobusy MZK wrócą na stałe trasy. Wykonawca przygotowuje się do przebudowy ul. Szczecińskiej na odc. ul. Złotego Smoka do skrzyżowania z ul. Dobrą. W trakcie przebudowy ruch przełożony zostanie na nową jezdnię, budowaną równolegle do ul. Szczecińskiej.
czytaj dalej

Zmiana organizacji ruchu przy S3

Budowa drogi ekspresowej S-3, obwodnicy Gorzowa, węzeł Gorzów północ. W imieniu firmy Dragados S.A. Oddział w Łodzi, wykonawcy ,,Budowy drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa w ciągu drogi ekspresowej S-3”, informujemy, że w sobotę (1 października) zakończone zostaną prace na skrzyżowaniu ul. Złotego Smoka z ul. Szczecińską. Nowe skrzyżowanie będzie funkcjonowało na zasadach ruchu okrężnego.
 
Otwarta dla ruchu zostanie droga gminna w kierunku Myśliborza (dawna droga krajowa nr 3), tym samym przestanie funkcjonować objazd przez Marwice i Baczynę. Udostępniony zostanie również pełen zakres relacji między ul. Złotego Smoka i ul. Szczecińską. Zlikwidowany zostanie dotychczas funkcjonujący objazd ul. Mosiężną.
czytaj dalej
1 2