Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaSport i turystyka
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Dotacje na zadania w kulturze fizycznej

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert ze sfery kultury fizycznej na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2020 r.
 
czytaj dalej

Dotacje na zadania związane z rozwojem sportu

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił wysokość dotacji przyznanych klubom sportowym na zadania związane z rozwojem sportu w Gorzowie Wielkopolskim w roku 2020.
czytaj dalej

Nasz Mistrz Bartek!

Bo Gorzów to ludzie, a jego siłą są mieszkańcy! Kolejnym dowodem na to jest tytuł Bartka Zmarzlika w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Polskiego Sportowca 2019 roku. 
Ambasador miasta w kampanii GORZÓW #Stad Jestem wyprzedził m.in. Roberta Lewandowskiego, który uplasował się na 2. pozycji. Uzyskał tym samym rekordową liczbę 98 327 punktów, której nie zdobył jeszcze żaden zwycięzca plebiscytu.
 
Wynik jest wyrazem uznania dla Bartka za jego osiągnięcia indywidualne w 2019 roku: to Mistrzostwo Świata, zwycięzca Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi oraz wicemistrz w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Ponadto, Bartosz Zmarzlik miał też ogromny udział w zdobyciu srebrnego medalu przez reprezentację Polski w turnieju Speedway of Nations.
 
Urodzony w 1995 roku wychowanek Stali Gorzów licencję zdał w 2010 r., a zadebiutował w gorzowskim klubie rok później. Wcześniej trenował na miniżużlu w Wawrowie. Jako 16-letni junior zdobył już brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Kolejne lata kariery to pasmo wielu osiągnięć, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.
 
Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku – to konkurs wymyślony i organizowany przez redakcję dziennika „Przegląd Sportowy. W plebiscycie wyłanianych jest 10 najlepszych polskich zawodników (pod uwagę brane są kobiety i mężczyźni we wszystkich dyscyplinach), z których jeden zostaje uznany za sportowca roku. Pierwsza edycja konkursu została przeprowadzona w 1926 roku, a wygrał ją Wacław Kuchar. Plebiscyt nie był organizowany w latach 1939–1947 (II wojna światowa i okres powojenny) oraz w 1953 (względy organizacyjne). Dziesiątka plebiscytu w 1953 wytypowana została dopiero w 1989 przez grono ekspertów.
 
Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie, po – organizowanym od 1925 – Svenska Dagbladets guldmedalj (plebiscycie na najlepszego sportowca roku w Szwecji).
 
Jan Wojtanowski
Fot. Archiwum UM

Najlepsi w tenisie stołowym

W niedzielę (22 grudnia) Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” zorganizował III Grand Prix Gorzowa Wielkopolskiego Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W imprezie wzięło udział niemal 35 uczestników z terenu powiatu gorzowskiego oraz z Zielonej Góry i Wrocławia.
czytaj dalej

Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego działając na podstawie: art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn. zm.), uchwały nr XV/249/2019 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 30 października 2019 r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2020, uchwały nr XXIII/291/2016 z dnia 16 lutego 2016 r. w sprawie Strategii rozwoju sportu i turystyki Gorzowa Wielkopolskiego do 2026 roku, oraz uchwały nr XV/250/2019 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 30 października 2019 r. w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii pod nazwą Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2020 ogłosił Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
czytaj dalej

Mikołajki na lodowisku

Brąz Faustyny Kotłowskiej na Mistrzostwach Świata w Dubaju

Podczas kolejnych dni zmagań na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata
w Dubaju zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” osiągnęli następujące wyniki:
czytaj dalej

Gala sportów walki w Gorzowie

W listopadzie, w naszym mieście, odbędzie się wydarzenie, które przyciągnie uwagę miłośników sportów walki.
 
W hali przy ulicy Czereśniowej, odbędzie się już piąta Gala Sportów Walki West Fighting MMA 5. Kibice będą mogli pasjonować się pojedynkami bokserów, kickboxerów i zawodników MMA.
czytaj dalej

Otwarcie sezonu na lodowisku

16 i 17 listopada odbędzie się "Wielkie Otwarcie Sezonu na lodowisku Słowianki”.
czytaj dalej

Turniej Szóstek Siatkarskich

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie organizuje Turniej Szóstek Siatkarskich z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
 
Zainteresowane drużyny na potwierdzenie udziału mają czas do piątku (8 listopada).
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 92