Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Drzewa
Paweł Matyszewski_Gorzow_PL
mos-polityka strachu 8 gru
Nosek
Footsteps-slider
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Wieloletni Plan Inwestycyjny 2016-2023

ZUE przebuduje tory na Walczaka

Przebudową torowiska na ulicy Walczaka zajmie się krakowska firma ZUE, która za swoje usługi zaproponowała kwotę ponad 18,4 mln zł. Ofertę doceniono, ponieważ zawierała najniższą cenę, a wykonawca zobowiązał się m.in. do pięcioletniego okresu gwarancji.
 
Zadanie zostanie zrealizowane w dwóch etapach; na pierwszym odcinku, między ulicą Walczaka 25 B (stacja Shell) a ulicą Dowgielewiczowej, zostanie m.in. przebudowane skrzyżowanie tych ulic, przebudowane torowisko, wybudowane zostaną nowe perony tramwajowe i chodniki.
czytaj dalej

Łączymy Gorzów z S3

- Podpisujemy dziś umowę na rozbudowę najważniejszej w Gorzowie drogi. To nasza szansa na dalszy rozwój gospodarczy Gorzowa. To jeszcze lepsze połączenie miasta z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz  drogą ekspresową S3. To wreszcie poprawa bezpieczeństwa i  szybsze skomunikowanie kolejnych bardzo silnie rozwijających się osiedli – wyliczał prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, podczas podpisania umowy na dofinansowanie zadania.
czytaj dalej

Sikorskiego do modernizacji

Najkorzystniejszą ofertę na modernizację Sikorskiego - głównej ulicy miasta, w tym budowę deptaku i nowego torowiska, złożyło konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna. Przed nami kontrola Prezesa Zamówień Publicznych, a dopiero po niej będzie można przystąpić do podpisania umowy z Wykonawcą.
 
Inwestycja, o wartości prawie 56 mln zł, ma być gotowa rok po podpisaniu umowy. 
czytaj dalej

Kolejny etap przebudowy ulicy Myśliborskiej

We wtorek (7 listopada) wykonawca rozpoczął kolejny etap przebudowy ul. Myśliborskiej. W ramach zadania m.in. rozbierze istniejący chodnik i pozostałą infrastrukturę po północnej stronie jezdni (od strony sklepów OBI, TESCO, MEDIAMARKT).
 
Następnie w tym miejscu powstanie tymczasowa droga bitumiczna, która w kolejnych etapach będzie służyła jako droga zastępcza komunikująca miasto z drogą S3 i KSSSE. Prace realizowane będą bez znaczących utrudnień w ruchu kołowym (przez cały okres zachowany zostanie ruch dwukierunkowy po starej jezdni) z zachowaniem dojazdu do firm zlokalizowanych przy ul. Myśliborskiej.
czytaj dalej

Rewolucja komunikacyjna w mieście

Blisko 10 kilometrów nowych torów tramwajowych, przebudowa kilkunastu odcinków miejskich ulic oraz budowa ponad 20 nowych wiat przystankowych i małej infrastruktury wokół realizowanych inwestycji to plan miasta na najbliższe lata.
 
Rozpoczęła się realizacja największego projektu komunikacyjnego w powojennym Gorzowie.  
czytaj dalej

Ponad 17 mln na Myśliborską

17 120 571 zł – tyle Gorzów otrzyma z budżetu państwa w latach 2017 – 2019 na rozbudowę ulic Myśliborskiej i Szczecińskiej na odcinku od ronda Szczecińskiego do ulicy Mosiężnej. Decyzję w tej sprawie podjął minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 
Już podczas ostatniej sesji Rady Miasta władze miasta poinformowały, iż planowana przebudowa ulic Myśliborskiej i Szczecińskiej może zostać połączona w jedną dużą inwestycję i dzięki temu jest szansa na jej sfinansowanie z budżetu państwa.
czytaj dalej

Pojedziemy nowymi tramwajami

Miejski Zakład Komunikacyjny zamówił w PESA Bydgoszcz 14 niskopodłogowych, trójczłonowych, jeżdżących w dwóch kierunkach - nowoczesnych tramwajów o nazwie Twist. Pierwszy dotrze do Gorzowa w październiku przyszłego roku.
 
Umowę w tej sprawie w piątek w Gorzowie, w obecności prezydenta Jacka Wójcickiego, podpisali: prezes MZK Roman Maksymiak i Robert Szot, dyrektor Marketingu Lekkich Pojazdów Szynowych Pesa Bydgoszcz S.A​.
czytaj dalej

Spacerem z bulwaru do akademii

1 września poznamy wykonawcę, a do końca listopada przyszłego roku zostanie otwarta 730-metrowa trasa pieszo-rowerowa, która wzdłuż Warty połączy bulwar wschodni z główną siedzibą gorzowskiej akademii.
 
Przetarg na wykonawcę projektu i robót budowlanych został ogłoszony 18 sierpnia br. Przedmiotem zamówienia jest „budowa ciągu pieszo–rowerowego, ciągu pieszego oraz przebudowa odcinka drogi dojazdowej wraz z zagospodarowaniem terenu wzdłuż rzeki Warty na odcinku od Bulwaru Wschodniego w stronę Akademii im. Jakuba z Paradyż w Gorzowie Wielkopolskim”.
czytaj dalej

Autobusy zastąpią tramwaje

Jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w październiku, zostanie zawieszona ostatnia kursująca jeszcze linia tramwajowa – numer 2. Na około dwa lata Gorzów będzie bez tramwajów.
 
Wkrótce rozpocznie się przebudowa torowiska na Kostrzyńskiej i na Walczaka, a także budowa deptaka na Sikorskiego. Wówczas tramwaje nie będą miały możliwości zawracania – na czas remontów ulic zjadą do zajezdni na Wieprzycach.
czytaj dalej

Przetarg na rozbudowę Myśliborskiej

Ruszyła procedura przetargowa na przebudowę fragmentu ulicy Myśliborskiej, na odcinku od ul. Chorwackiej do skrzyżowania z ul. Słowiańską. To łącznie 634 m jezdni, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 130. Na zgłoszenia miasto czeka do 9 sierpnia br.
 
Przewidywany koszt przebudowy tego odcinka ulicy Myśliborskiej to około 8 mln złotych. Miasto czeka na ostatnie, niezbędne do rozpoczęcia budowy dokumenty, tak by rozpocząć prace jeszcze w tym roku. Planowane zakończenie realizacji budowy tego fragmentu jezdni to druga połowa roku 2018.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 13