Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Potrenuj z Dzikimi Dzikami i pomóż poparzonemu dziecku i przyszłemu paraolimpijczykowi

Dzikie Dziki znowu gotowe do pomocy. Gorzowscy sportowcy skrzyknęli się, by pomóc sportowcowi i chłopcu, który uległ poparzeniu. Nasi mieszkańcy mogą dołączyć do treningu Dzików i wesprzeć akcję charytatywną.
 
Dzikie Dziki to, znana w całej Polsce, gorzowska drużyna uprawiająca biegi ekstremalne. Są wśród nich zwycięzcy wielu ogólnopolskich i europejskich zawodów. Dzikie Dziki organizują w Gorzowie coraz popularniejszy w kraju i za granicami Bieg Tropem Dzika, gdzie na blisko 12-kilometrowej trasie do pokonania jest 50 przeszkód.
 
Dziki angażują się również w pomoc ludziom i zwierzętom. Prowadzą zbiórki i akcje charytatywne, organizują wydarzenia sportowe mające na celu wsparcie będących w potrzebie. Teraz chcą pomóc Sylwestrowi Wilkowi, sportowcowi i trenerowi i rocznemu Maksiowi, który potrzebuje przeszczepu po ciężkim oparzeniu. 21 września br. o godz.10:00 w Gorzowie na ulicy Słowiańskiej zorganizują trening dla mieszkańców naszego miasta.
 
Tak o tym wydarzeniu piszą na swojej stronie facebookowej: „Naszym celem jest wesprzeć finansowo Sylwestra Wilka który miał wypadek motocyklowy…Amputowano mu prawą nogę. Pomimo straty, nie poddaje się - już planuje kolejne treningi, starty i wygrane. Celem Sylwka są igrzyska olimpijskie. Chcemy wesprzeć również Maksia, który   podczas pobytu w szpitalu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego chłopiec doznał poparzenia ciała . Niezbędny będzie przeszczep skóry. Leczenie wymaga sporego wkładu finansowego więc liczymy na Wasze wsparcie. Podczas treningu zbierane będą pieniądze dla Sylwka i Maksia , więc prosimy o kilka zł wrzucone do puszki”.
 
Szczegóły dotyczące tego wydarzenia można znaleźć fanpage’u Dzikie Dziki Gorzów. Będą na nim również prowadzone aukcje, z których cały dochód przekazany będzie dla Sylwka i Maksia.
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją