Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Stefania kłania się na Chrobrego
FESTIWAL MW
teatr xxxv
sniadanie
ROBIMY_TO_MOS
Z Gorzowa dookoła (ś)fiata
ZIT
krol_gof_2018

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Aktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Zaproszenie na konferencję Caritas

Miej to z głowy, czyli jak dbać o kondycję zdrowia psychicznego – konferencja
 
         Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej wspólnie z Akademią im. Jakuba z Paradyża serdecznie zaprasza do udziału w konferencji Miej to z głowy, czyli jak dbać o kondycję zdrowia psychicznego, która odbędzie się dnia 10 października 2018 r. na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., ul. Teatralna 25, Aula Rektorska W1. Konferencja jest dedykowana głównie do pracowników oświaty, ochrony zdrowia, opieki społecznej, służb mundurowych i administracji oraz studentów, dlatego liczymy na Państwa obecność.
 
         Konferencja połączona będzie z warsztatami dot. profilaktyki zdrowia psychicznego oraz promocją narzędzia do autodiagnozy http://www.zdrowiepsychiczne.org/zbadaj-swoja-kondycje-psychiczna.html . Zgłoszenia oraz więcej informacji pod nr tel. 600 987 748 lub mail: alukowiak@caritas.pl do dnia 09.10.2018 r.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich korzystanie.
 
Konferencja jest jednym z elementów projektu „Ocena kondycji psychicznej” realizowanego przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ze Szczecina na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w  ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016–2020. Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska

Wyrzucanie gruzu to wykroczenie

Mieszkanka ulicy Gwiaździstej powiadomiła Straż Miejską o odpadach budowlanych na placu przed jej blokiem. Funkcjonariusze po przeprowadzeniu rozmów z mieszkańcami ustalili adres remontowanego mieszkania, z którego pochodziły odpady budowlane.
 
Sprawca zaśmiecania został ukarany mandatem i musiał uprzątnąć gruz z placu.
 
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gorzowa Wlkp (w sprawie regulaminu utrzymania czystości na terenie miasta), właściciele nieruchomości są zobowiązani wszelkie odpady budowlane dostarczyć, we własnym zakresie lub zlecając usługę firmom wywożącym odpady, do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
 
Nie zastosowanie się do przepisów uchwały stanowi wykroczenie określone w Ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - zagrożone jest karą grzywny do pięciu tysięcy złotych.
 
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska
 
Fot. Straż Miejska

Kradzież na budowie

Wczoraj w godzinach popołudniowych gorzowscy strażnicy miejscy ponownie zatrzymali sprawców kradzieży elementów metalowych.
Tym razem na ul. Wełniany Rynek zauważyli dwóch mężczyzn pchających wózek z umieszczonym na nim złomie w postaci metalowych rur. Po sprawdzeniu okazało się że pochodzą one z budowy prowadzonej na ul. Sikorskiego. Ponadto w czasie legitymowania ustalono, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany przez policję. Obaj ujęci przez strażników, zostali przekazani przybyłym na miejsce policjantom, natomiast skradzione rury zwrócono na plac budowy.
 
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska
Fot. Straż Miejska

Złodzieje kratek złapani

Gorzowscy strażnicy miejscy zatrzymali w czwartek kobietę i mężczyznę, którzy do punktu skupu oddali pocięte kratki kanalizacyjne.
 
To przestępstwo, za które grozi im kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Kradzieże kratek kanalizacji deszczowej stwarzają poważne zagrożenie dla mieszkańców. Niezabezpieczone miejsce po kratce może mieć tragiczne konsekwencje.
 
W ostatnich dniach na terenie miasta zginęło kilka kratek, co wywołało szczególną czujność strażników miejskich. W czwartkowe przedpołudnie ich uwagę wzbudziła para z ciężkim plecakiem, wchodząca do punktu skupu złomu.
 
Po ich wyjściu ze złomowiska funkcjonariusze sprawdzili co sprzedali. Okazało się, że to pocięte kratki kanalizacji deszczowej. Po krótkich poszukiwaniach strażnicy znaleźli parę złodziejaszków. Zostali zatrzymani i przekazani Policji.