Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Przestudiujmy Miasto
Reneta Gorzowska - konkurs
OEES_2019_Gorzow_2_baner_1180x380px
krol_25lecie-19.10
terror_slider3a
Bamberka w MCK
Slajdowisko MultiKulti
slider_hakaton
PabloPavo
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaSport i turystyka
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

8 medali lekkoatletów GZSN „START” na Mistrzostwach Świata Juniorów w Nottwil

Od 29 lipca do 5 sierpnia 2019 r. w Nottwil w Szwajcarii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów World Para Athletics. Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” reprezentowało 4 lekkoatletów, którzy zdobyli łącznie 6 medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy).
 
Na podium stanęli:
 
· Faustyna Kotłowska: 2 złote medale w dysku i kuli,
· Czarnecki Łukasz: 1 złoty medal w oszczepie, 1 srebrny w dysku i 1 brązowy w kuli,
· Koprowska Iwona: 1 srebrny medal w pchnięciu kulą.
czytaj dalej

II Igrzyska Europejskie – Mińsk, Białoruś, 21-30 czerwca 2019

Podczas II Igrzysk Europejskich , które odbyły się w Mińsku na Białorusi kajakarki Klubu Sportowego AZS – AWF Gorzów Wlkp. – Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły brązowy medal w konkurencji olimpijskiej K-4 500 m.​
 
Karolina Naja startowała również w konkurencji dwójek na dystansie 200 m, gdzie ostatecznie zajęła 4 miejsce, natomiast Ania Puławska zajęła 6 miejsce w konkurencji K-1 500 m.
czytaj dalej

Wakacje z siatkówką plażową na Puszkina

Młodzieżowy Klub Sportowy PUSZKIN zaprasza na 10. cykl wakacyjnych turniejów siatkówki plażowej o "Wiśniowy Puchar Lata" 2019. Zawody odbywać się będą w środy od godz. 11.00 na boiskach I LO przy ul. Puszkina 31 w następujących terminach: 3,10,17 lipca oraz 7,14,21,28 sierpnia.

Wszystkich zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu serdecznie zapraszamy. Dobra zabawa i wspaniała atmosfera gwarantowana. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zgłoszenia przed każdym turniejem.
czytaj dalej

Srebro na Mistrzostwach Polski w Sumo

W niedzielę, 30 czerwca, w Zamościu obyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo. Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka AZS-AWF Gorzów Wlkp. Klaudia Pikulska.
 
Klaudia po znakomitych walkach zajęła II miejsce w wadze do 65 kg.
czytaj dalej

12 medali na Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym Niepełnosprawnych

Od 27 do 30 czerwca w Bydgoszczy odbywały się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” reprezentowało trzynastu zawodników. W Mistrzostwach Polski wzięło udział ponad 60 zawodników z całej Polski.
 
Reprezentanci GZSN „START” zdobyli 12 medali, w tym 1 złoty, 3 srebrne i 8 brązowych.
czytaj dalej

XXV Olimpiada Młodzieży na Słowiance

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka” zaprasza na kolejne wielkie emocje sportowe. W ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich 2019 na basenie olimpijskim „Słowianki” odbędą się zawody w pływaniu synchronicznym oraz piłce wodnej.
czytaj dalej

GKPW wicemistrzem Polski młodzików

15-16 czerwca w Szczecinie odbył się finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi) w piłkę wodną, w którym rywalizowało osiem drużyn z całej Polski.
 
W finale Gorzowski Klub Piłki Wodnej spotkał się z Pałacem Młodzieży Warszawa. W wyrównanym spotkaniu, niepokonana dotąd drużyna gorzowskich młodzików, uległa Warszawie 9:5. 
czytaj dalej

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat w Pływaniu

Już w najbliższy weekend na basenie olimpijskim „Słowianki” kolejne niezapomniane emocje. Tym razem odbędą się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat w Pływaniu.
 
Zawody pływackie o charakterze ogólnopolskim w tym samym czasie odbywają się w trzech miastach w Polsce: w Ostrowcu Świętokrzyskim, Oświęcimiu i Gorzowie Wlkp. Na gorzowskich torach zmierzą się zawodnicy z siedmiu województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Planowana ilość uczestników to 350 zawodników z blisko 40 klubów.
 
Wstęp na trybuny wolny, zapraszamy do kibicowania.
czytaj dalej

Srebrny medal Mileny Olszewskiej na Mistrzostwach Świata

Od 3. do 9. czerwca w Holandii odbyły się Mistrzostwa Świata Paraarchery. W ośmioosobowej Polskiej ekipie GZSN „START” reprezentowało dwoje zawodników Milena Olszewska - łuk klasyczny kobiet i Krzysztof Kornatowski - łuk bloczkowy mężczyzn.
 
W Zawodach wystartowało 298 zawodników i zawodniczek z 51 krajów. O ile Krzysztof Kornatowski nie może zaliczyć tych zawodów do udanych, to Milena Olszewska osiągnęła pełny sukces. Indywidualnie zdobyła tytuł wicemistrzyni świata i uzyskała kwalifikację paraolimpijską do Tokio 2020.
czytaj dalej

9 medali lekkoatletów GZSN START

Od 7. do 9. czerwca 2019 r. w Ciechanowie odbywały się XXVI Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce „SPRAWNI-RAZEM.
 
Reprezentacja Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” podczas Mistrzostw Polski zdobyła 9 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne, 2 brązowe medale.
 
Zawodnicy którzy zdobywali medale dla GZSN „Start” Gorzów Wlkp. to uczniowie ZS nr 14 w Gorzowie Wlkp.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 86