Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Sportsmenki rekordzistki u prezydenta

Prezydent Jacek Wójcicki wręczył w środę listy gratulacyjne trzem gorzowiankom, które dzięki swoim ostatnim sukcesom sportowym rozsławiły Gorzów.
 
W spotkaniu uczestniczyła Kornelia Lesiewicz, która pobiła ustanowiony przed 40 laty rekord Polski juniorek w biegu na 400 metrów oraz Faustyna Kotłowska i Renata Śliwińska, które pobiły rekord świata w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Sportsmenkom towarzyszyli ich trenerzy; Sebastian Papuga i Zbigniew Lewkowicz.
 
 
17-letnia Kornelia Lesiewicz, podopieczna trenera Sebastiana Papugi z AZS-AWF Gorzów, pobiła rekord Polski juniorek młodszych na 400 metrów. Uzyskała czas 52.86 s, który jest najlepszym tegorocznym wynikiem w Europie w tej kategorii wiekowej. Kornelia pobiła swój rekord życiowy o 1.96 sekundy.
 

Trener Kornelii Sebastian Papuga ukończył Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim. Specjalizuje się w biegach średnich, głównie 800 m. Pracuje z młodzieżą w klubie oraz zawodnikami trenującymi amatorsko.
 

 
Podopieczne trenera Zbigniewa Lewkowicza – Renata Śliwińska i Faustyna Kotłowska - reprezentantki Polski - zaskoczyły wszystkich swoją świetną dyspozycją, uzyskując wyniki lepsze od dotychczasowych rekordów świata. Renata (kategoria F40 – niskorosłość) pchnęła kulę na 9,11 m, zaś rzucany przez nią oszczep wylądował na 23,37 m. Faustyna (F64) w pchnięciu kulą osiągnęła wynik 10,35 m, w rzucie oszczepem 26,61 m, a w rzucie dyskiem 36,53 m. 
 

Zbigniew Lewkowicz to trener sekcji lekkoatletycznej w GZSN START oraz trener koordynator paraolimpijskiej kadry Polski. Ukończył Instytut Wychowania Fizycznego w Gorzowie (2000). Jako zawodnik był multimedalistą Mistrzostw Polski, jako trener lekkoatletów gorzowskiego Startu miał udział w sukcesach Tomasza Blatkiewicza, Leszka Ćmikiewicza, Macieja Lepiaty, Mirosława Pycha i Daniela Woźniaka.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją