Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Tymczasowa organizacja ruchu

Zamknięcie al. Andrzejewskiego na wysokości stadionu

W poniedziałek (6 kwietnia) wykonawca inwestycji związanej z zagospodarowaniem wód opadowych przystąpi do prac związanych z odtworzeniem nawierzchni alei księdza Andrzejewskiego. Z uwagi na przyjętą technologię i zakres prac, jezdnia południowa alei, na odcinku od Mieszka I do ronda Wyszyńskiego, zostanie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.
 
Wykonawca deklaruje, że prace potrwają 5 dni roboczych.
 
Zamknięcie drogi wymaga zorganizowania objazdów oraz zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Mieszka I – Kazimierza Wielkiego – Roosevelta – ks. Andrzejewskiego. Na ul. Roosevelta zamknięty zostanie środkowy pas ruchu, a pas prawy służył będzie wyłącznie do skrętu w prawo, w ul. Mieszka I.
 
Zamknięcie odcinka al. księdza Andrzejewskiego wymagać będzie przeorganizowania ruchu również na wlotach bocznych: ul. Kazimierza Wielkiego oraz ul. Mieszka I. Wprowadzone zostaną następujące zmiany: na ul. Mieszka I zamknięty zostanie prawy pas ruchu (prawoskręt), a na ul. Kazimierza Wielkiego wyłączony z ruchu zostanie lewoskręt.
 
Na czas zamknięcie omawianego odcinka wyznaczone zostaną trasy objazdowe. Dla ruchu ogólnego wyznaczony zostanie objazd po trasie: ul. Mieszka I – ul. Mickiewicza – ul. Wyszyńskiego – rondo Wyszyńskiego. Trasę objazdu wykonawca wyznaczy za pomocą specjalnych tablic drogowych.
 
Z trasy objazdu korzystać będą również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji (np. linie nr 104, 123, 134), dla których wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek na ul. Mickiewicza, w rejonie marketu spożywczego Lidl. Przystanek „Roosevelta” w kierunku ronda Wyszyńskiego zostanie zawieszony.
 
Alternatywna trasa objazdu zamkniętego odcinka możliwa będzie przez osiedle Piaski np. przez ulicę Kazimierza Wielkiego i Chodkiewicza.
 
Rafał Krajczyński
Miejski Inżynier Ruchu
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją