Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Wieloletni Plan Inwestycyjny 2016-2023

Raport firmy Taumer i otwarcie nitki Warszawskiej

Na ul. Warszawskiej oraz na rondzie w ubiegłym tygodniu prowadzono roboty bitumiczne i regulowano armaturę podziemną. Na ul. Walczaka wykonywane były prace ziemne oraz montowano krawężniki i oświetlenie. W kolejnym tygodniu na ulicy będą prowadzone roboty związane z podbudową jezdni.
 
Do końca obecnego tygodnia miał zostać puszczony ruch samochodowy po warstwie wiążącej na ul. Warszawskiej w stronę ul. Jagiełły. Po rozmowach z miastem ustalono, że nastąpi to dopiero po wykonaniu warstwy ścieralnej (ostatniej warstwy jezdni). 
czytaj dalej

Ulica Borowskiego otwarta

Ważna informacja dla kierowców. Ulica Borowskiego jest już dostępna dla ruchu. Po zakończeniu wszystkich formalności, w piątek (28 kwietnia), pierwsi zmotoryzowani przejechali wyremontowaną drogą. 
 
Ulica Borowskiego została otwarta na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Drzymały. Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach zostało przywrócone do poprzedniego stanu, czyli ul. Borowskiego z pierwszeństwem przejazdu w stosunku do ul. Dąbrowskiego, natomiast w przypadku skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego i Drzymały, ul. Borowskiego pozostanie podporządkowana.
czytaj dalej

Raport drogowy firmy Taumer

Na ul. Warszawskiej w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace bitumiczne, które będą kontynuowane w kolejnych dniach. Wyregulowana zostanie również armatura podziemna pod warstwę ścieralną.

Na rondzie na ul. Walczaka również pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Roboty są kontynuowane. Tutaj także będzie regulowana armatura podziemna.
czytaj dalej

Miejskie nieruchomości w cenie…

Blisko 750 tysięcy złotych zarobiło miasto Gorzów na sprzedaży nieruchomości od początku 2017 roku. Udało się to dzięki sprzedaży 6 nieruchomości w ośmiu przetargach. Do końca roku planowane są przetargi na 9 nieruchomości i 83 działki pod budownictwo mieszkaniowe. Po-nadto na 27 kwietnia zaplanowano pierwszy przetarg w ramach programu „Tania działka bu-dowlana”. 
czytaj dalej

Gorzów likwiduje bariery architektoniczne!

Gorzowski ratusz będzie bardziej dostępny i przyjazny dla osób niepełnosprawnych. W niedługim czasie pojawi się tu winda oraz specjalny podnośnik dla osób z dysfunkcjami ruchu. To kolejny etap modernizacji głównego budynku magistratu przy ul. Sikorskiego.
 
- Likwidacja barier architektonicznych jest jednym z głównych zadań zwiększających dostępność do urzędu wszystkim mieszkańcom. Systematycznie realizujemy zapowiedziane wcześniej działania – tłumaczy prezydent Jacek Wójcicki. Budowa windy będzie możliwa dzięki podpisanej dziś umowie. Daje ona gwarancję dofinansowania inwestycji z PFRON-u, część dołoży Miasto. Po zakończeniu poprawią się warunki komunikacyjne oraz zwiększy się dostępność infrastruktury. 
czytaj dalej

Komunikat firmy TAUMER

Szanowni Państwo, publikujemy treść komunikatu otrzymanego od firmy TAUMER w sprawie realizacji inwestycji przy ulicach Warszawskiej i Walczaka.
 
Na ul. Warszawskiej w zeszłym tygodniu zakończono betonowanie nawierzchni torowiska. W nadchodzącym będą betonowane opaski torowiska. Lewy pas jezdni został przygotowany do rozpoczęcia prac bitumicznych, które zaczną się w ciągu najbliższych dni. Na prawym pasie kontynuowane będzie profilowanie i zagęszczanie kruszywa oraz układanie ścieku przy krawężniku, tak aby w najbliższym czasie rozpocząć prace bitumiczne również na tej stronie.
czytaj dalej

Jeszcze o Arsenale Kultury słów kilka

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na Arsenał Kultury nabiera rumieńców. Zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń i kwalifikowania zespołów do udziału w tym wydarzeniu. 
 
131 ekip z Europy zgłosiło chęć przesłania opracowań projektowych. Większość z tych zgłoszeń pochodzi oczywiście od polskich projektantów, ale zgłosili się także architekci z Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Ukrainy. Termin składania prac upływa na początku lipca i wtedy będziemy mogli zobaczyć, jak wyobrażają sobie nowy budynek w centrum naszego miasta architekci - specjaliści od kształtowania przestrzeni. 
czytaj dalej

Projektanci już pracują nad obywatelskimi inwestycjami

W bieżącym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 zostanie zrealizowanych 14 pomysłów mieszkańców, w tym jeden projekt miękki – aktywne warsztaty kulturalne. 
 
Jeszcze pod koniec kwietnia poznamy koncepcję wielopokoleniowego placu zabaw przy ul. Strażackiej przygotowaną przez gorzowskiego architekta Krzysztofa Grzegorzewskiego. Natomiast do połowy maja, Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego W. Lamprecht  z Gorzowa,  przygotuje dokumentację boisk, które  mają powstać przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Towarowej 21, Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 przy ul. Dunikowskiego 5 oraz Zespole Szkół Elektrycznych przy ul. Dąbrowskiego 33.
czytaj dalej

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu – nowoczesne kształcenie w Gorzowie

Nowoczesne pracownie, warsztaty zawodowe, hala sportowa i bogata oferta edukacyjna- to jest plan zagospodarowania i wykorzystania obiektów po byłym szpitalu miejskim przy ulicy Warszawskiej. Koncepcję architektoniczną przyszłego Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu zaprezentowano podczas sesji Rady Miejskiej.
czytaj dalej

Dworzec Wschodni od 20 kwietnia

Nowy przystanek PKP będzie się nazywał Gorzów Wielkopolski Wschodni i przejmie obsługę pasażerów już 20 kwietnia. Za miesiąc kolejny etap modernizacji gorzowskiej estakady. Dzięki inwestycji  PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przejazd koleją przez miasto będzie sprawniejszy. Podróżni zyskają wygodniejszą obsługę także na stacji Gorzów Wielkopolski. Projekt współfinansowany z UE wart jest 111 mln zł.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 11