Narzędzia i usługi

Kalendarz imprez

Sport i turystyka

Koszykarze SP 13 siódmym zespołem w kraju

Gorzowska drużyna koszykówki chłopców Szkoły Podstawowej nr 13 zajęła siódme miejsce w Mistrzostwach Polski SZS – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – rozgrywanych 8 do 10 czerwca w Białymstoku.

Mistrzostwo Polski w koszykówce chłopców zdobył zespół SP-3 Tarnobrzeg (KKS SIARKA). Mistrzowie przegrali w tym turnieju tylko jeden mecz 47:46. Z kim? Z SP-13 Gorzów!

Podopieczni trenera Andrzeja Stanka trenujący na co dzień w Młodzieżowym Klubie Koszykówki „BASKET” Gorzów zaprezentowali się w tych zawodach znakomicie. Mimo, że byli drużyną o rok młodszą - potrafili wywalczyć 7 lokatę w kraju. Tylko słabsza dyspozycja w sobotnim meczu ze Słupskiem oddaliła gorzowską ekipę od strefy medalowej.

Na zakończenie mistrzostw SP-13 Gorzów pokonała SGP Pisz 60:39. Wspaniale zaprezentowali się wszyscy gorzowscy zawodnicy: JAKUB KESIK (najlepszy zawodnik w meczu z Tarnobrzegiem – zdobywca w turnieju 73(1) pkt., DAWID BURY (MVP ostatniego meczu – 41(7) pkt.), MICHAŁ GRZESZAK (najlepszy zaw. Drużyny – 65 pkt.), GRZEGORZ KACZMAREK (bardzo dobry obrońca – 23(2)), SEBASTIAN KOLANSKI (wyróżniający rozgrywający - 7), PAWEŁ WRÓBEL (indywidualność turnieju – 41(1), PATRYK LAZARCZYK (dobry obrońca - 2), AMADEUSZ LUPINSKI (najmłodszy w MISTRZOSTWACH, OSKAR BRODZIUK (duży spokój w grze), DAWID KOWACKI (zawsze gotowy do gry), MATEUSZ BOHDANOWICZ (trzymający się taktyki).

Za rok zespół SP-13 Gorzów powinien walczyć o najwyższe trofea. To duża przyjemność prowadzić taki zespół.