Narzędzia i usługi

Kalendarz imprez

Sport i turystyka

Podwójne zwycięstwo unihokeistów w Wejherowie

W ostatniej serii spotkań grupowych Salming Ekstraligi Mężczyzn unihokeiści I LO Floorball Gorzów Wlkp. pokonali na wyjeździe KS Wejherowo 11:10 i 8:3. Podwójne zwycięstwo zagwarantowało naszym zawodnikom pierwsze miejsce w grupie C i bezpośredni awans do drugiej rundy play-off niezależnie od wyniku pojedynku Babimostu z Żarami.

Jadąc na Wejherowa spodziewaliśmy się bardzo trudnych meczów. Spotkania w Gorzowie zakończyły się naszymi zwycięstwami, ale wiedzieliśmy, że na swoim terenie rywale będą bardzo groźni. Dodatkowych emocje dostarczała stawka meczów. Dwa zwycięstwa dawały nam pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski niezależnie od wyniku pojedynku Babimostu z Żarami kończącego zmagania w grupie C. Ale wiedzieliśmy również, że dwie porażki spychały nas na trzecie miejsce.
Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze zaskakując rywali wysoką obroną i już w 5. minucie prowadziliśmy 3:0. Drobne rozprężenie w szeregach gorzowskiego zespołu, pozwoliło na przebudzenie gospodarzy. Wejherowianie zdobyli dwa kolejne gole i mecz zrobił się bardzo wyrównany, a wynik oscylował między 1, a 2 punkty różnicy ciągle na korzyść Gorzowa. Do pierwszego wyrównania gospodarze doprowadzili w 30. minucie (6:6), następne 7:7 w 41, by chwilę później wyjść na pierwsze prowadzenie. I rozpoczęły się prawdziwe emocje. Gospodarze wychodzą na prowadzenie 8:7, my wyrównujemy. W 56. minucie spotkania tracimy dwa gole i kiedy przeciwnicy już uwierzyli w zwycięstwo, role się odmieniają. Gorzowski zespół walcząc do samego końca udowodnił charakter i w trzy minuty ze stanu 8:10 doprowadził do zwycięstwa strzelając trzy bramki.

Drugie/niedzielne spotkanie miało już mniej dramatyczny przebieg. Spokojniejsza, pewna gra Gorzowian pozwoliła na kontrolę gry i pewne zwycięstwo. Wprawdzie pierwszego gola strzelili gospodarze, ale potem trzy kolejne my. Zawodnicy KS Wejherowo wyrównali jeszcze w 21. minucie spotkania, ale później kolejne bramki zdobywali już tylko zawodnicy I LO Floorball Gorzów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 8:3.