Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Wieloletni Plan Inwestycyjny 2016-2023

Umowa o dofinansowanie podpisana!

Dzięki Programowi RPO L w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Mieszkańcy MOF-u Gorzowa Wielkopolskiego wkrótce zyskają nowe ścieżki rowerowe.
 
W czwartek (26 stycznia) została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „System ścieżek rowerowych w Gorzowie Wlkp.” w ramach poddziałania  3.3.2 „Ograniczenie niskiej emisji w miastach – ZIT Gorzów  Wlkp.” Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
czytaj dalej

Wzorcowy Kwadrat

Wiemy już jak będzie wyglądać jedna z pierwszych inwestycji związanych z gorzowską rewitalizacją. Plac Nieznanego Żołnierza, lepiej znany gorzowianom jako Kwadrat, już niedługo doczeka się przebudowy. Następuje realizacja zapowiedzianych wcześniej przez prezydenta Jacka Wójcickiego działań.
 
Na przełomie sierpnia i września 2016 r. wspólnie z mieszkańcami i projektantami zastanawialiśmy się jak powinien wyglądać „Kwadrat”, jeden z najbardziej znanych miejskich placów.
czytaj dalej

Modernizacja Drogi Krajowej 22

- Dobrze skomunikowany Gorzów to rozwój dla naszego miasta, ale i regionu. To ważny wymiar biznesowy, który zachęca do inwestycji – tłumaczył prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podczas wspólnej konferencji prasowej z minister Elżbietą Rafalską.
 
Okazją do spotkania była pozytywna decyzja ministra rozwoju o dofinansowaniu w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 na modernizację wschodniego wylotu DK 22 w Gorzowie, na odcinku od ronda Sybiraków do granicy miasta.
czytaj dalej

Gorzowska Polityka Mieszkaniowa

Gorzowska Polityka Mieszkaniowa, to nowy program służący poprawie sytuacji mieszkaniowej. Ma on za zadanie uruchomienie zasobu miejskiego i zachęcenie do osiedlania się w Gorzowie różnych grup społecznych. Choć dotyczy on przede wszystkim zasobu miejskiego, to przewiduje również przyszłe działania wspierające GTBS i sektor prywatny. Składa się on z trzech głównych filarów:
czytaj dalej

Przedsięwzięcia na najbliższe lata

Podczas XXXVII sesji Rady Miasta, która odbyła się 19 grudnia, radni uchwalili Wieloletnią Prognozę Finansową (WPF) na lata 2017-2031. W dokumencie znajdują się m.in. przedsięwzięcia planowane do realizacji w najbliższych latach.
 
Oto wybrane z nich:
 
Gorzów stawia na zawodowstwo. Dlatego w Prognozie nie mogło zabraknąć programów realizowanych na rzecz gorzowskich szkół zawodowych. Oprócz projektu „Zawodowcy w Gorzowie” i stworzenia Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, planowane są staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych, w tym m.in. międzynarodowe praktyki uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych pn. „Euroogrodnik”; Zespół Szkół Budowlanych zyska nową stolarnię, a Centrum Kształcenia Zawodowego – pracownię obrabiarek produkcyjnych CNC.
czytaj dalej

„Zawodowcy w Gorzowie” – co to za projekt?

Zawodowcy w Gorzowie” to innowacyjny projekt dla wszystkich uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego. Realizowany jest w naszym mieście, ponieważ Gorzów stawia na edukację w kulturze, sporcie, przestrzeni miejskiej, a przede wszystkim na edukację od przedszkola do zawodowców.
 
Projekt łączy lokalnych przedsiębiorców, nauczycieli zawodu oraz uczniów gorzowskich szkół zawodowych. „Zawodowcy w Gorzowie” to 3.636 uczniów, 456 nauczycieli kształcenia zawodowego i ogólnego w 12 zespołach szkół oraz 42 zawody w 12 branżach. To warsztaty tematyczne z udziałem pracodawców: fryzjerskie, logistyczne, mechatroniczne, instalatorskie, informatyczne i wiele innych.
czytaj dalej

Pierwszy krok za nami

Witold Bańka, minister sportu i turystyki oraz Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedzili Gorzów. W przystani wioślarskiej miało miejsce spotkanie z władzami miasta oraz zawodnikami gorzowskiego STARTu.
 
– „Pierwszy krok został już poczyniony, ponieważ zostały złożone dokumenty dotyczące budowy hali widowiskowo-sportowej, kolejnym krokiem jest przygotowanie dokumentacji. Prace inwestycyjne są przewidziane na kolejno: rok 2017 – zakończenie dokumentacji oraz wybranie wykonawcy inwestycji; rok 2018 jej budowa oraz zakończenie budowy obiektu w roku 2019” – mówił Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa podczas prezentacji koncepcji budowy hali widowiskowo-sportowej w trakcie wizyty.
czytaj dalej

Mieszkać lepiej

W Gminnym Programie Rewitalizacji Gorzów 2025 + zostało wpisane przedsięwzięcie rewitalizacyjne „Mieszkać lepiej” – dotacje do projektów obejmujących prace remontowo-budowlane dotyczące kamienic i podwórek”. Wpisanie tego przedsięwzięcia do Programu daje możliwość ubiegania się o dofinansowanie 50% remontu nieruchomości znajdujących się na wyznaczonym obszarze rewitalizacji.
czytaj dalej

Towarowa i Fabryczna przejezdne

W związku z zakończeniem przebudowy ulic: Fabryczna i Towarowa przywrócona zostanie organizacja ruchu na Zawarciu.
 
3 stycznia (wtorek) ​
Na odcinku od ronda Św. Jerzego do pętli „Śląska - Pole Golfowe” od 3 stycznia (wtorek) od godziny 3:30 linie autobusowe nr 101, 102, 111, 112, 116, 118, 125, 127, 133, 136, 401, 504 wracają na stałe trasy tj. ulicami Fabryczna i Towarowa.
czytaj dalej

Kolejne umowy dla Gorzowa podpisane!

Projekty pn. „Przebudowa ulicy Kostrzyńskiej” oraz „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gorzowie Wlkp.” już na pewno z unijnym dofinansowaniem. Dziś oficjalne podpisy złożyli przedstawiciele Miasta i Marszałek Województwa Lubuskiego.
 
Projekt pn. „Przebudowa ulicy Kostrzyńskiej” wynika z realizacji Strategii ZIT MOF Gorzów Wlkp. i został zidentyfikowany jako projekt kluczowy, przeznaczony do realizacji w ramach procedury pozakonkursowej w ramach działania 5.1.2 RPO – Lubuskie 2020. Jest elementem przebudowy układu drogowego oraz nawiązuje poprzez swoją lokalizację do infrastruktury transportu zbiorowego oraz kolejowego.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 8