Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
OEES_2019_Gorzow_2_baner_1180x380px
etzt_slider-ok
rowerowa stolica polski.png
slider_BO
slider_hakaton
letnia_pozytyvka
ORONSKO_mos-krowa
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

2 złota, brąz i 7 miejsce na Mistrzostwach Polski w SUMO

2 czerwca br. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo. Z klubu Biegański Jamniuk Gorzów wystartowało 4 zawodników, którzy zostali wyselekcjonowani przez trenera Grzegorz Biegańskiego po wynikach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Pyrzycach (zawody były rozegrane 2 tygodnie szybciej).
 
Pierwszy walczył Marcin Górniak startujący w kat. do 35 kg. Stoczył pięć walk nie pozostawiając złudzenia kto powinien zostać Mistrzem Polski w najniższej kategorii wagowej.
Kolejny zawodnik to Oskar Paluch walczący w kategorii do 40 kg. Pierwszy pojedynek wygrał natomiast dwa kolejne przegrał i tym samym zajął 7 miejsce.
 
 
Jako trzeci z reprezentantów Gorzowa Wlkp. walczył w kategorii do 50 kg. Jan Fabich, który jak lew przedzierał się przez wszystkie stoczone walki i zdobył Mistrzostwo Polski na 2019 rok.
 
Ostatni zawodnik startujący pod barwami klubu Biegański Jamniuk Gorzów to Bartosz Dowhan walczący w kategorii do 65kg. Stoczył pięć walk z czego nieznacznie jedną przegrał i zdobył brązowy medal.
 
Gratulacje dla zawodników!
 
 
Kolejny start naszych podopiecznych to zawody organizowane przez nasz klub o nazwie „Międzynarodowy Turniej Judo w Gorzowie Wlkp.” , który odbędzie się 8 czerwca br. w hali ZS nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Na to wydarzenie sportowe zapraszamy również szeroką publiczność, gdzie będzie można zobaczyć zmagania sportowe około 300 zawodników z Niemiec, Ukrainy i Polski.
 
 
Grzegorz Biegański
Prezes, trener 
 
Fot. z archiwum klubu Biegański Jamniuk Gorzów

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją