Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Ewaluacja Budżetu Obywatelskiego 2018
ALFABET_STILONU 28.10
spotkania teatralne 10-17.11
Nosek
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Aktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

„Na bezpiecznych obrotach”

Straż Miejska  współorganizowała turniej drogowy pod nazwą „Na bezpiecznych obrotach” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gorzowa Wlkp. Na terenie głównego organizatora – Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego młodzież brała udział w kilku konkurencjach sprawdzających umiejętności dotyczące bezpiecznego poruszania się na drogach, np. jazdy samochodem po łuku drogi.
Strażnicy miejscy przeprowadzili konkurencję polegającą  na jeździe sprawnościowej rowerem po torze przeszkód, przy okazji zwracając uwagę na obowiązki rowerzystów.
W związku z licznymi pytaniami przypominamy zasady poruszania się rowerzystów po chodnikach:
  1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym;
  2. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
  • opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;
  • szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;
  • warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem, że jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
 
 
Zwycięzcą turnieju zostali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Czereśniowej w Gorzowie Wlkp.