Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Tymczasowa organizacja ruchu

Kolejne zmiany dla kierowców

W środę (17 kwietnia) wykonawca modernizacji ulicy Sikorskiego wprowadził zmiany w organizacji ruchu na odcinku od ulicy Pionierów do Hejmanowskiej. Otwarty dla ruchu zostało odcinek od ulicy Herberta i Dzieci Wrzesińskich do Hejmanowskiej.
 
Zamknięte zostało za to skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Pionierów i Wełniany Rynek. 
czytaj dalej

Przejazdy testowe tramwaju

Od wtorku (16. kwietnia) od godziny 16.00, w związku z jazdami testowymi (homologacyjnymi) nowego tramwaju, przewidziano całkowite zamknięcie wybranych przejazdów przez torowisko na al. 11 Listopada. 
 
Nad bezpieczeństwem ruchu w trakcie testów czuwać będą pracownicy MZK i służby miejskie. W momencie przejazdu tramwajów ruch pieszych będzie wstrzymywany przez osoby uprawnione do kierowania ruchem, wyposażone w odpowiedni sprzęt i ubiór.
czytaj dalej

Zmiany organizacji ruchu na Sikorskiego

Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego planuje w nocy z niedzieli na poniedziałek (14 na 15 kwietnia) oddanie do użytku zachodniej części skrzyżowania ulic Chrobrego i Sikorskiego oraz umożliwienie wjazdu z ulicy Chrobrego w Pocztową.
 
Zajmie jednak wschodnią część skrzyżowania, gdzie docelowo wykona nawierzchnię asfaltową. Ponadto zajmie również ulicę Sikorskiego na odcinku od Młyńskiej do Chrobrego.
czytaj dalej

Od czwartku Pocztowa będzie dwukierunkowa

W czwartek rano zamknięte zostanie skrzyżowanie Chrobrego i Pocztowej; ulica Pocztowa na całej swojej długości będzie drogą dwukierunkową z zapewnionym miejscem do zawracania na jej końcu (przy ul. Chrobrego).
 
Nastąpi zmiana w sposobie parkowania na ulicy Pocztowej: po obu stronach jezdni będzie można parkować wyłącznie równolegle do krawędzi jezdni.
czytaj dalej

Kolejny etap przebudowy ulicy Kazimierza Wielkiego

W poniedziałek (1. kwietnia) zaplanowano kolejny etap przebudowy ulicy Kazimierza Wielkiego; rozpoczną się prace na odcinku od ulicy Chodkiewicza do ulicy Kukuczki z zachowaniem przejezdności przez skrzyżowania z ulicą Chodkiewicza oraz Okrzei – Żwirki i Wigury. Zamknięty zostanie również przejazd od ul. Chodkiewicza do ul. Żwirki i Wigury.
 
Na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego i Owocowej zostanie włączona, i to już w nadchodzący weekend, sygnalizacja świetlna. Została ona przeprogramowana i uzupełniona o funkcję dostosowywania się do natężenia ruchu. 
czytaj dalej

Utrudnienia na ulicy Warszawskiej

Ruszyły prace związane z renowacją kanalizacji sanitarnej na ulicy Warszawskiej.
 
Kierowcy mogą napotkać, do końca kwietnia, utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku pomiędzy rondem Santockim a skrzyżowaniem z ulicą Ogrodową. 
 
 
czytaj dalej

Kolejny etap przebudowy ulicy Kazimierza Wielkiego

W środę (13 marca) rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Kazimierza Wielkiego. Wykonawca rozpoczął prace na torowisku i jednym pasie ruchu na odcinku drogi od skrzyżowania z ulicy Chodkiewicza do ulicy Okrzei - bez ingerowania w te skrzyżowania.
 
Wykonawca wykonał tymczasową jezdnię, która umożliwia poruszanie się pojazdów jednokierunkowo od ulicy Okrzei w stronę ulicy Chodkiewicza, natomiast na istniejącej zawężonej jezdni ruch odbywa się w kierunku przeciwnym.
czytaj dalej

Nadbrzeżna ponownie zamknięta

Wykonawca modernizacji estakady kolejowej planuje w środę (27 lutego) w godzinach od 7 do 13 montaż kolejnych szyn kolejowych; z uwagi na gabaryty pojazdów budowy i kwestie bezpieczeństwa konieczne jest czasowe zamknięcie dla ruchu ulicy Nadbrzeżnej (na odcinku od Wildomu do niszy na wysokości ulicy Zaułek). 
czytaj dalej

Utrudnienia związane z modernizacją sieci kanalizacyjnej

W związku z modernizacją sieci kanalizacji sanitarnej w najbliższych dniach mogą wystąpić utrudnienia związane z częściowym zajęciem pasa drogowego na ulicy Górczyńskiej oraz na ulicy Dąbrowskiego.
 
Prace prowadzone będą od 26 lutego do 15 marca.
czytaj dalej

Przeniesienie przystanku pod katedrą

We wtorek (26 lutego) przystanek autobusowy na ulicy Chrobrego o nazwie „Katedra” zostanie czasowo przeniesiony o kilkadziesiąt metrów – za ulicę Wodną. Ma to związek z koniecznością przebudowy infrastruktury podziemnej w miejscu obecnego przystanku.
 
Miejski inżynier ruchu przypomina, iż od 21 lutego na przejściu dla pieszych przez ul. Chrobrego (na wysokości wejścia do katedry) uruchomiona została sygnalizacja świetlna.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 13