Narzędzia i usługi

Kalendarz imprez

Sport i turystyka

I LO Floorball na V miejscu

Na V miejscu kończą unihokeiści I LO Floorball Gorzów Wielkopolski debiutancki sezon w Salming Ekstralidze Mężczyzn. W sobotnim meczu w hali przy Puszkina pokonali Wilki Sanok 13:12. Zwycięskiego gola w dogrywce po podaniu Wojtka Bojko strzelił Maksym Helman.

Tradycyjnie już unihokeiści I LO Floorball Gorzów Wielkopolski dostarczyli wszystkim dużo emocji, szybkiej gry, zmieniającej sytuacji na boisku i przede wszystkim dużo bramek.
Mecz rozpoczął się od trafienia gościjuż w pierwszej minucie, ale kilkanaście sekund później Gorzowianie wyrównują po trafieniu Maksa Helmana. Kolejne minuty to bardzo szybka gra obu ekip, jednak to goście zdobywali bramki wykorzystując właściwie wszystkie sytuacje boiskowe i celnie kończąc kontrataki. Już w dziewiątej minucie Wilki z Sanoka prowadzili 1:5. Na szczęście gorzowscy unihokeiści konsekwentną grą jeszcze przed pierwszą przerwą strzelili trzy gole przy jednym trafieniu gości i po pierwszej tercji mieliśmy wynik 4:6.

Kolejny okres gry należał do gorzowian. Konsekwentna, spokojniejsza gra dała nam przewagą na boisku i kolejne trafienia. Po 40 minutach gry na tablicy widniał wynik 10:8

Trzecią tercję rozpoczęliśmy od kolejnych dwóch trafień. I kiedy mogliśmy, wydawało się dowieźć korzystny wynik do końca spotkania, w szeregi drużyny wkradło się chyba zbyt duże rozprężenie. Bo z przewagi 12:8 w 46 minucie gry rywale doprowadzili do remisu 12:12 w 59.

O 5. miejscu w lidze musiała zdecydować dogrywka. Zawodnicy I LO Floorball przyzwyczaili kibiców do emocjonujących końcówek, ale w tym meczu do rozstrzygnięcia potrzebnych było aż dziewięć z przewidzianych dziesięciu minut. Obie drużyny miały po kilka dobrych sytuacji do zdobycia złotej bramki, ale dopiero w 69. minucie Wojtek Bojko, po akcji środkiem boiska, wejściu między dwóch przeciwników podał do Maksa Helmana, a ten umieścił piłkę w bramce Wilków i dał ekipie I LO Floorball Gorzów Wielkopolski V miejsce w Ekstralidze w debiutanckim sezonie 2018/2019.

I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. - TRAVEL.PL Wilki Sanok 13:12 (4:6,6:2,2:4,d.1:0)

I LO Floorball: Maksym Helman (Michał Chochowski), Daniel Chochowski (Miron Łata), Jan Kleinhardt (Wojciech Bojko), Maksym Helman (Jan Kleinhardt), Daniel Chocholski, Paweł Kleinhardt (Damian Domański), Wojciech Bojko (Jan Kleinhardt), Jan Kleinhardt (Wojciech Bojko), Wojciech Bojko, Daniel Chochowski (Paweł Kleinhardt), Damian Domański (Mateusz Szczepkowski), Maksym Helman (Wojciech Bojko), Maksym Helman (Wojciech Bojko).

Wilki Sanok: Wojciech Pisula (Radosław Sawicki), Radosław Sawicki, Jakub Sujkowski (Przemysław Kot), Piotr Sokołowski, Jakub Sujkowski (Radosław Sawicki), Przemysław Kot (Jakub Sujkowski), Radosław Sawicki, Piotr Sokołowski (Jakub Sujkowski), Jakub Sujkowski (Rafał Zajdel), Przemysław Kot, Przemysław Kot (Piotr Sokołowski), Przemysław Kot (Radosław Sawicki).

Finałowa klasyfikacja sezonu 2018/2019 Salming Ekstraligi Mężczyzn:

1. KS Górale Nowy Targ KS Górale Nowy Targ
2. KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ
3. MUKS Zielonka MUKS Zielonka
4. SKS Olimpia Łochów SKS Olimpia Łochów
5. I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski
6. TRAVEL.PL Wilki Sanok TRAVEL.PL Wilki Sanok
7. UKS Fenomen Babimost UKS Fenomen Babimost
8. AZS Politechnika Łódzka AZS Politechnika Łódzka
9. KS Wejherowo KS Wejherowo / TKKF Jadberg Pionier Tychy TKKF Jadberg Pionier Tychy
11. ULKS Józefina ULKS Józefina
12. UKS Prus Żary UKS Prus Żary
13. TLU Kala-Izolacje Toruń TLU Kala-Izolacje Toruń

Statystyki indywidualne

Zawodnik Drużyna Punktacja kanadyjska Bramki Asysta Kary [min] Ilość rozegranych spotkań
Rafał Fijałkowski Politechnika Łódzka 75 40 35 42 25
Wojciech Bojko I LO Floorball Gorzów 67 43 24 36 19
Dawid Skura Olimpia Łochów 65 35 30 12 24
Kacper Skura Olimpia Łochów 59 36 23 0 22
Michał Sieńko MUKS Zielonka 57 27 30 25 19
Grzegorz Marszał Olimpia Łochów 55 32 23 2 24

Dla naszych zawodników to jeszcze nie koniec tegorocznych zmagań. Dwoje zawodników I LO Floorball Gorzów - Wojciech Bojko i Paweł Kleinhardt zostało powołanych do Reprezentacji Polski już za kilka dni wylatuje do kanadyjskiego Halifax na Mistrzostwa Świata juniorów do lat 19.
Polacy walczą w dywizji B z USA, Japonią, Rosją oraz Niemcami, Kanadą, Słowenią i Nową Zelandią. Zwycięzca dywizji uzyska awans do Dywizji A. Będziemy trzymać kciuki!