Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Gorzowski sport wraca do normalności

Od marca gorzowianie nie mieli okazji, żeby doświadczyć emocji związanych z rywalizacją sportową naszych zawodników. Powoli jednak wracamy do normalności i gorzowskie kluby sportowe zaczynają brać udział w zawodach sportowych.
 
Swoje pierwsze dwa mecze mają za sobą żużlowcy Stali Gorzów, którzy przed tygodniem przegrali u siebie z mistrzem Polski z Leszna 41:49. Drugi mecz również nie ułożył się po myśli żółto-niebieskich; z lublińskim Motorem ponieśli jeszcze wyższą porażkę 53:37.
 
Pierwsze sparingi mają za sobą nasze drużyny piłkarskie. Beniaminek III ligi – Warta Gorzów, rozegrał mecz towarzyski z imienniczką z Międzychodu, remisując 1:1, zaś Stilon Gorzów zagrał ze swoimi ligowymi rywalami, wygrywając w piątek ze Spójnią Ośno Lubuskie 2:0 i remisując w sobotę z Ilanką Rzepin 0:0.
 
Ważne zawody zaliczyli zawodnicy trzech lekkoatletycznych gorzowskich klubów, którzy 19 czerwca wzięli udział w Ogólnopolskim Mityngu Otwarcia Sezonu w Słubicach.  Zawodnicy KS AZS-AWF Gorzów, ALKS-AJP Gorzów oraz GZSN START pokazali, że mimo długiej przerwy są przygotowani do nadchodzącego sezonu startowego.
 
W ostatni weekend w Poznaniu odbył się I Puchar Polski w kajakarstwie oraz Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania. Gorzów Wielkopolski bardzo dobrze reprezentowali zawodnicy trzech klubów KS AZS-AWF, KS G’Power oraz KS Admira.
 
Wśród seniorów najlepsze wyniki osiągnęli Anna Puławska (KS AZS-AWF), która była druga w K1 500 m kobiet oraz w K1 200 m kobiet. Przemysław Korsak (KS G’Power) był trzeci w K1 500 m mężczyzn, tuż za nim był Sławomir Siwiec (KS Admira). Wiktor Głazunow (KS AZS-AWF) zwyciężył w C1 500 m mężczyzn i w C1 1000 m mężczyzn. Nie było zaskoczenia w K2 500 m kobiet, gdzie gorzowianka Anna Puławska do spółki z Karoliną Nają (obecnie Posnania Poznań) zwyciężyły swoją konkurencję. Podobnie jak zawodnicy KS Admiry Gorzów Fryderyk Fulko i Sławomir Siwiec, którzy zwyciężyli w K2 500 mężczyzn.
 
Dawid Kuraszkiewicz
Wydział Sportu
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją