Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
KLP
nawigator biznesu baner
Natalia Przybysz 31.08
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
GLINSKI_slider3C
Footsteps-slider
pocztowka slider
ZIT
ORONSKO_mos-krowa

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Aktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Kolejny wandal ujęty

Sterty kartonów, połamane meble, plastikowe butelki i unoszące się torebki foliowe nie tylko odstraszają swoim wyglądem, ale przede wszystkim stanowią poważne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia i zagrożenie dla środowiska naturalnego.
 
Widok taki gorzowscy strażnicy zastali we wtorek na ulicy Jedwabniczej. Ustalili sprawcę, który jeszcze tego dnia został ukarany mandatem karnym w maksymalnej wysokości - 500 zł oraz zobowiązany do uprzątnięcia terenu.
Teren, na którym ujawniono odpady, to „ulubione miejsce śmieciarzy”. W tym roku służby miejskie porządkowały już okolice tej ulicy.
 
Usuwanie dzikich wysypisk generuje ogromne koszty, dlatego strażnicy miejscy będą częściej kontrolować miejsca szczególnie zagrożone zaśmiecaniem, w tym także ulicę Jedwabniczą.
 
Straż Miejska przypomina, że za zaśmiecanie terenów publicznych oraz usuwanie odpadów z terenu swojej nieruchomości w sposób niezgodny z Regulaminem o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gorzowa Wlkp. grozi grzywna do pięciu tysięcy złotych.
 
http://www.gorzow.pl/system/obj/17828_Zrzut_ekranu_2019-08-8_o_10.06.29.png
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska
 
Fot. Straż Miejska

Strażnicy uratowali psa

 W upalne dni temperatura w pozostawionym na parkingu w pełnym słońcu aucie może przekraczać 50 – 60° C.  Przebywanie w takich warunkach jest niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia. Dla zamkniętego w pojeździe człowieka lub zwierzęcia to śmiertelna pułapka.
 
 
Taką też była we wtorek, dla psa, zamkniętego  przez swojego właściciela w samochodzie zaparkowanym na jednym z gorzowskich parkingów. Temperatura na zewnątrz wynosiła 29° C. Dzięki zgłoszeniu zdarzenia przez jednego z mieszkańców i szybkiej reakcji strażników, pies został uratowany.
 
 
Obowiązki zapewnienia odpowiednich warunków  zwierzętom domowym przez ich właścicieli określa art. 9 Ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt:
 
1. Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.  
 
Za naruszenie wyżej wymienionych nakazów grozi kara aresztu albo grzywny do 5 000 zł.
 
Interwencja dla psa zakończyła się szczęśliwie, natomiast jego właściciela ukarano mandatem karnym.
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska
 
Fot. Straż Miejska

Strażnicy z dziećmi w Dniu Dziecka

1 czerwca  w Parku Róż odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Wśród wielu atrakcji  nie mogło zabraknąć przygotowanych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Zorganizowane przez nich konkursy i zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Wszyscy uczestnicy za aktywny udział obdarowani zostali elementami odblaskowymi.
 
Poniżej fotorelacja z imprezy.