Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Spotkania władz miasta z klubami sportowymi

W środę (3 czerwca) wiceprezydent Małgorzata Domagała zaprosiła na spotkanie prezesów gorzowskich klubów piłkarskich Stilonu i Warty. Rozpoczyna ono cykl spotkań władz miasta z przedstawicielami klubów sportowych w mieście.
 
 
- Zaczynamy od dwóch największych klubów piłkarskich. Chcemy doprowadzić do wytworzenia atmosfery dobrych relacji między naszymi klubami. To pozwoli na ich dobre funkcjonowanie teraz, w czasie trudnej sytuacji społecznej i gospodarczej, ale, na czym bardzo mi zależy, również w przyszłości – powiedziała Małgorzata Domagała. – Pozwoli na rozwiązywanie problemów bieżących, ale też na zaplanowanie rozwoju sportu w mieście w przyszłości – dodała wiceprezydent.
 
Podczas spotkania rozmawiano na temat teraźniejszości gorzowskiego sportu. Ważnym elementem spotkania były też rozmowy o przyszłości, o trwałym wkomponowaniu sportu w nową strategię rozwoju miasta na najbliższe 10 lat. Mówiono o szkoleniu sportowym dzieci i młodzieży, o zaangażowaniu klubów w przeciwdziałanie różnym uzależnieniom. Dyskutowano o stworzeniu trwałego systemu zabezpieczeń finansowych wszystkich gorzowskich klubów - docenieniu tych, które przynoszą miastu splendor, zdobywając medale i odnosząc międzynarodowe sukcesy - jak i tych, które w sposób masowy, kształtują postawy sportowe młodzieży.
 
Prezydent Domagała umówiła się z prezesami na kolejne, tym razem robocze spotkania, podczas których rozstrzygnięte zostaną kwestie pomocy finansowej miasta.
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
 
fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją