Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługi



Kalendarz imprez

Nagrody i stypendia sportowe

  • 21-03-2018
  • Autor: Sandra Kwiatkowska
  • drukuj

Stypendia Sportowe prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

8 marca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki przyznał nagrody i stypendia sportowe za wyniki osiągnięte w roku 2017. Po weryfikacji 235 wniosków z klubów sportowych na jednorazowe nagrody sportowe dla zawodników i trenerów przeznaczone zostały 302.300,00zł, natomiast na stypendia 164.400,00zł.
Za najwybitniejsze osiągnięcia sportowe Prezydent Miasta przyznał stypendia sportowe, które zawodnicy będą otrzymywać przez cały kalendarzowy rok. Poniżej prezentujemy sylwetki wszystkich tegorocznych stypendystów Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego:
 
 
Antoni Walicki
Zawodnik ALKS AJP Gorzów.
Brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w Lekkiej atletyce w biegu na 600m.
 

Filip Kucharczyk
Zawodnik KSW Gorzów Wlkp.
IV miejsce Mistrzostw Europy w Kickboxingu w Skopje (Macedonia).

Marcin Filipiak
Zawodnik Klubu Sportowego Gorzowska Akademia Kettlebell.
Złoty medalista World Championship 2017, International Kettlebell Lifting Federation.
 

Przemysław Korsak
Zawodnik Klubu Sportowego G’Power Gorzów. Srebrny medalista Mistrzostw Świata Juniorów z Pitesti w Rumunii.
 
Bartosz Zmarzlik
Zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski S.A.  
Złoty medalista Drużynowego Pucharu Świata.
 
Rafał Karczmarz
Zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski S.A. 
Złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.
 
Krzysztof Ciuksza
Zawodnik Gorzowskiego Związku Niepełnosprawnych „Start”.
Srebrny medalista Mistrzostw Świata IPC w Londynie w biegu na 200 i 400 m.
 
Łukasz Czarnecki
Zawodnik Gorzowskiego Związku Niepełnosprawnych „Start”.
Złoty medalista Mistrzostw Świata Juniorów z Nottwil w rzucie oszczepem.
 
Maciej Lepiato
Zawodnik Gorzowskiego Związku Niepełnosprawnych „Start”.
Złoty medalista Mistrzostw Świata IPC w Londynie w skoku wzwyż.
 
Kacper Piorun
Zawodnik Klubu Szachowego Stilon.
Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Świata z Chanty-Mansyjsk w Rosji.
 
Adam Kopeć
Zawodnik Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ambasadorowie Praw Człowieka”.
Srebrny medalista Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w biegu na 777 i 1000 m z Graz w Austrii.
 
Anna Puławska
 
 
Zawodniczka Klubu Sportowego AZS-AWF.
Złota medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy w konkurencji K-4 na 500 m.
 

Katarzyna Boruch
 
 
Zawodniczka Klubu Sportowego AZS-AWF.
Srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy w konkurencji czwórek podwójnych kobiet.
 
Agnieszka Chmurak
Zawodniczka Klubu Sportowego AZS-AWF.
V miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy w konkurencji dwójek bez sterniczki z Kruszwicy.
 
Wiktor Głazunow
Zawodnik Klubu Sportowego AZS-AWF.
Srebrny medalista Mistrzostw Świata Seniorów w konkurencji C-4 na 1000 m.
 
Paweł Kaczmarek
Zawodnik Klubu Sportowego AZS-AWF.
V miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy w konkurencji K-4 na 500 m.
 
Dorian Kliczkowski
Zawodnik Klubu Sportowego AZS-AWF.
V miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy w konkurencji K-4 na 500 m.
 
Kamil Kołpak
Zawodnik Klubu Sportowego AZS-AWF.
VIII miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy w konkurencji K-4 na 1000 m.
 
Olga Michałkiewicz
Zawodniczka Klubu Sportowego AZS-AWF.
Srebrna medalistka Mistrzostw Świata Seniorów w konkurencji czwórek bez sterniczki z Sarasoty na Florydzie.
 
Zbigniew Schodowski
Zawodnik Klubu Sportowego AZS-AWF.
Srebrny medalista Mistrzostw Europy Seniorów w konkurencji ósemek.
 
Ignacy Studnicki
Zawodnik Klubu Sportowego AZS-AWF.
Złoty medalista Mistrzostw Europy Młodzików w Sumo.
 

Nagrody i stypendia sportowe