Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Tymczasowa organizacja ruchu

Utrudnienia w ruchu ul. Kosynierów Gdyńskich

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gorzowie informuje, iż od 29 maja 2017 r. rozpoczyna się realizacja inwestycji pn. „Renowacja magistrali wodociągowej w ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie Wlkp.”
 
Z uwagi na powyższe wystąpią utrudnienia w ruchu tj.:
czytaj dalej

Spichrzowa częściowo jednokierunkowa

Od środy, w związku z modernizacją estakady kolejowej, ulica Spichrzowa wzdłuż Bulwaru Wschodniego (od ulicy Herberta do Chrobrego) będzie ulicą jednokierunkową, z ruchem drogowym skierowanym w kierunku ulicy Chrobrego – informuje miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński.
 
Prace budowlane w rejonie nisz przy Bulwarze Wschodnim rozpoczną się już w poniedziałek, 22 maja. 
czytaj dalej

Ulica Borowskiego otwarta

Ważna informacja dla kierowców. Ulica Borowskiego jest już dostępna dla ruchu. Po zakończeniu wszystkich formalności, w piątek (28 kwietnia), pierwsi zmotoryzowani przejechali wyremontowaną drogą. 
 
Ulica Borowskiego została otwarta na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Drzymały. Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach zostało przywrócone do poprzedniego stanu, czyli ul. Borowskiego z pierwszeństwem przejazdu w stosunku do ul. Dąbrowskiego, natomiast w przypadku skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego i Drzymały, ul. Borowskiego pozostanie podporządkowana.
czytaj dalej

UTRUDNIENIA W RUCHU

zez najbliższe dni utrudnienia w ruchu na drogach w mieście spowodowane będą kilkoma wydarzeniami. Gorzowska Masa Rowerowa pojedzie w piątek (28 kwietnia) od godziny 17.30 do godz. 18.30. W niedzielę (30 kwietnia) odbędzie się impreza sportowa „II Bieg Tropem Dzika”. Piesza Pielgrzymka trzeźwości z Żabnicy przez Witnicę do Rokitna 1 i 2 maja i obchody Narodowego Święta 3 Maja.
 
W związku z wszystkimi zmianami w organizacji ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na komunikaty policji oraz ustawione oznakowanie czasowe.
czytaj dalej

TAUMER zobowiązał się: 31 maja br. data zakończenia prac na ulicach Warszawskiej i Walczaka

Rozmowy Prezydenta Miasta z firmą TAUMER przyniosły efekt. Firma deklaruje: ulica Warszawska i Walczaka będą oddane do użytku mieszkańcom 31 maja 2017 r. W dziesięć tygodni zarząd firmy zobowiązał się wykonać wszystkie niezbędne prace.
 
Firma TAUMER zadeklarowała, że prace na ul. Walczaka i Warszawskiej zostaną zakończone do dnia 31 maja. Jest to najszybszy możliwy termin z uwagi na konieczność dotrzymania jakości wykonanych robót.
czytaj dalej

Stanowisko w sprawie remontów dróg

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do konferencji prasowej radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy wskazali po raz kolejny na utrudnienia związane z przebudową i modernizacją ulic w naszym mieście, publikujemy stanowisko Urzędu w tej sprawie.
 
Faktem jest, iż proces inwestycyjny nie przebiega tak dynamicznie, jak pierwotnie zakładaliśmy. Jednakże nadzorujący prace wiceprezydent Artur Radziński naprawdę wkłada w to całe serce. Jeżeli chodzi o Wieloletni Plan Inwestycyjny - jest to nasz kierunek rozwoju, nasza konstytucja, którą skrupulatnie realizujemy. Oczywiście, pojawiają się pewne obiektywne przeszkody, o których już wielokrotnie rozmawialiśmy.
czytaj dalej

Cichońskiego, Teatralna, Warszawska – skrzyżowanie pozostanie przejezdne!

Skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Warszawskiej, Herberta, Cichońskiego i Teatralnej nie będzie zamknięte. Prezydent Jacek Wójcicki podjął taką decyzję po dokładnej analizie natężenia ruchu i braku możliwości alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych w tym rejonie. Skrzyżowanie miało być zamknięte na czas koniecznych prac przy ulicy Warszawskiej.
 
Przypomnijmy, skrzyżowanie miało zostać zamknięte na rzecz prowadzonej na ulicy Warszawskiej inwestycji. Chodzi m.in. o podłączenie wodno-kanalizacyjne.
czytaj dalej

Przepraszamy za utrudnienia

Od dziś (20 grudnia), częściowo udostępnione dla ruchu zostało skrzyżowanie ul. Borowskiego i Dąbrowskiego. W dalszym ciągu nieprzejezdna jest ul. Borowskiego na odcinku od Dąbrowskiego do Wyszyńskiego.

Główny objazd przebiega tak jak dotychczas czyli Al. Ks. Andrzejewskiego, ul. Roosevelta, Kosynierów Gdyńskich, Łokietka i Wybickiego.
 
Objazd lokalny odbywa się następującymi ulicami:
a) od centrum do ul. Wyszyńskiego: ul. Dąbrowskiego – 30-go Stycznia – Drzymały.
b) od ul. Wyszyńskiego do ul. Borowskiego: ul. Mickiewicza – ul. Dąbrowskiego.
czytaj dalej

Zmiana organizacji ruchu

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w najbliższych dniach sukcesywnie wprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej, na odcinku od ronda Santockiego do ul. Parkowej.
 
Zmiana organizacji ruchu związana jest z aktualizacją oznakowania po wykonanej przebudowie drogi. Głównym założeniem organizacji ruchu jest uporządkowanie parkowania i poprawa płynności ruchu na omawianym odcinku.
czytaj dalej

Będą utrudnienia drogowe

W środę, 14 grudnia i w czwartek, 15 grudnia na ul. Bierzarina, w ciągu DK 22 prowadzone będą prace związane z regulacją wysokościową studni kanalizacji deszczowej. Studnie zlokalizowane są w jezdni, dlatego prace wymagać będą czasowego zawężenia połowy jezdni.
 
Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na ustawione oznakowanie pionowe.
 
Za utrudnienia przepraszamy.
czytaj dalej
1 2