Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Rozgrzewamy się przed Rowerową Stolicy Polski!

Od 1 czerwca mieszkańcy wszystkich miast biorących udział w tegorocznej rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski biorą udział w oficjalnym treningu, który jest zapowiedzią wrześniowych zmagań. W treningu mogą wziąć udział wszyscy chętni.
Wystarczy ze Sklepu Play lub App Store pobrać darmową aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, w zakładce "Rywalizacje" dołączyć do oficjalnego treningu RSP i wybrać Gorzów Wielkopolski, jako miasto dla którego chcemy kręcić kilometry. W ramach treningu organizator główny – miasto Bydgoszcz – do 16 sierpnia daje mieszkańcom szansę „rozkręcenia” nóg.
 
Obecnie w rankingu, na 1. miejscu znajduje się Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), na drugim - Ostrowiec Świętokrzyski i na trzecim Gniezno. Nasze miasto znajduje się na 9. miejscu, pośród 32 miast biorących udział w treningu. Już dziś wiemy, że we wrześniowej Rywalizacji udział weźmie blisko 40 miast, są to m.in.: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz (Metropolia), Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jastrzębie Zdrój, Kalisz, Koszalin, Krosno, Leszno, Łomża, Mysłowice, Nowa Sól, Nowy Sącz, Olsztyn, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piekary Śląskie, Piotrków Trybunalski, Płock, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Rzeszów, Skarżysko-Kamienna, Słupsk, Starogard Gdański, Suwałki, Świętochłowice, Tarnów, Tychy, Włocławek, Żory.
 
Chociaż 9. miejsce wydaje się nie być satysfakcjonujące, to pamiętajmy, że przelicznik, który stosowany będzie we wrześniu do zliczania punktów zdobytych dla miasta, obecnie nie funkcjonuje. Przypomnijmy też, że w zeszłym roku mobilizacja i zaangażowanie Gorzowian zapewniło nam 3. miejsce pośród 23 walczących miast. Jest to sukces, który w tegorocznej, wrześniowej rywalizacji mieszkańcy nie tylko są w stanie powtórzyć, ale też powalczyć o 1. miejsce i puchar Rowerowej Stolicy Polski.
 
W mieście mamy 57 km różnego rodzaju dróg rowerowych. Ile z nich jest nam znanych? Jazda rowerem to najlepszy sposób na aktywny wypoczynek, ale też doskonała forma codziennej komunikacji. W mieście wraz z nowymi ścieżkami przybywa nam infrastruktury rowerowej w postaci m.in. stojaków rowerowych czy wiat. Dlatego „GORZÓW CHODŹMY NA ROWER” i nie zapomnijmy o uruchomieniu aktywności w aplikacji Rowerowa Stolica Polski.  
 
Wydział Sportu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją