Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Wieloletni Plan Inwestycyjny 2016-2023

„Twist” oficjalnie nasz!

 
Na ręce prezydenta miasta Jacka Wójcickiego, dyrektor sprzedaży PESA Bydgoszcz S.A przekazał pierwszą kartę pojazdu, która oficjalnie otworzyła drzwi do nowego wagonu tramwajowego „Twist”.
 
To pierwszy z 14 zamówionych wagonów tramwajowych, które już wkrótce będą wozić gorzowskich pasażerów.
czytaj dalej

Z mieszkańcami o remoncie ulicy Kostrzyńskiej

Blisko 100 osób przyszło na spotkanie informacyjne w sprawie etapów i planów przebudowy ulicy Kostrzyńskiej. To pierwsze takie spotkanie dla mieszkańców. Zaprezentowane zostały harmonogram oraz etapy prowadzenia prac. Rozmowy trwały blisko półtora godziny, uczestniczyli w nich przedstawiciele Urzędu Miasta oraz wykonawcy inwestycji.
 
Ulica Kostrzyńska wraz z torowiskiem doczeka się kompleksowego remontu. Cała inwestycja obejmuje przebudowę drogi o długości łącznie ok. 3,011 km i dotyczy odcinka od Placu Słonecznego do węzła S3.
czytaj dalej

Wkrótce modernizacja Kostrzyńskiej

- Gonimy stracony czas. Podpisujemy umowę i ruszamy z inwestycją na którą gorzowianie czekali od wielu lat. Remont ul. Kostrzyńskiej po prostu należy się mieszkańcom – powiedział podczas podpisania umowy na prace budowlane prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Pierwsze roboty ruszą za około dwa tygodnie.
 
Firma Budimex zmodernizuje ulicę Kostrzyńską. Umowę w sprawie rozpoczęcia tej od wielu lat oczekiwanej inwestycji - przebudowy „wylotówki” na Kostrzyn, w piątek podpisali prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki oraz reprezentujący wykonawcę dyrektor regionalny Grzegorz Domaradzki.
czytaj dalej

W maju przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego

Gorzów otrzyma z budżetu Państwa 5 mln i 50 tys. zł na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego. Miasto wycofało swój wniosek o dofinansowanie remontu tej ulicy z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych i w zamian złożyło nowe wnioski - na wsparcie finansowe modernizacji ulicy Sulęcińskiej i Gwiaździstej.
 

- To dużo korzystniejsze rozwiązanie, bo dostaliśmy więcej pieniędzy na Kazimierza Wielkiego, a także możemy się starać o dotację na dwie kolejne ulice – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.
czytaj dalej

Radni dokładają na HEMS

Gorzowscy radni na wtorkowej sesji zdecydowali o zwiększeniu dofinansowania na budowę bazy lotniczego pogotowia ratunkowego (HEMS) w Gorzowie Wielkopolskim o 1 mln 750 mln zł, ponieważ oferta złożona w ramach przetargu przekroczyła zakładany kosztorys o cztery miliony złotych.
 
Budowa jest współfinansowana z lubuskim sejmikiem, który na sesji 27 marca zwiększył dofinansowanie na tę inwestycję o 2,3 mln zł.
czytaj dalej

Rozbudowa „dwudziestki”

W Szkole Podstawowej nr 20 zostanie wybudowany, od strony ulicy Sucharskiego, nowy budynek. Będą się w nim uczyć najmłodsi; przewidziano w nim 12 oddziałów (po 25 dzieci każdy z nich) dla 300 uczniów nauczania początkowego (klasy I-III).
 
Oferty firm budowlanych są przyjmowane do 25 kwietnia.
czytaj dalej

Od maja remont Kostrzyńskiej

Budimex przebuduje ulicę Kostrzyńską. Firma wygrała przetarg, a po ostatecznej decyzji Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Miasto może podpisać umowę na realizację tej inwestycji.
 
Decyzja Prezesa UZP kończy procedurę przetargową - prezydent może podpisać umowę z wykonawcą. To nastąpi najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja; firma musi jeszcze dostarczyć niezbędne dokumenty. Po podpisaniu umowy Budimex może przystąpić do od wielu lat oczekiwanej przebudowy wyjazdowej ulicy z Gorzowa do Kostrzyna nad Odrą.
czytaj dalej

Kolejny odcinek drogi rowerowej na Walczaka

W środę (11 kwietnia) wykonawca drogi rowerowej na ul. Walczaka planuje rozpoczęcie robót na kolejnym odcinku; od ulicy Piłsudskiego do Chmielnej.
 
Chodnik oraz przejście dla pieszych przez ul. Walczaka w rejonie ul. Piłsudskiego zostaną zamknięte. Piesi będą przekierowani na chodnik zlokalizowany bezpośrednio przy budynku wielorodzinnym nr 15 oraz na przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy skrzyżowaniu z ul. Chmielną.
czytaj dalej

Ruszyły prace na Gwiaździstej

W poniedziałek (9 kwietnia) rozpoczęto przebudowę ulicy Gwiaździstej. Na początku został zamknięty odcinek ulicy o długości 115 metrów; od strony ul. Olimpijskiej do wjazdu do Gorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (z zachowaniem wjazdu).
 
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić dojście przez plac budowy do posesji i instytucji zlokalizowanych przy ulicy Gwiaździstej.
czytaj dalej

Przed remontem Gwiaździstej

W kwietniu tego roku rozpocznie się remont ulicy Gwiaździstej (na odcinku od ul. Olimpijskiej do ul. Słonecznej). Urząd Miasta organizuje dla zainteresowanych spotkanie, na którym przedstawi szczegóły tej inwestycji.
 
Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (20 marca) o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej nr 6 na ulicy Gwiaździstej 14.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 17