Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Wieloletni Plan Inwestycyjny 2016-2023

Pojedziemy nowymi tramwajami

Miejski Zakład Komunikacyjny zamówił w PESA Bydgoszcz 14 niskopodłogowych, trójczłonowych, jeżdżących w dwóch kierunkach - nowoczesnych tramwajów o nazwie Twist. Pierwszy dotrze do Gorzowa w październiku przyszłego roku.
 
Umowę w tej sprawie w piątek w Gorzowie, w obecności prezydenta Jacka Wójcickiego, podpisali: prezes MZK Roman Maksymiak i Robert Szot, dyrektor Marketingu Lekkich Pojazdów Szynowych Pesa Bydgoszcz S.A​.
czytaj dalej

Spacerem z bulwaru do akademii

1 września poznamy wykonawcę, a do końca listopada przyszłego roku zostanie otwarta 730-metrowa trasa pieszo-rowerowa, która wzdłuż Warty połączy bulwar wschodni z główną siedzibą gorzowskiej akademii.
 
Przetarg na wykonawcę projektu i robót budowlanych został ogłoszony 18 sierpnia br. Przedmiotem zamówienia jest „budowa ciągu pieszo–rowerowego, ciągu pieszego oraz przebudowa odcinka drogi dojazdowej wraz z zagospodarowaniem terenu wzdłuż rzeki Warty na odcinku od Bulwaru Wschodniego w stronę Akademii im. Jakuba z Paradyż w Gorzowie Wielkopolskim”.
czytaj dalej

Autobusy zastąpią tramwaje

Jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w październiku, zostanie zawieszona ostatnia kursująca jeszcze linia tramwajowa – numer 2. Na około dwa lata Gorzów będzie bez tramwajów.
 
Wkrótce rozpocznie się przebudowa torowiska na Kostrzyńskiej i na Walczaka, a także budowa deptaka na Sikorskiego. Wówczas tramwaje nie będą miały możliwości zawracania – na czas remontów ulic zjadą do zajezdni na Wieprzycach.
czytaj dalej

Przetarg na rozbudowę Myśliborskiej

Ruszyła procedura przetargowa na przebudowę fragmentu ulicy Myśliborskiej, na odcinku od ul. Chorwackiej do skrzyżowania z ul. Słowiańską. To łącznie 634 m jezdni, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 130. Na zgłoszenia miasto czeka do 9 sierpnia br.
 
Przewidywany koszt przebudowy tego odcinka ulicy Myśliborskiej to około 8 mln złotych. Miasto czeka na ostatnie, niezbędne do rozpoczęcia budowy dokumenty, tak by rozpocząć prace jeszcze w tym roku. Planowane zakończenie realizacji budowy tego fragmentu jezdni to druga połowa roku 2018.
czytaj dalej

Arsenał Kultury – wyniki konkursu

100 tysięcy złotych nagrody i kontrakt na projekt wykonawczy na przebudowę dawnej „Przemysłówki” wygrało Atrium Autorskie Studio Architektury Mateusz Urbański z Poznania (Marian Urbański i Mateusz Urbański) – zdecydował w sobotę sąd konkursowy.
czytaj dalej

Hala będzie stała przy Słowiance

Hala sportowo-widowiskowa w Gorzowie będzie postawiona przy Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Słowianka”. – Będzie wkomponowana w istniejącą już przestrzeń – zapewnił prezydent Jacek Wójcicki.
 

Warunkiem uzyskania 50-procentowego dofinansowania inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest złożenie przez inwestora do maja 2018 roku projektu hali wraz z pozwoleniem na budowę. - W przyszłym tygodniu ogłaszamy konkurs na projekt. Zakładamy, że budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale 2019 roku, dwa lata później jej otwarcie – poinformowała Joanna Kasprzak-Perka
czytaj dalej

Wnioski o dofinansowanie z ZIT

Miasto Gorzów oraz gminy tworzące Miejski Obszar Funkcjonalny złożyły, w ramach trwających do 30 czerwca br. naborów, 12 wniosków na łączną wartość dofinansowania projektów kwotą 40 830 053 zł 79 gr z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
 
 
Obecnie trwa ocena niżej wymienionych wniosków w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursów to wrzesień i październik br.
czytaj dalej

Przebudowa ulicy Kobylogórskiej

Przebudowa ulicy Kobylogórskiej (II. etap), realizowana w ramach programu rządowego, potrwa do końca tego roku.  Za zadanie ma poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi, w tym pieszych i rowerzystów, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób niepełnosprawnych.
 
Wartość projektu wynosi 7 316 655 zł, dofinansowanie z programu - 3 mln zł.
czytaj dalej

Miliony na modernizację transportu miejskiego

W środę 28 czerwca w Ministerstwie Rozwoju zostały podpisane umowy o dofinansowanie projektów w ramach systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Dotacja dla Gorzowa na ekologiczny i nowoczesny transport miejski wynosi prawie 159 mln zł.
 
- Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w ciągu najbliższych kilku lat zostanie zbudowana nowa trasa tramwajowa, która skomunikuje osiedle Górczyn z centrum miasta – powiedział prezydent Jacek Wójcicki. - Zakupimy nowe tramwaje, zmodernizujemy torowiska, wprowadzimy system informacji pasażerskiej i monitoringu – dodał prezes MZK Roman Maksymiak.
 
 
czytaj dalej

W ZIT-ach czwarte miejsce w kraju

Po podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu wykorzystanie przez Gorzów środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych wynosi prawie 45 %. Tym samym w wykorzystaniu unijnych dotacji znaleźliśmy się na czwartym miejscu w kraju; za Zieloną Górą, Trójmiastem i Warszawą.
 

Miejski Obszar Funkcjonalny Gorzów podpisał 16 umów o wartości 91 800 976 zł 61 gr, co oznacza wdrożenie środków ZIT na poziomie 44,61 %, przekraczając minimum (39,51%), jakie na koniec czerwca br. wyznaczyło Ministerstwo Rozwoju.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 13