Gorzów – 13 medali na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu w Krakowie

Sport i turystyka

Od 11 do 13 maja 2018 r. czworo zawodników sekcji pływania Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu, które odbyły się w Krakowie. W zawodach wzięło udział 123 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali podczas 658 startów. Zawodnicy sekcji pływania GZSN START zdobyli łącznie 13 medali w tym: 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.

GZSN START reprezentowali: Weronika Różańska – klasa startowa S6, SB5, Kajetan Fikus – klasa startowa S6, Patryk Koźmiński – klasa startowa S9, Mateusz Wola – klasa startowa S8.

Najlepszy wśród gorzowskich zawodników okazał się Mateusz Wola, który zdobył 4 złote medale na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m i 100m stylem grzbietowym. Również w zdobył złoty medal w klasyfikacji końcowej w swojej grupie wiekowej (rocznik 2002- 2005 - juniorzy) i klasie startowej S8.

Dużym sukcesem okazał się start Kajetana Fikusa, który zdobył złoty medal na 100m stylem dowolnym oraz dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem dowolnym i grzbietowym. W swojej grupie wiekowej (rocznik 2006 i młodsi – juniorzy młodsi) w klasyfikacji końcowej uplasował się na drugim miejscu.

Patryk Koźmiński startując jako junior (rocznik 2002- 2005) zdobył srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz  3 brązowe na dystansach 50m stylem dowolnym i grzbietowym i 100m stylem dowolnym. W grupie startowej S8 w klasyfikacji końcowej Patryk Koźmiński zdobył brązowy medal.

Natomiast Weronika Różańska jako jedyna kobieca reprezentantka GZSN START” na w/w Mistrzostwach zdobyła 2 srebra na dystansie 50m i 100m stylem klasycznym a w stylu dowolnym na 50m i 100m uplasowała się na pozycji IV.

Kraków Pływanie 2018 Juniorzy

Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu zorganizowane były na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy mieli możliwość spotkać się z wielokrotną mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak, która swoją wypowiedzią motywowała młodych zawodników do pracy na treningach, żeby osiągnąć coraz lepsze rezultaty a także pokonywać własne słabości. Spotkanie z Otylią Jędrzejczak okazało się dla zawodników wspaniałą atrakcją, a słowa które od niej usłyszeli towarzyszyły im przez całe mistrzostwa. Najbardziej cieszy nas fakt, że zawodnicy GZSN „START” robią postępy i poprawiają swoje rekordy życiowe. Ciężka praca jaką wkładają podczas treningów daje efekty na każdych kolejnych mistrzostwach.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.