Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Aktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Rezerwat to nie wysypisko

Rezerwat „Gorzowskie Murawy” przez wielu gorzowian jest wykorzystywany do spacerów i kontaktu z bogatą  florą. Niestety, co  jakiś czas zdarzają się osoby, które traktują rezerwat jako wysypisko śmieci.
 
W ostatnią środę Straż Miejska otrzymała informację od mieszkańców o wyrzuceniu z samochodu odpadów, między innymi kuchenki gazowej. Chociaż całe zdarzenie trwało bardzo krótko i było obserwowane z dużej odległości, to udało się zebrać materiał  pozwalający na ustalenie sprawcy, który został ukarany mandatem w maksymalnej wysokości - 500 zł. Ponadto został zobowiązany do uprzątnięcia śmieci.
 
 
Takie zachowanie nie znajduje żadnego usprawiedliwienia (w pobliżu znajduje się PSOK w Chruściku) i ewentualni kolejni amatorzy takiego pozbywania się odpadów, muszą liczyć się z maksymalnymi karami, które w przypadku skierowania sprawy do sądu mogą wynieść nawet 5 000 zł.
 
Straż Miejska dziękuje gorzowianom, którzy przekazali informacje i materiały pozwalające na ustalenie sprawcy. Słowa podziękowania należą się też pracownikom pionu informatycznego i Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta, za niezwłoczną pomoc w obróbce i analizie materiału dowodowego.
 
 
Andrzej Jasiński
Komendant Straży Miejskiej
 
Fot. Straż Miejska

Odpady po remoncie do segregacji

Remont mieszkania, domu zawsze wiąże się z powstawaniem dużej ilości odpadów. Mogą to być tynki, elementy glazury, terakoty, stolarki drzwiowej lub okiennej, zdarte podłogi, gruz, a także inne odpady powstałe po remoncie. Pomimo obowiązku selektywnej zbiórki odpadów budowlanych, nadal nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta stosują się do tego obowiązku.