Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaSport i turystyka
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

W meczu na szczycie lepszy Basket

Do tego meczu podopieczni trenera Andrzeja Stanka przygotowywali się trzy tygodnie. Była siłownia, basen, hala i żmudna taktyka. W 15. kolejce Dolnośląskiej Ligi Kadetów MKK BASKET GORZÓW podejmował u siebie wicelidera rozgrywek WKK WROCŁAW i zdecydowanie wygrał 89:63 (29:19, 22:11, 19:20, 19:13).
 
Mimo że do końca rozgrywek są jeszcze trzy kolejki, to tym zwycięstwem gorzowscy koszykarze zapewnili sobie udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski - awansując jednocześnie na drugie miejsce w tabeli ww. rozgrywek. 
czytaj dalej

Ogłoszenie Prezydenta Miasta

Ogłoszenie Nr 16/II/2019 Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 15.02.2019 r.
 
Ogłoszenie konkursu dla organizacji pozarządowych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
czytaj dalej

Dwa złote medale na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu

Zawodnicy ALKS AJP Gorzów Wlkp. na rozegranych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i juniorów Młodszych wywalczyli dwa złote Medale.
 
Kornelia Sura w 5 boju juniorek młodszych uzyskała świetny wynik 3518 pkt. co jest jej nowym rekordem życiowym. Ustanawiając przy tym, aż 4 rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach. 
czytaj dalej

Sukcesy na Ogólnopolskich Turniejach JUDO i BRAZYLIJSKIEGO JIU-JITSU

9 lutego br. w Kaczorach koło Piły odbył się Ogólnopolski Turniej Judo kat. dzieci i młodzików gdzie klub Biegański Jamniuk Gorzów reprezentowała 8 osobowa reprezentacja plus trener Marcin Białowąs.
 
Mimo wysokiego poziomu zawodniczego nasi zawodnicy zdobyli następujące miejsca:
 
Złote medale: Oskar Paluch, Marcin Górniak, Adam Pawłowski. Srebrne medale: Alan Lewicki, Wiktor Sura, Alicja Burek. Brązowe medale: Adrian Kasprzyk, Błażej Dobrzyński, 4 miejsce Wiktoria Koralewska.
czytaj dalej

10 zdobytych medali Pucharu Polski w JU-JITSU

2 lutego 2019r. w Jeleniej Górze odbył się Puchar Polski w Ju-jitsu organizowany przez Polski Związek Ju-jitsu. W zawodach brało udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski.
 
Bardzo dobrze zaprezentowali swoje umiejętności reprezentanci klubu Biegański Jamniuk Gorzów, którzy stoczyli sporo zaciętych pojedynków i co najważniejsze większość zwycięskich.
czytaj dalej

XXI Mistrzostwa Gorzowa w futsalu

W miniony weekend kolejną serię spotkań rozegrali uczestnicy XXI Mistrzostw Gorzowa im. H. Hajdasza w futsalu. Jedyną drużyną bez porażki pozostaje pauzujący w tej kolejce VEP. Punktów obrońców tytułu Drew-Plast Mazowiecki pozbawili zawodnicy Złotych Piasków Dzierżów strzelając bramkę na remis w ostatnich sekundach spotkania.

Pierwszą rundę zakończyły zespoły Auto Land & Energozew oraz SAWEX & NETKOM, ale o ich końcowym miejscu w tabeli zdecyduję mecze ostatniej kolejki. O zepchnięcie ich i awans do grupy „zawodowej” będą walczyć jeszcze Dream Burger i TPV Displays Polska.
czytaj dalej

Dotacje na sport wyczynowy

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza wysokość dotacji  przyznanych klubom sportowym na wspieranie sportu wyczynowego w 2019 r.
 
Szczegółowy podział dotacji, zawierający nazwy oferentów, tytuły projektów i wysokość przyznanych środków, znajduje się w załączniku.
czytaj dalej

Ferie na zielono na Polu Golfowym Zawarcie

Zapraszamy dzieci z Gorzowa i okolic do udziału w „Feriach na zielono”, które odbywać się będą od 14 do 18 stycznia i od 21 do 25 stycznia.
 
W programie bezpłatna nauka i doskonalenie gry w golfa, gry i zabawy golfowe. W trakcie jednogodzinnych zajęć zapewnimy opiekę wykwalifikowanych instruktorów i dobrą zabawę.
czytaj dalej

Darmowe ferie z Kickboxingiem w klubie Bulldog Gorzów

Klub Sportowy Bulldog Gorzów zaprasza na darmowe treningi w okresie ferii zimowych. Bulldog Gorzów to klub, w którym nauczamy Kickbpxingu K-1, jako profesjonalnej dyscypliny sportowej, a nie amatorskiej walki ulicznej. Tylko u nas kompleksowe szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.
 
Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Możliwość nauki zarówno w celach rekreacyjnych, jak i zawodniczego treningu walki. Przyłącz się do Nas, a będziesz trenował z Najlepszymi: Mistrzami Europy i Polski.
czytaj dalej

XXI Mistrzostw Gorzowa w futsalu

W miniony weekend kolejną serię spotkań rozegrali uczestnicy XXI Mistrzostw Gorzowa im. H. Hajdasza w futsalu. Na pierwszym miejscu w tabeli umocnili się zawodnicy VEP, a swoje pierwsze punkty w sezonie zdobyli piłkarze Amistad oraz Sawex&Netkom.
 
Po ostatnich spotkaniach liderem rozgrywek jest zespół VEP, który pokonał w ostatniej kolejce goniące go zespoły Globex-u i Auto Land & Energozew. Bez porażki pozostaje nadal pauzujący w ostatniej kolejce Drew-Plast Mazowiecki. Ciekawie zapowiadają się zatem kolejne spotkania, bo przed obrońcami tytułu mecze ze wspomnianymi wcześniej przodującymi w tabeli.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 76