Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Aktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Zlikwidowano kolejne dzikie wysypisko śmieci

Współpraca mieszkańców z gorzowską Strażą Miejską przynosi wymierne efekty; usunięto kolejne dzikie wysypisko śmieci, tym razem przy ulicy Wyszyńskiego 111. Strażnicy odnaleźli i ukarali „śmieciarza” wysokim mandatem.
 
Przy okazji okazało się, iż sprawca – właściciel warsztatu samochodowego, nie płaci za wywóz śmieci. Teraz o opłaty, w tym zaległe, od „przedsiębiorczego mechanika” zadba biuro Związku Celowego Gmin MG-6.
 
Gorzowska Straż Miejska została poinformowana o dzikim wysypisku śmieci przy ulicy Wyszyńskiego. Strażnicy zastali stertę odpadów, a w niej m.in. butelki po olejach samochodowych, płynach eksploatacyjnych, opakowania po częściach samochodowych, zużyte części oraz elementy pojazdów.
 
 
Sprawcą okazał się właściciel jednego z okolicznych warsztatów samochodowych. Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że nie złożył deklaracji na wywóz śmieci, ani nie posiada innych dokumentów potwierdzających fakt pozbywania się odpadów.
 
Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem karnym oraz zobowiązany do uprzątnięcia terenu i złożenia deklaracji na wywóz odpadów.
 
Straż Miejska ponownie przypomina, że za zaśmiecanie terenów publicznych oraz usuwanie odpadów z terenu swojej nieruchomości w sposób niezgodny z Regulaminem o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gorzowa Wlkp. grozi grzywna do pięciu tysięcy złotych.
 
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska
 
Fot. archiwum Straży Miejskiej
 
 
 

Strażnicy walczą ze smogiem

Strażnicy walczą z osobami spalającymi śmieci oraz inne odpady. Zima w pełni, niskie temperatury zmuszają nas do  intensywniejszego ogrzewania pomieszczeń w których przebywamy. Niestety, nie wszyscy do palenia w piecach używają materiałów opałowych do tego przeznaczonych.
 Strażnicy podczas  kontroli ujawniają przypadki spalania różnych odpadów, a nawet zwykłych śmieci. W ubiegłym tygodniu w jednym z gorzowskich warsztatów wulkanizacyjnych, funkcjonariusze ujawnili spalanie zużytego oleju w piecu typu „koza”. Kontrolę przeprowadzono po wytypowaniu obiektu, z komina którego wydobywał się gęsty dym, „zatruwający” powietrze niemal na całym osiedlu. Właściciel zakładu został ukarany wysokim mandatem karnym.
 W tym roku, od 1 stycznia gorzowscy strażnicy dokonali łącznie  81 kontroli spalania. W tym, w 8  przypadkach ujawnili spalanie odpadów. Wobec sprawców zastosowano środki oddziaływania prawnego. Świadomość zagrożenia rośnie, mieszkańcy naszego miasta zdają sobie sprawę z konsekwencji zatruwania środowiska. Widoczne to jest zwłaszcza po stale rosnącej ilości zgłaszanych interwencji.
Przypominamy że zgodnie z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, spalanie odpadów jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny w wysokości do 5000zł.