Narzędzia i usługi

Kalendarz imprez

Sport i turystyka

Dwa złote medale na II Rundzie Pucharu Europy Mileny Olszewskiej

Od 2 do 7 lipca 2018 r. w Nove Mesto w Czechach odbyły się kolejne światowe zawody rankingowe - II Runda Pucharu Europy. W zawodach tych znakomicie zaprezentowała się zawodniczka  Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” Milena Olszewska. Reprezentantka GZSN "Start" Gorzów zdobyła dwa złote medale.

W piątek wraz z Pawłem Daleszyńskim z "Surma" Poznań zdobyli złoto w konkurencji mikstów klasycznych i w sobotę w fiale indywidualnego konkursu łuków klasycznych kobiet Milena Olszewska pokonała Zahrę Nemati z Iranu.
Największym smaczkiem tego pojedynku było to, że spotkały się  nr 1. rankingu światowego Zahara Nemati i nr 2. Milena Olszewska. Warto zaznaczyć że te zawodniczki, pomimo tego że przewodzą listom światowym, nigdy się nie spotkały w bezpośrednim pojedynku.

Od czterech lat panująca w konkurencji łuków klasycznych kobiet paraarchery Zahra Nemati w Czechach została pokonana przez Milenę Olszewską. Było to wielkie osiągnięcie.

W II Rundzie Pucharu Europy w Czechach startowało jeszcze dwóch zawodników GZSN „START” w łukach bloczkowych. Drużyna łuków bloczkowych w składzie Krzysztof Kornatowski, Marcin Łabuda (GZSN Start) i Adam Dudka (Start Lublin) zajęła 6 miejsce, a Krzysztof Kornatowski indywidualnie uplasował się na wysokim 9 miejscu wśród 56 startujących w tej konkurencji zawodników.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.