Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
pocztowka slider
baner_gorzow_sniadanie_lipiec
jazda_2019_plakat_ok
Footsteps-slider
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
Edukacja ekologiczna
DUNAL_sl2
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Koszykarki grają w półfinałach!

InwestInThe West Enea AZS Gorzów Wielkopolski w czwartym meczu pierwszej rundy play-off pokonuje Energę Toruń 75:65. Tym samym gorzowianki meldują się półfinałach, w których to zmierzą się z wrocławską Ślęzą.

To by mecz ostatniej szansy dla obu drużyn. Torunianki podbudowane zwycięstwem w sobotę liczyły na przedłużenie passy i rozstrzygnięcie rywalizacji przed własną publicznością. Gorzowianki z kolei widziały, że piąty mecz – na trudnym toruńskim terenie – będzie niezwykle trudny. Dlatego chciały rozstrzygnąć ten pojedynek już dzisiaj. I ta sztuka im się udała, chociaż łatwo nie było.
Od samego początku, tak jak w sobotę, zawodniczki z Torunia zawiesiły wysoko poprzeczkę. Mecz przez 20 minut był niesłychanie wyrównany. Po przerwie to gorzowianki grały fantastycznie – zarówno w obronie, jak i w ataku. Serię punktów zdobywały Atkins, Zoll-Norman i Juskaite. Trzecią kwartę gorzowianki wygrały 25:12. Na początku ostatniej torunianki rzuciły się do odrabiania strat. Zdołały je zniwelować nawet do 5 punktów, ale akademiczki kontrolowały grę i nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa, a tym samym awansu do półfinałów.
 
kosz

- Dzisiaj razem stworzyliśmy niesamowite widowisko, które będzie na długo zapamiętane w Gorzowie. Po 8 latach, gdzie było nam bardzo ciężko, gdzie tak naprawdę w którymś momencie myśleliśmy, żeby tylko utrzymać tę ekstraklasę, doszliśmy do poziomu, gdzie wierzyliśmy w swoje umiejętności od samego początku do końca. W pewny momencie poddaliśmy rundę zasadniczą, bo tak naprawdę czy byśmy wyszli na szóstym, czy na siódmym miejscu, to nie miało większego znaczenie. Zespoły w lidze są bardzo wyrównane. Dlatego wszystko podporządkowaliśmy pod play- offy. Zarówno swoją mentalność, swoją fizyczność, jak i sytuacje taktyczne – mówił po meczu trener Dariusz Maciejewski.

- Chciałem pogratulować swoim zawodniczkom za walkę. I to nie tylko za to, co pokazały w tej serii, czyli w play-offach, ale w trakcie całego sezonu. Zespół pracował bardzo ciężko. W tym roku liga jest wyrównana, że każdy zespół mógł awansować, nawet z tych niższych miejsc – i tak się dzisiaj stało – mówił szkoleniowiec Energii Stefan Svitek.
 
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – Energa Toruń 75:65 (18:18, 16:16, 25:12, 16:19)
 
InvestInTheWest Enea: Dźwigalska 3, Zoll-Norman 21, Atkins 15, Prezelj 2, Fikiel 4, Juskaite 12, Papowa 9, Linskens 9.
 
Energa: Kunek 5, Stankiewicz 9, Begić 4, Diawakana 13, Skobel 0, Tłumak 6, Trzeciak 2, Svaryte 4, Harris 15, Březinová 7.
 
 
Marcin Kluwak
 
Fot. Marcin Kluwak i Bartłomiej Nowosielski
 
Info. wg strony azsajpgorzow.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją