Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
scena na scenie
kino mck
Balkony
tania dzialka
Zawodowcy
ZIT
azbest
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Wieloletni Plan Inwestycyjny 2016-2023

Arsenał Kultury – wyniki konkursu

100 tysięcy złotych nagrody i kontrakt na projekt wykonawczy na przebudowę dawnej „Przemysłówki” wygrało Atrium Autorskie Studio Architektury Mateusz Urbański z Poznania (Marian Urbański i Mateusz Urbański) – zdecydował w sobotę sąd konkursowy.
czytaj dalej

Hala będzie stała przy Słowiance

Hala sportowo-widowiskowa w Gorzowie będzie postawiona przy Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Słowianka”. – Będzie wkomponowana w istniejącą już przestrzeń – zapewnił prezydent Jacek Wójcicki.
 

Warunkiem uzyskania 50-procentowego dofinansowania inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest złożenie przez inwestora do maja 2018 roku projektu hali wraz z pozwoleniem na budowę. - W przyszłym tygodniu ogłaszamy konkurs na projekt. Zakładamy, że budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale 2019 roku, dwa lata później jej otwarcie – poinformowała Joanna Kasprzak-Perka
czytaj dalej

Wnioski o dofinansowanie z ZIT

Miasto Gorzów oraz gminy tworzące Miejski Obszar Funkcjonalny złożyły, w ramach trwających do 30 czerwca br. naborów, 12 wniosków na łączną wartość dofinansowania projektów kwotą 40 830 053 zł 79 gr z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
 
 
Obecnie trwa ocena niżej wymienionych wniosków w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursów to wrzesień i październik br.
czytaj dalej

Przebudowa ulicy Kobylogórskiej

Przebudowa ulicy Kobylogórskiej (II. etap), realizowana w ramach programu rządowego, potrwa do końca tego roku.  Za zadanie ma poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi, w tym pieszych i rowerzystów, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób niepełnosprawnych.
 
Wartość projektu wynosi 7 316 655 zł, dofinansowanie z programu - 3 mln zł.
czytaj dalej

Miliony na modernizację transportu miejskiego

W środę 28 czerwca w Ministerstwie Rozwoju zostały podpisane umowy o dofinansowanie projektów w ramach systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Dotacja dla Gorzowa na ekologiczny i nowoczesny transport miejski wynosi prawie 159 mln zł.
 
- Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w ciągu najbliższych kilku lat zostanie zbudowana nowa trasa tramwajowa, która skomunikuje osiedle Górczyn z centrum miasta – powiedział prezydent Jacek Wójcicki. - Zakupimy nowe tramwaje, zmodernizujemy torowiska, wprowadzimy system informacji pasażerskiej i monitoringu – dodał prezes MZK Roman Maksymiak.
 
 
czytaj dalej

W ZIT-ach czwarte miejsce w kraju

Po podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu wykorzystanie przez Gorzów środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych wynosi prawie 45 %. Tym samym w wykorzystaniu unijnych dotacji znaleźliśmy się na czwartym miejscu w kraju; za Zieloną Górą, Trójmiastem i Warszawą.
 

Miejski Obszar Funkcjonalny Gorzów podpisał 16 umów o wartości 91 800 976 zł 61 gr, co oznacza wdrożenie środków ZIT na poziomie 44,61 %, przekraczając minimum (39,51%), jakie na koniec czerwca br. wyznaczyło Ministerstwo Rozwoju.
czytaj dalej

Są chętni na „Mieszkać lepiej”

Zakład Gospodarki Komunalnej zgłosił 66 wspólnot mieszkaniowych do udziału w programie rewitalizacyjnym „Mieszkać lepiej”. 29 czerwca to ostatni dzień składania ofert zainteresowanych udziałem w tym programie.
 
Uczestnictwo w przedsięwzięciu jest wielką szansą na odmienienie dotychczasowego oblicza podwórek na bardziej przyjazne mieszkańcom, poprzez nadanie im nowych funkcji. Mogą powstać siłownie pod chmurką, altany, miejsca spotkań dla mieszkańców. Skorzystać mogą na tym również same budynki, których właściciele zostaną wybrani do udziału w projekcie - ich remonty odbędą się ze sporą refundacją – wyjaśnił Paweł Jakubowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.
czytaj dalej

Remonty w placówkach oświatowych

W piątek koniec roku szkolnego. Następnego dnia do wielu gorzowskich placówek oświatowych wkroczą ekipy remontowe; Miasto na najważniejsze remonty i naprawy w przedszkolach i szkołach przeznaczyło prawie 3 mln 200 tys. zł.
 
Na remonty, głównie wynikające z zaleceń organów kontrolnych (jak Sanepid czy Straż Pożarna), przeznaczono 794 080 zł. Ta kwota musi zapewnić remonty w 35 placówkach oświatowych.
czytaj dalej

Umowa na dofinansowanie CEZiB podpisana

Zarząd województwa lubuskiego przeznaczył 28,9 mln zł na dofinansowanie, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, budowy w poszpitalnych budynkach przy ulicy Warszawskiej w Gorzowie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. W środę, 21 czerwca br., prezydent Jacek Wójcicki wspólnie z marszałek województwa Elżbietą Polak podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji.
czytaj dalej

Zamknięty „Kwadrat”

Rozpoczęła się rewitalizacja tzw. „Kwadratu”, czyli terenu między ulicami Chrobrego, Krzywoustego, 30 Stycznia i Dąbrowskiego. Plac został ogrodzony i jako plac budowy nie jest dostępny dla mieszkańców. Jego nowe oblicze poznamy przed 10 listopada br.
 
Odnowiony plac będzie miejscem na plenerowe wydarzenia kulturalne, z fontanną w centralnej części, z placem zabaw dostosowanym do dzieci w różnym wieku, a w nim znajdą się m.in. linarium i trampoliny.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 12