Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Aktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Strażniczka uratowała noworodka

W środę w jednej z gorzowskich galerii handlowych strażnicy miejscy wzięli udział w próbie pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Jak ważna to umiejętność przekonali się jeszcze tego dnia sąsiedzi funkcjonariuszki gorzowskiej Straży Miejskiej, która widząc duszącego się, sinego niemowlaka, natychmiast udzieliła mu pierwszej pomocy, ratując chłopcu życie.
 
Strażniczka wracając po służbie do domu usłyszała krzyki dobiegające z jednego z mieszkań jej sąsiadów. Zaniepokojona, weszła do środka, gdzie zastała rodziców z duszącym się noworodkiem. Dziecko było już sine.
 
Niezwłocznie podjęła akcję przywracającą czynności życiowe. Po chwili chłopiec odzyskał oddech. Przybyła na miejsce załoga pogotowia, przejęła dziecko i przewiozła do szpitala.
 
Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy udało się uratować życie miesięcznego wcześniaka.
 
Próba bicia w środę rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej to akcja pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach Programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Trwający od kilkunastu lat program poza poznaniem zasad udzielania pierwszej pomocy, ma także za zadanie nabycie praktycznych umiejętności, nawyków oraz oswojenia się z sytuacją zagrożenia życia, która może nas spotkać w każdej chwili.
 
Wydarzenie miało charakter ogólnopolski, w naszym mieście uczestniczyli w nim uczniowie gorzowskich szkół, ratownicy medyczni, strażacy i strażnicy miejscy.
 
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska
Fot. Straż Miejska
 

Strażnicy pomocni w usuwaniu skutków wichury

Poniedziałkowa wichura w Gorzowie poza stratami materialnymi spowodowała liczne utrudnienia na drogach. Na przykład w południe przed wjazdem na rondo Ofiar Katynia przewróciło się potężne drzewo - na szczęście nikt nie ucierpiał.