Kalendarz imprez

Sport i turystyka

Faustyna Kotłowska Sportowcem bez Barier

9 stycznia 2021r. decyzją Kapituły w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat tytuł Sportowca Bez Barier Roku 2020 otrzymała paralekkoatletka Faustyna Kotłowska.

Do tych, którzy przeszli do historii najstarszego i najbardziej prestiżowego polskiego plebiscytu dołączyła młodziutka paralekkoatletyczna gwiazda, Faustyna Kotłowska (zawodniczka Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "START"). Statuetkę Czempiona odebrała z rąk Anny Lewandowskiej.

Do tej pory trzech zawodników GZSN „START” zostało zwycięzcami w kategorii Sportowiec bez Barier Plebiscytu Przeglądu Sportowego byli to:

Tytuł: Niepełnosprawny Sportowiec Roku:
2004 – Tomasz Blatkiewicz (LA)
2013 – Mateusz Michalski (LA)
2015 – Bartosz Tyszkowski (LA)
2020 – Faustyna Kotłowska (LA)

Ogromny talent Faustyny Kotłowskiej został dostrzeżony także przez Polski Zawiązek Lekkoatletyki – na początku grudnia zawodniczka została laureatką nagrody „Złote kolce”, prestiżowego wyróżnienia, o którym śnią wszyscy lekkoatleci. Miniony sezon może zatem zaliczyć do jak najbardziej udanych. W trakcie tegorocznych 48. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski Faustyna Kotłowska pobiła rekordy świata w kat. F64 w pchnięciu kulą (10,35 m) i w rzucie dyskiem (36,53 m). Faustyna Kotłowska do paraolimpijskiego sportu trafiła w 2017 roku. Oddanie i ogromny zapał do pracy przyniosły efekty już w 2018 roku, kiedy to podczas mistrzostw Europy w Berlinie Kotłowska wywalczyła brązowy medal w rzucie dyskiem bijąc swój życiowy rekord. Rok później w szwajcarskim Nottwil zdobyła 2 złote medale mistrzostw świata juniorów – w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. Była to świetna rozgrzewka przed ubiegłorocznymi Paralekkoatletycznymi Mistrzostwa Świata w Dubaju – tam wywalczyła srebrny medal w kuli, brąz w dysku i kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie w Tokio.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!