Narzędzia i usługi

Kalendarz imprez

Sport i turystyka

Basket kontynuuje serię zwycięstw

W sobotę w Jeleniej Górze doszło do bardzo emocjonującego meczu; gospodarze podejmowali niepokonany od trzech kolejek MKK BASKET GORZÓW. Gorzowianie tradycyjnie prosto z autokaru – po czterogodzinnej podróży – weszli na parkiet hali SUDETÓW.

Stawką meczu było drugie miejsce w tabeli Dolnośląskiej Ligi Kadetów U 16, które daje możliwość lepszego rozstawienia w turniejach ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski.

Podopieczni trenera Andrzeja Stanka już wcześniej – po zwycięstwie nad WKK WROCŁAW 89:63 - zapewnili sobie udział w walce o najwyższe miejsce. W pierwszej kwarcie jeleniogórskich zmagań BASKET grał jak z nut. W 7. minucie po serii celnych rzutów Grzegorza Kaczmarka i Kuby Kęsika oraz „trójkach” Dawida Burego i Amadeusza Łupińskiego gorzowianie prowadzili 19:3.

Zanosiło się na łatwe zwycięstwo przyjezdnych. Jednak koszykarze SUDETÓW potrafili się zmobilizować i do przerwy przegrywali zaledwie 31:36. W 23. minucie gospodarze zbliżyli się nawet na dwa punkty (36:38) i wydawało się, że wykorzystają chwilową niemoc gości. Jednak spokojna rozmowa w przerwie na żądanie przywróciła dyspozycję gorzowskich koszykarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 73:50 (21:15, 15:16, 18:8, 19:11).

Pochwalić należy cały zespół za walkę i mądrą grę – zarówno w ataku i obronie. Swój najlepszy mecz w sezonie rozegrał Amadeusz Łupiński, który oprócz zdobyczy 15 pkt. doskonale wspierał Kubę Kęsika pod tablicami. W trudnych momentach dostarczali punktów, zbiórek i przechwytów Dawid Bury i Grzegorz Kaczmarek oraz niezawodny Kęsik.

Sebastian Kolański - mimo lekkiej niedyspozycji z powodu przeziębienia musiał wykonać ciężką pracę. Niemal przez cztery kwarty był kryty na całym boisku przez najlepszego obrońcę gospodarzy i mimo to potrafił dostarczyć piłkę zgodnie z założeniami taktycznymi.

Cieszy również dobra dyspozycja zmienników Igora Gralaka, Oskara Brodziuka, Mateusza Bohdanowicza czy Mikołaja Pacholskiego. Według trenerskich prognoz wyżej wymienieni powinni wiele wnieść na boisku podczas najważniejszych zawodów w tym sezonie.

Punkty dla BASKETU zdobyli: Jakub Kęsik 33, Amadeusz Łupiński 15, Dawid Bury 9, Grzegorz Kaczmarek 8, Sebastian Kolański 6, Mateusz Bohdanowicz 2, Mikołaj Pacholski, Oskar Brodziuk i Patryk Łazarczyk - 0. Wszyscy wymienieni zawodnicy MKK BASKET GORZÓW są uczniami Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim.