Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Medale Mistrzostw Polski naszych młodzików i młodzieżowców

Prosto ze zgrupowania w Wałczu nasi młodzicy oraz młodzieżowcy 3 sierpnia 2018 r. udali się do Bydgoszczy na Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Skromna siedmioosobowa grupa spisała się znakomicie zdobywając cztery medale: 2 złote i 2 brązowe.
 
W pierwszym dniu mistrzostw dzięki swojej ambitnej postawie i walce do końca brązowy medal w kategorii K-1 2000 m młodziczek rocznik 2005 zdobyła nasza młoda nadzieja Julia Seliwańska. W drugim dniu ogromną niespodziankę sprawiła ponownie Julia, która wraz z koleżanką Natalią Kędziorą niespodziewanie sięgnęła po brązowy medal w kategorii K-2 2000 m młodziczek rocznik 2005.
podiumStarsi koledzy nie chcąc być gorsi również zawalczyli o medale w kategorii młodzieżowej. I tak Przemysław Korsak w K-1 1.000 m pokazując wielką klasę zdeklasował rywali sięgając po raz drugi z rzędu złoty medal. W 2017 r., będąc jeszcze juniorem również wywalczył w tej kategorii złoty medal. Również w osadzie K-2 1000 m Przemek wraz z Wojtkiem Chrząszczem nie chcieli być gorsi od młodszych koleżanek i sprawiając również niespodziankę sięgnęli po złoty medal. Przemek dodatkowo wywalczył VI miejsce w K-1 200 m.
 
Oprócz wywalczonych medali w kategorii młodzików na pochwałę zasłużył Jakub Gawłowski, który w kategorii K-1 2000 m (rocznik 2004) zajął VII m, a w K-2 2000 m (rocznik 2004) wraz z Wojciechem Romotem zajął miejsce XI.
 
Gratulacje dla wszystkich zawodników, Klubu KS G’POWER Gorzów oraz Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp. do którego wszyscy nasi zawodnicy uczęszczają lub uczęszczali. Tu rodzą się mistrzowie.​
 
 
Marek Bohdziun
V-ce Prezes KS G'POWER Gorzów
 
​Fot. archiwum KS G'POWER Gorzów​
 
 
podium
podiumpodium
 
 
 
 
 
medalpodium

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją