Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Spotkanie Pary Prezydenckiej z paralekkoatletami

Chylę czoło przed Państwa hartem ducha i wspaniałymi wynikami – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie 2018.  W spotkaniu uczestniczyła również Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
 
Polska reprezentacja podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które w Berlinie odbyły się w dniach 20-26 sierpnia, wywalczyła w sumie 61 medali i uplasowała się na 1 miejscu w klasyfikacji medalowej. Polacy zdobyli w sumie 26 złotych krążków, 15 srebrnych i 20 brązowych. Do Berlina pojechała grupa 60 polskich zawodników (najliczniejsza ze wszystkich). Wynik tegorocznych Paralekkoatletycznych ME jest najlepszy w historii polskich udziałów.
To niesamowity sukces. Jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni  i z całego serca chciałem osobiście, razem z Małżonką, pogratulować  i podziękować, że zechcieliście Państwo przyjąć zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego – powiedział Andrzej Duda.
spotkanie z Prezydentem RP
Dziękował sportowcom za wspaniały wysiłek i sukcesy oraz  za wszystko, co robią dla siebie, dla Polski, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Prezydent zaznaczył również, że paralekkoatleci pokazują innym, że można przełamywać bariery, osiągać sukcesy i nawet jeśli jest się dotkniętym niepełnosprawnością, to można być sprawniejszym niż ci, którzy niepełnosprawności nie mają. - I to jest wielki pokaz ducha - podkreślił. 
 
Zwrócił także uwagę, że ogromną zasługą paralekkoatletów jest to, że dzięki nim osoby dotknięte niepełnosprawnościami przełamują się, aby zacząć uprawiać sport.
Prezydent otrzymał koszulkę reprezentacji Polski z podpisami, a przekazał paralekkoatletom flagę państwową.
 
 
Źródło: http://www.prezydent.pl/
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją