Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Jak przekazać 1%
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Przekaż 1% na organizacje z Gorzowa

Jak przekazać 1%

Przekaż swój 1% podatku! Proste kroki:
KROK 1. Wybór organizacji pożytku publicznego

To Ty wybierasz organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% swojego podatku. Lista znajduje się w zakładce Organizacje.

KROK 2. Wypełnienie zeznania rocznego PIT

Przekazanie swojego 1% jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L, PIT-38). Po wyliczeniu, ile podatku należy zapłacić w bieżącym roku, w rubryce zatytułowanej “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisuje się numer organizacji, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli np.: KRS 0000000001

W polu „Wnioskowana kwota” wpisać należy kwotę, jaką chcesz przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

KROK 3. Rubryka “Cel szczegółowy”

W składanym przez siebie zeznaniu podatkowym możesz podać dodatkowe informacje, które w Twojej ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie przez organizację pożytku publicznego pieniędzy z 1%.

KROK 4. Wyrażenie zgody na udostępnienie danych

Możesz wyrazić zgodę lub nie na podanie swoich danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego, której przekazujesz 1% swojego podatku.

KROK 5. Przekazanie pieniędzy przez Urząd Skarbowy do wybranej OPP

Pieniądze – 1% podatku należnego – na konto wybranej organizacji przekaże Urząd Skarbowy do lipca/sierpnia roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.
Niestety nie możesz podzielić swojego 1% między kilka organizacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją