Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Aktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Warsztaty rowerowe dla dzieci

Gorzowska Straż Miejska w okresie wakacyjnym przeprowadzi cykl „warsztatów” rowerowych dla dzieci, których celem jest poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach.
 
W trakcie każdego spotkania dzieci zostaną zapoznane z  ogólnymi zasadami ruchu drogowego dotyczącymi rowerzystów oraz przejadą tor rowerowy – w trakcie strażnicy miejscy omówią sposoby zachowania się przy poszczególnych znakach drogowych. 
 
 
Na zakończenie spotkania dzieci dostaną elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po drodze oraz zostaną poczęstowane jabłkami, ufundowanymi przez Gorzowski Rynek Hurtowy.
 
W trakcie warsztatów zostaną zaprezentowane pojazdy terenowe Fundacji Off Road, której członkowie opowiedzą najmłodszym o wyprawach samochodowych po Polsce i Europie.
 
 
Gdzie i kiedy
 
21 czerwiec 2017 r. – godz. 17.00 – ul. Spokojna 18, plac manewrowy OSK MIKRUS.
 
26 lipiec 2017 r. – godz. 17.00 – Park Kopernika, miasteczko rowerowe.
 
16 sierpień 2017 r. – godz. 17.00 – ul. Paderewskiego, SP 13, miasteczko rowerowe.
 
Podczas spotkania 21 czerwca dzieci będą mogły w praktyce przekonać się o znaczeniu pasów bezpieczeństwa w czasie wypadku drogowego. Każdy będzie mógł skorzystać z symulatora dachowania, należącego do OSK MIKRUS.
 
Na "warsztaty" prosimy dzieci o przybycie z własnymi rowerami.
 
 
Andrzej Jasiński
Straż Miejska
 
 
 

Dzień bez papierosa

Strażnicy miejscy w środę, 31 maja – w Światowy Dzień Bez Papierosa – wraz z pracownikami sanepidu będą rozdawać w różnych częściach miasta ulotki informujące o obowiązujących przepisach dotyczących zakazu palenia wyrobów tytoniowych oraz odpowiedzialności prawnej grożącej za ich naruszenie.
 
W ramach kampanii antynikotynowej strażnicy miejscy w przeddzień Światowego Dnia Bez Papierosa spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, aby poinformować o zakazach związanych z paleniem tytoniu.