Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Gorzowska Nadwarciańska Dycha

Zostało jeszcze kilkaset pakietów startowych, a zapisy trwają do 16 czerwca. Szósta edycja Nadwarciańskiej Dychy wystartuje w niedzielę, 23 czerwca. W tym roku organizatorzy przygotowali atrakcje nie tylko dla zawodników, całe wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego.
 
Organizatorzy przygotowali 500 pakietów startowych. Bieg rozpocznie się i zakończy jak co roku w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście - na Bulwarze Zachodnim. Nadwarciańska Dycha to jedyny bieg w Polsce, w którym uczestnicy przebiegają odcinek specjalny m.in. przez Stadion Żużlowy im. Edwarda Jancarza na którym zawodnicy mają tzw. “lotną premię”, a więc próbę pobicia rekordu toru przez biegaczy - ta kategoria nosi nazwę “ Charty Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy”.
 
Gorzowska Nadwarciańska Dycha to również wyjątkowe święto aktywności fizycznej. Oprócz samego biegu organizatorzy oraz sponsor główny Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie Wielkopolskim przygotowali mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.
 
W 2018 roku: wśród mężczyzn najlepszy był Viachesław Antoniuk z czasem 31:51, natomiast wśród Pań tryumfowała Natalia Batrak z wynikiem 36:37.
 
Bieg organizowany jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie i Miasto Gorzów. Głównym partnerem przedsięwzięcia jest Gospodarczy Bank Spółdzielczy.
 
Fot. Kamil Bednarz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją