Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Aktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Strażnicy zatrzymali posiadacza marihuany

Gorzowscy strażnicy miejscy zatrzymali na bulwarze mężczyznę posiadającego przy sobie narkotyki.
W środę w godzinach popołudniowych funkcjonariusze straży, patrolujący nadwarciański bulwar, wyczuli charakterystyczny zapach przypominający marihuanę. W odległości kilku metrów od tego miejsca zauważyli mężczyznę, siedzącego przy nabrzeżu rzeki i wykonującego ruchy przypominające palenie papierosa. Po sprawdzeniu okazało się, że palił tak zwanego „jointa”, wyrób przypominający swoim wyglądem papierosa, wypełnionego suszem marihuany.
O ujawnionym przestępstwie powiadomili policję, a następnie doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do Komendy Miejskiej Policji. Tam dalsze czynności, w tym m. in. przedstawienie zarzutu popełnienia czynu określonego w art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, t. j. posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych, dokonali policjanci z Wydziału Narkotykowego.
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska

Zaśmiecanie odpadami budowlanymi to wykroczenie

Pomimo obowiązku selektywnej zbiórki odpadów budowlanych, nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta do niego się stosują.
 
Pod koniec lutego na jednym z gorzowskich podwórek strażnicy miejscy przy pojemnikach na odpady komunalne zauważyli rozsypany gruz, wannę i inne odpady budowlane, pochodzące prawdopodobnie z jednego z remontowanych mieszkań. Jak się okazało, w tym czasie w przylegających do podwórka budynkach było prowadzonych kilka remontów.
 
Po trwających miesiąc czynnościach wyjaśniających, między innymi przesłuchaniach mieszkańców pobliskich kamienic, funkcjonariusze dotarli do właściciela podrzuconych odpadów. Za popełnione wykroczenie został on ukarany wysokim mandatem karnym i zobowiązany do zabrania i z utylizowania wyrzuconych wcześniej odpadów.
 
 
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gorzowa Wlkp (w sprawie regulaminu utrzymania czystości na terenie miasta), właściciele nieruchomości są zobowiązani wszelkie odpady budowlane dostarczyć, we własnym zakresie lub zlecając usługę firmom wywożącym odpady, do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
 
Nie zastosowanie się do przepisów uchwały stanowi wykroczenie określone w Ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - zagrożone jest karą grzywny do pięciu tysięcy złotych.
 
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska
 
Fot. Straż Miejska

Zlikwidowano kolejne dzikie wysypisko śmieci

Współpraca mieszkańców z gorzowską Strażą Miejską przynosi wymierne efekty; usunięto kolejne dzikie wysypisko śmieci, tym razem przy ulicy Wyszyńskiego 111. Strażnicy odnaleźli i ukarali „śmieciarza” wysokim mandatem.
 
Przy okazji okazało się, iż sprawca – właściciel warsztatu samochodowego, nie płaci za wywóz śmieci. Teraz o opłaty, w tym zaległe, od „przedsiębiorczego mechanika” zadba biuro Związku Celowego Gmin MG-6.
 
Gorzowska Straż Miejska została poinformowana o dzikim wysypisku śmieci przy ulicy Wyszyńskiego. Strażnicy zastali stertę odpadów, a w niej m.in. butelki po olejach samochodowych, płynach eksploatacyjnych, opakowania po częściach samochodowych, zużyte części oraz elementy pojazdów.