Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaSport i turystyka
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Słowianka zaprasza na basen i lodowisko

Od piątku (12 lutego) do 28 lutego Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka udostępnia klientom indywidualnym basen sportowy oraz lodowisko.
 
Równocześnie przypomina, iż nadal obowiązują nakazy i zakazy, związane ze stanem epidemii.
czytaj dalej

Sportowe podsumowanie stycznia

W styczniu, niestety tylko online, mogliśmy zobaczyć spotkania naszych zawodników w sportach halowych. Przedstawiciele pozostałych dyscyplin trenują i przygotowują się do rozpoczęcia rozgrywek jak piłkarze nożni lub sezonu startowego, np. kajakarze czy wioślarze. Dla tych drugich będzie to bardzo ważny rok, bo przełożone Igrzyska Olimpijskie w Tokio zaplanowane są na przełom lipca i sierpnia i nie zabraknie na nich gorzowian.
 
Zanim jednak będziemy mogli emocjonować się Igrzyskami, warto sprawdzić, jak radzą sobie gorzowscy sportowcy.
czytaj dalej

Faustyna Kotłowska Sportowcem bez Barier

9 stycznia 2021r. decyzją Kapituły w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat tytuł Sportowca Bez Barier Roku 2020 otrzymała paralekkoatletka Faustyna Kotłowska.
 
Do tych, którzy przeszli do historii najstarszego i najbardziej prestiżowego polskiego plebiscytu dołączyła młodziutka paralekkoatletyczna gwiazda, Faustyna Kotłowska (zawodniczka Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "START"). Statuetkę Czempiona odebrała z rąk Anny Lewandowskiej.
czytaj dalej

Gorzowski sport w 2020 roku

Podsumowanie roku 2020 miało zaczynać się od tego, jak dobrze poszło gorzowianom na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku. Niestety, epidemia zabrała nam możliwość cieszenia się z występów Polaków na najważniejszej imprezie czterolecia.
 
Mimo tego gorzowianie spisali się bardzo dobrze na imprezach mistrzowskich rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej. Warto przypomnieć wszystkie wydarzenie sportowe, którymi emocjonowaliśmy się w 2020 roku.
czytaj dalej

Zmarła Eleonora Sikora

W pierwszy dzień tego roku dotarła do nas smutna informacja. Zmarła dr Eleonora Sikora.
 
Msza św. w intencji zmarłej zostanie odprawiona 5 stycznia 2021 r. o godz. 16.30 (modlitwa za zmarłą rozpocznie się o godz. 16.15) w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego ul. Chodkiewicza 20 w Gorzowie Wielkopolskim. Pogrzeb odbędzie się w Jej rodzinnych stronach w okolicach zachodniopomorskiego Sławna.
czytaj dalej

Sportowe podsumowanie grudnia

Grudzień minął naszym sportowcom dosyć spokojnie. Większość z naszych zawodników, albo jest w pełni sezonu – sporty halowe, ale przygotowuje się do startu w nadchodzącym – kajakarze, wioślarze. Spektakularnych sukcesów nie odnotowaliśmy, ale solidne ligowe granie i kilka ciekawych startów jest warte sprawdzenia.
czytaj dalej

Basen i lodowisko zamknięte

Centrum Sportowo - Rehabilitacyjne „Słowianka” informuje, że w związku  z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii,
 
od 28 grudnia do 17 stycznia obiekty sportowe tj. baseny oraz lodowisko, będą zamknięte.

 
czytaj dalej

Prezydent: Stal jest wiarygodnym partnerem

- Spłaciliśmy nasze stare zobowiązania i w nowy rok wchodzimy bez długów – poinformował prezes Stali Gorzów Marek Grzyb podczas przedświątecznej wizyty u prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. To dobra wiadomość dla gorzowian, bo to miasto było gwarantem spłaty kredytu, zaciągniętego siedem lat temu.
 
- Dla nas to dowód, że Stal Gorzów jest wiarygodnym partnerem, że spłaca swoje zobowiązania i wypełnia warunki umów – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa – To przejaw dobrej, nowej jakości w zarządzaniu klubem, pokazujący, że nie ma przeszkód w podejmowaniu inicjatyw w przyszłości – dodał.
czytaj dalej

Brąz dla gorzowskiego judo

W ostatnią sobotę (12 grudnia) w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Młodziczek w Judo. Klub AZS AWF Gorzów Wlkp. reprezentowała Natalia Dul (uczennica I  LO). Nasza zawodniczka zdobyła brązowy medal w kategorii 70 kg.
 
Natalia powtórzyła sukces z roku ubiegłego, kiedy w Jastrzębiu Zdrój również stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce.
czytaj dalej

Zmarł Jerzy Jankowski

We wtorek (15 grudnia) zmarł Jerzy Jankowski, przewodniczący Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START, wiceprezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę (19 grudnia) o godzinie 13.15 w kaplicy Gorzowskiego Domu Pogrzebowego (Żwirowa 21 C, ostatnia brama cmentarza komunalnego).
 
Prezydent Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski składają rodzinie i najbliższym kondolencje i wyrazy współczucia.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 92