Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Ferie
Ferie w mieście​
teatr 24 luty
Budżet Obywatelski 2019
do przedszkoli
Nabór do przedszkoli
Footsteps-slider
tania dzialka
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Wieloletni Plan Inwestycyjny 2016-2023

Dotacja na Dom Seniora na Borowskiego

- To będzie godne i wyjątkowe miejsce dla naszych seniorów. Oprócz podstawowej opieki zapewnimy im jesień życia pełną pogodnych dni. W Gorzowie powstanie Dzienny Dom "Senior+" - poinformował prezydent Jacek Wójcicki. 
 
Na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zostały ogłoszone wyniki konkursu w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Miasto uzyskało wnioskowaną dotację w wysokości 300 tys. zł (w ramach modułu I) na utworzenie lub wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”.
czytaj dalej

Remont linii tramwajowej – nocne rozpoczęcie prac

Od demontażu sieci trakcyjnej rozpoczęto prace przy modernizacji linii tramwajowej w Gorzowie Wlkp. W ciągu zaledwie jednej nocy zdjęto drut jezdny nad torami na odcinku do ul Dworcowej do ul. Cichońskiego.
 
Zadanie zostało wykonane m.in. przy wykorzystaniu specjalnego pojazdu dwudrogowego przeznaczonego robót sieciowych. Aby ograniczyć utrudnienia w ruchu, prace niepowodujące hałasu będziemy wykonywać nocąmówi Szymon Matusiak reprezentujący generalnego wykonawcę Trakcję PRKiI.
czytaj dalej

Rozpoczyna się przebudowa Sikorskiego

W najbliższy czwartek rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Sikorskiego. Pierwszy etap (etap 1a) będzie obejmował odcinek od ulicy Dworcowej (droga przy Zakładzie Energetycznym) do Młyńskiej.
 
Na tym etapie prac ulice Dworcowa i Młyńska oraz odcinek alei Konstytucji 3 Maja (od Orląt Lwowskich do Kosynierów Gdyńskich) będą przejezdne.
czytaj dalej

Przebudowa ulicy Okrzei

We wtorek (13 lutego) rozpocznie się przebudowa ulicy Okrzei.
 
Jako pierwsze zostanie zamknięte skrzyżowanie u zbiegu ulic Okrzei, Stefana Batorego i Dowbora-Muśnickiego.
czytaj dalej

2,5 mln zł na remonty kamienic i podwórek

Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał 2,5 mln zł na realizację projektu „Mieszkać lepiej”. Projekt, zakładający partnerską współpracę 35 wspólnot mieszkaniowych oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” z Miastem, został oceniony na 37 punktów z 41 możliwych do zdobycia.
 
W ramach projektu zostaną przeprowadzone remonty elewacji, dachów, klatek schodowych, balkonów, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, wymiana instalacji w częściach wspólnych budynków. Projekt obejmuje także prace zieleniarskie oraz zagospodarowanie podwórek na potrzeby mieszkańców. 
czytaj dalej

Cordenka inwestuje w Gorzowie

Niemiecka firma Cordenka, mająca w strefie przemysłowej Stilonu w Gorzowie swój zakład, zamierza go znacząco rozbudować oraz zatrudnić nowych pracowników.
 
- To potwierdzenie, że warto w naszym mieście zainwestować – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
czytaj dalej

Sikorskiego przekazana wykonawcy

Miasto przekazało w poniedziałek wykonawcy, który ma zmodernizować ulicę Sikorskiego, plac budowy. Ten przygotowuje harmonogram prac na jednej z głównych ulic miasta; w pierwszej kolejności będą one związane z demontażem sieci trakcyjnej.
 
Prace rozbiórkowe realizowane będą przy zachowaniu ruchu drogowego. W trakcie prac na torowisku lub jezdni ul. Sikorskiego ustawiane będą pojazdy prowadzące rozbiórkę, a ruch sterowany będzie ręcznie.
czytaj dalej

Kolejny etap przebudowy Myśliborskiej

W sobotę rano (27 stycznia od godz. 8.00) wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej planuje przekierunkowanie ruchu dwukierunkowego na tymczasowo wybudowaną nawierzchnię bitumiczną, usytuowaną równolegle do istniejącej jezdni.
 
Jezdnia tymczasowa oznakowana zostanie na żółto. Dodatkowo zostanie wprowadzone (na jej całej długości) ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.
czytaj dalej

Sto tysięcy interesantów

W ciągu roku od otwarcia wyremontowanej sali obsługi w głównej siedzibie Urzędu Miasta przy ulicy Sikorskiego odwiedziło ją prawie sto tysięcy (94 705 osób) gorzowian.
 
Najwięcej interesantów (45 021 osób) odebrało nowy dowód osobisty, czy załatwiało sprawy meldunkowe (13 361 osób). 
czytaj dalej

Informatyzacja Urzędu Miasta

Urząd Miasta nabył oprogramowanie usprawniające i ułatwiające obsługę interesanta. Umowę w sprawie zakupu i wdrożenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania Urzędem oraz Systemu Zarządzania Oświatą podpisali w środę prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i Janusz Szymura, prezes konsorcjum Rekord Systemy Informatyczne.
 
- Odpowiadamy tak na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców, w szczególności osób niepełnosprawnych oraz przedsiębiorców i instytucji, na kontakt z magistratem za pośrednictwem Internetu – powiedział prezydent Wójcicki.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 16