Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
rowerowa stolica polski.png
slider_BO
gorzow_multikulti_16.09.2019
slider_hakaton
etzt_slider-ok
Edukacja ekologiczna
ORONSKO_mos-krowa
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaSport i turystyka
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Miasto, wieś i rzeka - edukacja obywatelska na rowerze

Wymiana, sieciowanie, ruch i świeże powietrze!

 
Od 8 do 12 października 2019 roku Stowarzyszenie Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań we współpracy z Gminą Witnica i Miastem Gorzów Wlkp. organizuje rajd rowerowy będący „innowacyjną przestrzenią” do wzajemnego poznania się uczestniczek i uczestników, fachowej i kolegialnej wymiany oraz planowania wspólnych przedsięwzięć.

Wydarzenie to kierujemy przede wszystkim do osób zaangażowanych we współpracę polsko-niemiecką w obszarze społeczeństwa obywatelskiego na terenach wiejskich regionu przygranicznego. Jego tematem przewodnim będzie pytanie: Jak możemy wspólnie kształtować współpracę w tym zakresie?
czytaj dalej

Międzygminny bieg połączony z konkursem ekologicznym

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Związek Celowy Gmin MG-6 serdecznie zaprasza reprezentacje wszystkich szkół podstawowych do udziału w Międzygminnym biegu połączonym z konkursem ekologicznym, który odbędzie się 19 września 2019 r. w Parku Górczyńskim.
 
Już 19 września 2019 r. o godzinie 9:30 w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zapraszamy do udziału w Międzygminnym biegu połączonym z konkursem ekologicznym. Działanie to jest częścią zadania "Jestem, myślę, segreguję - kampania edukacyjna Związku Celowego Gmin MG-6", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Nocny Bieg Samorządowca

5 października br. na ulicach Zielonej Góry, w ramach Półmaratonu Zielonogórskiego, największej imprezy biegowej w województwie lubuskim, odbędzie się 11-kilometrowy Nocny Bieg Samorządowca.
 
Do udziału w tej rywalizacji zaproszeni są biegacze i amatorzy sportu ze środowiska samorządowego, przedstawiciele gmin, powiatów, miast i województw.
czytaj dalej

Marek Chybiński najlepszy w turnieju drużynowym PTT Pro Tour Czech Open 2019

Marek Chybiński, tenisista stołowy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” okazał się najlepszy w turnieju drużynowym PTT Pro Tour Czech Open 2019. Marek w parze z Peterem Palosem (Węgry) wygrali wszystkie spotkania. W półfinale wygrali z reprezentacją Hongkongu a w finale z reprezentacją Korei. W turnieju indywidualnym po wygraniu 3. pojedynków i 1. porażce zawodnik GZSN „START” sklasyfikowany został na 9 pozycji.​
czytaj dalej

Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym

W dniach od 30 sierpnia do 01 września 2019 roku w Poznaniu na Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym.
 
Zawodniczki i zawodnicy Klubu Sportowego AZS – AWF w Gorzowie Wlkp. zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając 6 złotych medali, 3 srebrne i 1 brązowy medal.
czytaj dalej

Potrenuj z Dzikimi Dzikami i pomóż poparzonemu dziecku i przyszłemu paraolimpijczykowi

Dzikie Dziki znowu gotowe do pomocy. Gorzowscy sportowcy skrzyknęli się, by pomóc sportowcowi i chłopcu, który uległ poparzeniu. Nasi mieszkańcy mogą dołączyć do treningu Dzików i wesprzeć akcję charytatywną.
 
Dzikie Dziki to, znana w całej Polsce, gorzowska drużyna uprawiająca biegi ekstremalne. Są wśród nich zwycięzcy wielu ogólnopolskich i europejskich zawodów. Dzikie Dziki organizują w Gorzowie coraz popularniejszy w kraju i za granicami Bieg Tropem Dzika, gdzie na blisko 12-kilometrowej trasie do pokonania jest 50 przeszkód.
 
Dziki angażują się również w pomoc ludziom i zwierzętom. Prowadzą zbiórki i akcje charytatywne, organizują wydarzenia sportowe mające na celu wsparcie będących w potrzebie. Teraz chcą pomóc Sylwestrowi Wilkowi, sportowcowi i trenerowi i rocznemu Maksiowi, który potrzebuje przeszczepu po ciężkim oparzeniu. 21 września br. o godz.10:00 w Gorzowie na ulicy Słowiańskiej zorganizują trening dla mieszkańców naszego miasta.
czytaj dalej

Gorzowskie Murawy będą się promować

Powstanie informator przyrodniczo-turystyczny o rezerwacie „Gorzowskie Murawy”. Miasto wspólnie z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska oraz oddziałem PTTK Ziemi Gorzowskiej podpisało porozumienie dotyczące partnerskiej współpracy.
 
Połączone siły za główny cel przyjęły działania związane z ochroną przyrody i promocji walorów przyrodniczych rezerwatu przyrody Gorzowskie Murawy. Miłośnicy przyrody doceniają bogactwo występujących tu gatunków roślin. Jest to idealne miejsce, by odpocząć od miejskiego zgiełku.
czytaj dalej

Igor Śniady zwycięzcą Wiśniowego Pucharu Lata

Igor Śniady zwyciężył w tegorocznej edycji Wiśniowego Pucharu Lata. Wprawdzie w ostatnim turnieju wraz z Mateuszem Broniszem zajął drugie miejsce, ale w klasyfikacji generalnej zdecydowanie wyprzedził Dominika Czerwińskiego i Jakuba Krasowskiego.
 
Igor był tez najaktywniejszym uczestnikiem turniejów Grand Prix I LO 2019. Gratulujemy!
 
czytaj dalej

9 medali łuczników GZSN „START” na Mistrzostwach Polski

24. i 25. sierpnia w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Łucznictwie. W Mistrzostwach Polski wzięło udział ponad 35 zawodników z ośmiu klubów z całej Polski. Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” reprezentowała ekipa dziewięciu zawodników. Gorzowscy łucznicy zdobyli ogółem siedem medali (cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy) oraz 1. miejsce Albina Batyckiego w strzelaniach specjalnych.​
czytaj dalej

Za tydzień zakończenie wakacyjnego Grand Prix

Kończą się wakacje, zbliża się finał tegorocznej edycji Wiśniowego Pucharu Lata. Ostatni akcent i rozstrzygnięcie wakacyjnej rywalizacji za tydzień. Zapraszamy na boiska przy Puszkina w środę o 11.00.
 
Pięć zespołów przystąpiło do walki o punkty w przedostatnim tegorocznym turnieju siatkówki plażowej o Wiśniowy Puchar Lata. Zwyciężyli Studenci (Kacper Siewruk i Dominik Czerwiński) wyprzedzając jednym punktem Młodego i młodszego (Jakub Krasowski i Igor Śniady) oraz dwoma duet Bez różnicy (Jakub Bednarz i Radosław Zadka).
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 85