Informacje

Narzędzia i usługi

Kalendarz imprez

Sport i turystyka

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka pogratulował medalistom Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy

5 września 2018 roku Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Polska Reprezentacja wywalczyła 61 medali i uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu. Wśród zawodników startujących  w Berlinie było siedmiu lekkoatletów oraz dwóch przewodników, którzy są objęci programem team100. Z wyjątkiem jednego zawodnika, który zdobył brązowy medal, wszyscy zostali Mistrzami Europy.

W Berlinie Polacy ustanowili sześć rekordów świata.
* Lucyna Kornobys w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem,
* Karolina Kucharczyk w skoku w dal,
* Barbara Niewiedział w biegu na 800 m,
* Renata Śliwińska w pchnięciu kulą,
* Bartosz Tyszkowski w pchnięciu kulą.

spotkanie z MSIT W. Bańką

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy odbywały się w Berlinie od 20 do 26 sierpnia br. W skład polskiej reprezentacji weszło 60 zawodników, w tym 15 zawodników było z Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”. Była to najliczniejsza grupa sportowców ze wszystkich krajów startujących w zawodach.