Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaSport i turystyka
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Drugie ekstraligowe zwycięstwo unihokeistów

Unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów pokonali w drugiej kolejce ekstraligi UKS Absolwenta Siedlec 10:2.
 
Zgodnie z przewidywaniem gospodarze postawili trudne warunki, agresywnie przeszkadzając w rozgrywaniu akcji. W pierwszej tercji przez szesnaście minut mieliśmy remis, bo po naszym trafieniu w 7. minucie gospodarze odpowiedzieli bramką już po 30. sekudach. Pod koniec tercji strzeliliśmy kolejną bramkę, a w następnych już wyraźnie prowadziliśmy dokładając po cztery trafienia.
czytaj dalej

11 medali strzelców GZSN START na pucharze Polski

W dniach 12-15.09.2019r. na strzelnicy Zawiszy w Bydgoszczy odbył się Puchar Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. W zawodach uczestniczyło około 60 zawodników z 9 klubów.
 
Zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” zdobyli 11 medali (2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe).
 
czytaj dalej

Ekstraliga unihokeja. Zaczynamy od zwycięstwa!

 
Od zwycięstwa rozpoczynają unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. tegoroczne zmagania Ekstraligi Seniorów. W dzisiejszym spotkaniu w hali przy Puszkina pewnie pokonali reprezentację TLU Kala-Izolacje Toruń 7:1.
 
Za tydzień czeka naszych reprezentantów wyjazd do Siedlca, a kolejny mecz ekstraligi w naszej hali zobaczymy 5 października.
 
W zespole wystąpili: Maciej Jastrzębski, Krzysztof Krawczyk, Dawid Połomka, Jan Kleinhardt, Filip Panek, Wojciech Bojko, Damian Domański, Miron Łata, Karol Wójcik, Mateusz Popiołkowski i Kamil Prałat.
 
czytaj dalej

Srebro i brąz na VIII Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu II runda Parapływackiego Grand Prix Polski

W dniach 14 – 15 09 2019r w Częstochowie odbyły się VIII Ogólnopolskie Integracyjne Zawody Osób niepełnosprawnych w Pływaniu w ramach II rundy Parapływackiego Grand Prix Polski.
 
Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” reprezentowała 5-cio osobowa grupa zawodników, plasując się na następujących miejscach.
czytaj dalej

Miasto, wieś i rzeka - edukacja obywatelska na rowerze

Wymiana, sieciowanie, ruch i świeże powietrze!

 
Od 8 do 12 października 2019 roku Stowarzyszenie Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań we współpracy z Gminą Witnica i Miastem Gorzów Wlkp. organizuje rajd rowerowy będący „innowacyjną przestrzenią” do wzajemnego poznania się uczestniczek i uczestników, fachowej i kolegialnej wymiany oraz planowania wspólnych przedsięwzięć.

Wydarzenie to kierujemy przede wszystkim do osób zaangażowanych we współpracę polsko-niemiecką w obszarze społeczeństwa obywatelskiego na terenach wiejskich regionu przygranicznego. Jego tematem przewodnim będzie pytanie: Jak możemy wspólnie kształtować współpracę w tym zakresie?
czytaj dalej

Międzygminny bieg połączony z konkursem ekologicznym

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Związek Celowy Gmin MG-6 serdecznie zaprasza reprezentacje wszystkich szkół podstawowych do udziału w Międzygminnym biegu połączonym z konkursem ekologicznym, który odbędzie się 19 września 2019 r. w Parku Górczyńskim.
 
Już 19 września 2019 r. o godzinie 9:30 w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zapraszamy do udziału w Międzygminnym biegu połączonym z konkursem ekologicznym. Działanie to jest częścią zadania "Jestem, myślę, segreguję - kampania edukacyjna Związku Celowego Gmin MG-6", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Nocny Bieg Samorządowca

5 października br. na ulicach Zielonej Góry, w ramach Półmaratonu Zielonogórskiego, największej imprezy biegowej w województwie lubuskim, odbędzie się 11-kilometrowy Nocny Bieg Samorządowca.
 
Do udziału w tej rywalizacji zaproszeni są biegacze i amatorzy sportu ze środowiska samorządowego, przedstawiciele gmin, powiatów, miast i województw.
czytaj dalej

Marek Chybiński najlepszy w turnieju drużynowym PTT Pro Tour Czech Open 2019

Marek Chybiński, tenisista stołowy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” okazał się najlepszy w turnieju drużynowym PTT Pro Tour Czech Open 2019. Marek w parze z Peterem Palosem (Węgry) wygrali wszystkie spotkania. W półfinale wygrali z reprezentacją Hongkongu a w finale z reprezentacją Korei. W turnieju indywidualnym po wygraniu 3. pojedynków i 1. porażce zawodnik GZSN „START” sklasyfikowany został na 9 pozycji.​
czytaj dalej

Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym

W dniach od 30 sierpnia do 01 września 2019 roku w Poznaniu na Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym.
 
Zawodniczki i zawodnicy Klubu Sportowego AZS – AWF w Gorzowie Wlkp. zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając 6 złotych medali, 3 srebrne i 1 brązowy medal.
czytaj dalej

Potrenuj z Dzikimi Dzikami i pomóż poparzonemu dziecku i przyszłemu paraolimpijczykowi

Dzikie Dziki znowu gotowe do pomocy. Gorzowscy sportowcy skrzyknęli się, by pomóc sportowcowi i chłopcu, który uległ poparzeniu. Nasi mieszkańcy mogą dołączyć do treningu Dzików i wesprzeć akcję charytatywną.
 
Dzikie Dziki to, znana w całej Polsce, gorzowska drużyna uprawiająca biegi ekstremalne. Są wśród nich zwycięzcy wielu ogólnopolskich i europejskich zawodów. Dzikie Dziki organizują w Gorzowie coraz popularniejszy w kraju i za granicami Bieg Tropem Dzika, gdzie na blisko 12-kilometrowej trasie do pokonania jest 50 przeszkód.
 
Dziki angażują się również w pomoc ludziom i zwierzętom. Prowadzą zbiórki i akcje charytatywne, organizują wydarzenia sportowe mające na celu wsparcie będących w potrzebie. Teraz chcą pomóc Sylwestrowi Wilkowi, sportowcowi i trenerowi i rocznemu Maksiowi, który potrzebuje przeszczepu po ciężkim oparzeniu. 21 września br. o godz.10:00 w Gorzowie na ulicy Słowiańskiej zorganizują trening dla mieszkańców naszego miasta.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 88