Narzędzia i usługi

Kalendarz imprez

Sport i turystyka

MKK BASKET GORZÓW POZBAWIŁ SUDETY ĆWIERĆFINAŁÓW

Sensacyjnie zakończył się mecz 14 kolejki Dolnoślasko-Lubuskiej Ligi Młodzików pomiędzy SUDETAMI Jelenia Góra a MKK BASKET Gorzów (15.04.2018 r. godz.11.00). Faworytami spotkania byli - aspirujący do gier ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski - koszykarze Sudetów zwłaszcza, że w Gorzowie jeleniogórscy zawodnicy wygrali 17 punktami. Aby awansować musieli ten mecz po prostu rozstrzygnąć na swoją korzyść. Gorzowianie nie mięli nic do... stracenia i mimo czterogodzinnej podróży podeszli do zawodów skoncentrowani z chęcią rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie. ​
Ku zdziwieniu jeleniogórskich kibiców pierwsza kwarta zakończyła się sukcesem podopiecznych Andrzeja Stanka 23:17. Znakomicie w tym okresie zaprezentował się zawodnik BASKETU Paweł Wróbel, który w ciągu trzech minut „znokautował” przeciwnika czterema trafieniami za „3”. Do przerwy gorzowscy koszykarze prowadzili 37:28.

Po przerwie w 3 minucie czwartej kwarty gospodarze doszli nas na jeden punkt (45:44) i wydawało się, że lada chwila obejmą prowadzenie. Jednak konsekwentna gra w obronie (duża determinacja pod tablicami) i dobrze zorganizowany atak szybki doprowadził do 10 punktowej przewagi BASKETU. W końcówce meczu swój znakomity fragment gry miał Kacper Jurgiewicz (10 punktów w ciągi 5 minut). Gorzowianie ostatecznie wygrali 60:50 i tym samym pozbawili przeciwnika szans awansu do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Punkty dla MKK BASKET Gorzów zdobyli:

Paweł Wróbel 27 (4), Kacper Jurgiewicz 14, Mateusz Bohdanowicz 6, Dawid Kowacki 4, Mikołaj Pacholski 4, Amadeusz Łupiński 3, Oskar Olejniczak 2, Gabriel Szałata 0, Wiktor Lepieszkiewicz 0, Mateusz Bezkorowajny 0.

Tym zwycięstwem koszykarze BASKETU udowodnili, że mogą wygrywać na wyjeździe z faworytami rozgrywek. Chyba żaden zespół - grający u siebie - nie zmarnowałby takiej szansy.​