Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Trening przed kolejną RSP

Epidemia wymusiła przełożenie inauguracji drugiej edycji Rowerowej Stolicy Polski z 1 maja na 1 września. Aby jednak nie rozleniwiać mieszkańców walczących dla miasta o miano Rowerowej Stolicy, organizator główny – miasto Bydgoszcz – zaproponował wszystkim biorącym w akcji dwu i półmiesięczną rywalizację w formie treningu. 
 
Trening potrwa od 1 czerwca do 16 sierpnia br. Analogicznie do udziału w rywalizacji, przejazdy treningowe rejestrować będzie specjalnie udostępniona do tego aplikacja Rowerowa Stolica Polski.
 
Kręcić kilometry w czasie trwania treningu będzie można tylko w Grupie Ogólnej. Z aplikacji zostanie także na ten czas usunięty przelicznik i wyświetlana będzie tylko suma przejechanych przez mieszkańców kilometrów.
 
Dla wszystkich gorzowian – dzieci, seniorów, rodzin, amatorów, a może i zawodowców – to doskonała możliwość rozgrzania i „rozkręcenia” nóg przed główną, wrześniową rywalizacją. Trening jest także doskonałą formą zabawy i okazją do przypomnienia sobie obsługi aplikacji, a dla nowych uczestników możliwością do zapoznania się z nią.
 
Pierwszą edycję rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zakończyliśmy na III miejscu pośród 23 walczących miast. To sukces, który gorzowianie nie tylko są w stanie powtórzyć; wspólne zaangażowanie pozwoli powalczyć nam o pierwsze miejsce i puchar Rowerowej Stolicy Polski.
 
Sandra Kwiatkowska
Wydział Sportu
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją