Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Przestudiujmy Miasto
Reneta Gorzowska - konkurs
OEES_2019_Gorzow_2_baner_1180x380px
krol_25lecie-19.10
terror_slider3a
Bamberka w MCK
Slajdowisko MultiKulti
slider_hakaton
PabloPavo
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługi



Kalendarz imprez

Sport i turystyka

Puchar Polski III Runda Parapływackiego Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych

28. i 29.  września 2019 r. Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” zorganizował Puchar Polski III Rundę Parapływackiego Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, który został przeprowadzony w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników reprezentujących 17 klubów sportowych z całej Polski.
 
Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” reprezentowała 15 – osobowa grupa zawodników – w tym pięciu startujących po raz pierwszy w zawodach. Osiągnęli oni następujące indywidualne wyniki.
1. Wola Mateusz S – 8
 
50 m st. dowolnym – II miejsce
100 m st. dowolnym – II miejsce
200 m st. dowolnym – I miejsce
50 m st. grzbietowym – I miejsce RŻ
50 m st. motylkowym – II miejsce RŻ
W swojej klasie startowej zajął II miejsce – srebrny medal.
 
2. Koźmiński Patryk S – 10
 
50 m st. dowolnym – V miejsce
100 m st. dowolnym – V miejsce RŻ
200 m st. dowolnym – III miejsce RŻ
50 m st. grzbietowym – III miejsce
50 m st. motylkowym – V miejsce
W swojej klasie startowej zajął V miejsce.
 
3. Kisła Julia S – 10
 
50 m st. dowolnym – VI miejsce
100 m st. dowolnym – III miejsce RŻ
50 m st. grzbietowym – VI miejsce RŻ
100 m st. grzbietowym – V miejsce RŻ
W łączonej klasie S – 10 – 13 zajęła VII miejsce.
 
4. Siuda Karolina S – 12
 
50 m st. dowolnym – I miejsce
100 m st. dowolnym – I miejsce
50 m st. grzbietowym – I miejsce
50 m st. klasycznym – I miejsce
100 m st. klasycznym – I miejsce
W łączonej klasie S – 10 – 13 zajęła VI miejsce.
 
5. Różańska Weronika S – 5
 
50 m st. dowolnym – III miejsce
100 m st. dowolnym – III miejsce
50 m st. grzbietowym – II miejsce RŻ
100 m st. grzbietowym – I miejsce
W swojej klasie startowej zajęła III miejsce – brązowy medal.
 
6. Gajtupen Danuta S – 5
 
50 m st. dowolnym – IV miejsce
100 m st. dowolnym – IV miejsce
50 m st. grzbietowym – III miejsce
100 m st. grzbietowym – II miejsce
W swojej klasie startowej zajęła IV miejsce.
 
7. Fikus Kajetan S – 6
 
50 m st. dowolnym – V miejsce
100 m st. dowolnym – III miejsce
50 m st. grzbietowym – II miejsce
100 m st. grzbietowym – IV miejsce
W swojej klasie startowej zajął IV miejsce.
 
8. Stawiski Rafał S – 10
 
50 m st. dowolnym – IX miejsce RŻ
100 m st. dowolnym – VIII miejsce
50 m st. grzbietowym – V miejsce
W swojej klasie startowej zajął VIII miejsce.
 
9. Halecki Hubert S – 7
 
50 m st. dowolnym – IX miejsce
100 m st. dowolnym – V miejsce
50 m st. grzbietowym – IX miejsce
W swojej klasie startowej zajął VIII miejsce.
 
10. Siuda Filip S – 12
 
50 m st. dowolnym – II miejsce RŻ
50 m st. grzbietowym – III miejsce RŻ
100 m st. grzbietowym – I miejsce RŻ
W łączonej klasie startowej S – 12 – 13 zajął IV miejsce.
 
11. Herbut Marcin S – 9 (pierwszy start)
 
50 m st. dowolnym – IX miejsce RŻ
50 m st. grzbietowym – VII miejsce RŻ
50 m st. klasycznym – V miejsce RŻ
W swojej klasie startowej zajął VIII miejsce.
 
12. Hornik Ksawery (PK)
 
50 m st. dowolnym – RŻ
100 m st. dowolnym – RŻ
50 m st. grzbietowym – RŻ
100 m st. grzbietowym - RŻ
Po raz pierwszy startowali zawodnicy z grupy S – 14
 
1. Rybski Maciej
50 m st. dowolnym – III miejsce – brązowy medal
50 m st. grzbietowym – IV miejsce
 
2. Łuc Igor
50 m st. dowolnym – IX miejsce
 
3. Kotwicki Paweł
50 m st. dowolnym – IX miejsce
50 m st. grzbietowym – VIII miejsce
 
Zawodnicy GZSN „START” wystartowali również w trzech sztafetach:
 
1. 4 x 50 m st. dowolnym, mieszana – II miejsce: Kisła Julia, Wola Mateusz, Siuda Karolina, Koźmiński Patryk
 
2. 4 x 50 m st. dowolnym, mieszana – IV miejsce:
Gajtupen Danuta, Halecki Hubert, Różańska Weronika, Fikus Kajetan
 
3. 4 x 100 m st. dowolnym – IV miejsce: Stawiski Rafał, Herbut Marcin, Wola Mateusz, Koźmiński Patryk
 
Na podium stanęła sztafeta 4 x 50 m – zajmując II miejsce (srebrny medal).
 
Puchar Polski III Rundy Parapływackiego Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych
 
w kategorii kobiet OPEN zdobyły:
I miejsce: Wojnarowska Patrycja – Start Tarnów
II miejsce: Ochtera Aleksandra – Start Koszalin
III miejsce: Daroch Oliwia – LKS Gol-Start Częstochowa
 
w kategorii mężczyzn OPEN:
I miejsce: Golus Michał – MKS Wodnik Radom
II miejsce – Ogorzałek Alan – Start Wrocław
III miejsce – Hrehorowicz Igor – Start Wrocław
 
 
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.
 
 
Natalia Olczak
Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START"
 
Fot. z archiwum START

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją