Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Wieloletni Plan Inwestycyjny 2016-2023

KAWKA na ostatniej prostej

Umowy podpisane. W Gorzowie lada moment ruszy realizacja ostatniego etapu projektu KAWKA. W 2016 r. do miejskiej sieci ciepłowniczej zostało przyłączonych 96 budynków z obszaru tzw. Nowego Miasta. Teraz pora na kolejne.
 
Od początku projektu do programu przystąpiły już 170 wspólnoty mieszkaniowe, w których   zlikwidowano łącznie 2.112 pieców węglowych i 47 urządzeń ogrzewania etażowego węglowego. W 2016 roku zlikwidowano 1.208 źródeł węglowych i 22 – ogrzewania etażowego węglowego.
czytaj dalej

TAUMER zobowiązał się: 31 maja br. data zakończenia prac na ulicach Warszawskiej i Walczaka

Rozmowy Prezydenta Miasta z firmą TAUMER przyniosły efekt. Firma deklaruje: ulica Warszawska i Walczaka będą oddane do użytku mieszkańcom 31 maja 2017 r. W dziesięć tygodni zarząd firmy zobowiązał się wykonać wszystkie niezbędne prace.
 
Firma TAUMER zadeklarowała, że prace na ul. Walczaka i Warszawskiej zostaną zakończone do dnia 31 maja. Jest to najszybszy możliwy termin z uwagi na konieczność dotrzymania jakości wykonanych robót.
czytaj dalej

Umowa na DK22 podpisana

Gorzów znalazł się wśród 4 miast, z którymi Ministerstwo Rozwoju podsiało umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej DK 22 z Programu Infrastruktura i Środowisko. Umowę w warszawie podpisał wiceprezydent miasta Artur Radziński.


Oprócz Gorzowa pieniądze otrzymają Nowy Sącz, Sosnowiec oraz Toruń.
czytaj dalej

Żłobek nr 4 oficjalnie otwarty

Jest 4. miejski żłobek, będziemy się starać, by były kolejne – tak podczas oficjalnego otwarcia Żłobka Miejskiego nr 4 obiecał prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki. 
 
Bez wstęgi, lecz z kolorowymi balonami – żłobek oficjalnie otwarty 
 
Z udziałem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, Wojewody Lubuskiego, Władysława Dajczaka, miejskich radnych, projektanta i wykonawcy obiektu oraz zaproszonych gości – odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia nowego gorzowskiego żłobka. 
czytaj dalej

W dziuplach drzew przy ul. Kostrzyńskiej nie ma nietoperzy!

Pracę w alei przy ulicy Kostrzyńskiej zakończył chirpterolog, specjalista od nietoperzy, pracujący na zlecenie miasta. Zgodnie z protokołem z przeglądu, w dziuplach skontrolowanych drzew nie ma nietoperzy. 
 
Chiropterolog pracował na zlecenie miasta, po tym jak takie prace zleciła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Oględziny drzew zostały przeprowadzone 27.02.2017 r. W załączeniu Protokół z przeglądu drzew pod katem zasiedlenia przez nietoperze, w związku z realizacją wycinki drzew w ramach zadania pn. „Przebudowa ulicy Kostrzyńskiej na podstwawie  Umowy nr 21/WIR/2017 z dnia 15.02.2017 r.”
czytaj dalej

Czwarty miejski żłobek już działa!

Setka maluszków rozpoczęła dziś swoją przygodę w nowym miejskim żłobku przy ulicy Maczka. To czwarta taka placówka w Gorzowie, a pierwsza zrealizowana w ramach rządowego programu „Maluch”. Oficjalne otwarcie zaplanowano na piątek, 3 marca br. ​
 
W ramach rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch – edycja 2016” miasto Gorzów uzyskało dofinansowanie na wybudowanie nowego żłobka miejskiego. Strona internetowa nowego żłobka znajduje się tutaj.
czytaj dalej

Gorzów wybiera!

Urząd Miasta uruchomił nową aplikację ułatwiającą komunikację pomiędzy magistratem a mieszkańcami w konsultacjach społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego.
 
Na stronie www.gorzow.wybiera.pl gorzowianie mogą zapoznać się z regulaminem tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, pobrać formularz zgłoszeniowy oraz sprawdzić w jakim rejonie znajduje się inwestycja, którą chcą zgłosić.
 
Ponadto, aplikacja umożliwi przeglądanie wszystkich zadań zgłoszonych dotychczas przez mieszkańców i sprawdzenie na jakim są aktualnie etapie procedury.
czytaj dalej

Prawie 100 milionów dla Gorzowa!

49 milionów dofinansowania do DK 22 z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) i 42 miliony złotych dofinansowania dla gorzowskiego PWiK z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 
 
O planowanych inwestycjach w mieście mówili na konferencji prasowej prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, prezes PWiK Bogusław Andrzejczak, przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski i zastępca prezydenta ds. gospodarki Artur Radziński.
czytaj dalej

Wykonawca pracuje, inwestycja nie zagrożona

Prace na ulicy Warszawskiej i Walczaka w Gorzowie przebiegają zgodnie z planem. W związku z nieprawdziwymi informacjami, które pojawiły się w mediach o rzekomej upadłości firmy – wykonawcy remontów, publikujemy oświadczenie prezesa firmy Taumer.​
 
Pismo wykonawcy remontów dotyczące inwestycji na ul. Walczaka i Warszawskiej znajduje się w załączniku.
czytaj dalej

49 mln dla Gorzowa na DK 22

Do 85 % zwiększa się poziom dofinansowania do realizacji inwestycji: modernizacja wschodniego wylotu DK22. Prezydent Jacek Wójcicki taką informację otrzymał w Ministerstwie Rozwoju. Wsparcie w tym zakresie daje Gorzowowi 49 milionów złotych na modernizację drogi. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w piątek, 3 marca br.
 
Dobrze skomunikowany Gorzów to rozwój dla naszego miasta, ale i regionu. To ważny wymiar biznesowy, który zachęca do inwestycji. Najlepszą drogą do tego, jest  modernizacja wschodniego wylotu DK 22 w Gorzowie, na odcinku od ronda Sybiraków do granicy miasta. W Ministerstwie Rozwoju, prezydent Jacek Wójcicki otrzymał zapewnienie o zwiększeniu kwoty dofinansowania do inwestycji na poziomie 85 %. Zwiększenie dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ), było możliwe dzięki oszczędnościom w innych projektach w ramach tego samego działania.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 9