Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”

Narzędzia i usługi

Kalendarz imprez

Sport i turystyka

Srebrny medal Mileny Olszewskiej na Mistrzostwach Świata

Od 3. do 9. czerwca w Holandii odbyły się Mistrzostwa Świata Paraarchery. W ośmioosobowej Polskiej ekipie GZSN „START” reprezentowało dwoje zawodników Milena Olszewska - łuk klasyczny kobiet i Krzysztof Kornatowski - łuk bloczkowy mężczyzn.

W Zawodach wystartowało 298 zawodników i zawodniczek z 51 krajów. O ile Krzysztof Kornatowski nie może zaliczyć tych zawodów do udanych, to Milena Olszewska osiągnęła pełny sukces. Indywidualnie zdobyła tytuł wicemistrzyni świata i uzyskała kwalifikację paraolimpijską do Tokio 2020.
Srebrny medal ma o tyle wielką wartość bo po drodze pokonała Włoszkę Elizabethę Mijno (zdobywczyni pucharu Europy) i mistrzynię świata z Pekinu i mistrzynię paraolimpijską z Rio Irankę Zahrę Nemati. Dopiero w finale uległa Chince Wu - mistrzyni świata z 2015 roku i mistrzyni paraolimpijskiej z Londynu. Tym swoim dobrym występem Milena Olszewska wysunęła się na czoło światowej listy rankingowej World Archery.