Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Majówka
furmanka_2018
spotkania 2018 BO
gorzów przystań poprawiony
Footsteps-slider
tania dzialka
kresoviana_2018
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Aktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Zaśmiecanie kosztuje, sprzątanie też

Strażnicy miejscy ustalili osobę, która w rejonie rodzinnych ogródków działkowych przy ulicy Zacisze porzuciła trzy koła samochodowe i kartony z odpadami komunalnymi. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do uprzątnięcia terenu.
 
W 2017 roku strażnicy podejmowali 671 interwencji wobec sprawców zaśmiecenia miasta.
 
 
Zaśmiecenie terenów publicznych oraz usuwanie odpadów z terenu swojej nieruchomości w sposób niezgodny z Regulaminem o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gorzowa Wlkp. grozi grzywna do pięciu tysięcy zł – przypomina Straż Miejska.
 
Funkcjonariusze czekają na sygnały gorzowian, gdy są świadkami tworzenia wysypisk w miejscach publicznych. Zwalczanie tego procederu leży w interesie nas wszystkich, ponieważ sprzątanie dzikich wysypisk jest bardzo kosztowne.
 
- Dla przykładu prowadzone ostatnio przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego prace porządkowe na ulicach Fabrycznej i Wał Okrężny kosztowały gorzowian około 4 500 zł – poinformowała Agnieszka Kuźba, dyrektor tego wydziału.
 
 
Andrzej Jasiński
Straż Miejska
 
Fot. archiwum UM, Straż Miejska

Zimowa pomoc potrzebującym

     MieszkIlustracja do informacji: Zimowa pomoc potrzebującymańcy jednego z budynków wielorodzinnych przy ulicy Teatralnej powiadomili Straż Miejską o sąsiadce marznącej w swoim mieszkaniu z powodu braku opału. Skierowany na miejsce patrol wraz z pracownikami Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie ustalił, że kobieta zamówiła węgiel – jednak jego dostawa będzie możliwa dopiero za kilka dni.
 
    W mieszkaniu samotnej 81-letniej kobiety faktycznie panowała niska temperatura, stanowiąca zagrożenie dla jej zdrowia, a nawet życia.
 
Dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie podjęła decyzję o natychmiastowym przyznaniu zasiłku celowego na zakup węgla w ilości niezbędnej do ogrzania mieszkania – do czasu dostawy zakupionego przez kobietę. Został on natychmiast zakupiony i dostarczony do mieszkania tej pani przez strażników i pracownika Wydziału Administracyjnego Urzędu Miasta. 
 
Wykaz i dane kontaktowe podmiotów udzielających pomocy osobom zagrożonych skutkami zimy znajduje się tutaj.
 
Dziękujemy mieszkańcom, którzy wykazali zainteresowanie i empatię, informując służby miejskie o starszej osobie potrzebującej natychmiastowej pomocy.
 
Beata Kulczycka
GCPR
Andrzej Jasiński
Straż Miejska
 
Fot. Straż Miejska

Bezpieczne ferie

 
 
Strażnicy miejscy w czasie ferii zimowych prowadzą działania, które mają poprawić bezpieczeństwo dzieci. W trakcie spotkań z nimi na świetlicach CARITASU uczyli jak zachować się w sytuacjach zaczepiania przez obce osoby oraz zachęcali do poruszania się po zmroku na drogach z elementami odblaskowymi poprawiającymi bezpieczeństwo.
Zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z sezonu zimowego. W szczególności przestrzegali przed korzystaniem z tafli lodowych na wodnych akwenach takie jak stawy  i kanały.
Przypominamy, że wchodzenie na lód na takich akwenach jest niebezpieczne. Jest on cienki, w ciągu dnia roztapiany przez dodatnie temperatury i niestety może być różnej grubości.
W związku z coraz niższymi temperaturami strażnicy miejscy będą kontrolowali gorzowskie stawy i kanały w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom. Prosimy rodziców i opiekunów o przypominanie swoich pociechom o zagrożeniach jakie wynika z wchodzenia na lód.
 
Andrzej Jasiński
Straż Miejska
 
Fot. Straż Miejska

Bałaganiarz ukarany

Na początku grudnia do gorzowskiej Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaśmiecenia terenu przy ul. Żelaznej 19. W wyniku przeprowadzonych czynności strażnicy ustalili miejsce, skąd pochodziły odpady, a następnie osobę, która je tam porzuciła.
 
Sprawca musiał uprzątnąć  zaśmiecony teren, a ponadto został ukarany mandatem karnym.