Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Charytatywna zbiórka Stali dla Golloba

Bal charytatywny dla Tomasza Golloba odbywał się w sobotę, 3 lutego auli AWF. Organizatorem balu był Klub Sportowy Stal Gorzów. Pomoc byłemu kapitanowi żółto niebieskich to jedno z przedsięwzięć Stali wpisujące się w hasło Zawsze Razem. Oznacza to nie tylko wspólne kibicowanie, ale również wspieranie swojej drużyny.  Na balu charytatywnym bawiło się ponad 200 osób, którzy wylicytowali ogromną ilość fantastycznych przedmiotów. Dodatkowo każde dwuosobowe zaproszenie na bal kosztowało gości 1000 zł. W sumie uzbierano rekordową kwotę 624 500 zł.
Na balu obecny był Bartosz Zmarzlik, swój kask z GP z 2014 roku zaprezentował wbiegając w nim na sale i zbierając za niego 20 tys. zł. Krzysztof Kasprzak przyniósł swój reprezentacyjny kevlar z 2005 roku za który również zapłacono 20 tys. zł. Na balu obecny był również Szymon Woźniak, który uzbierał 15 tys. zł za swój kevlar z MIP z 2014 roku. 10 tys. zł zapłacono za pamiątkowy reprezentacyjny plastron z podpisem Tomka Golloba przekazany przez trenera Stanisława Chamskiego. Honorowy Prezes Stali Władysław Komarnicki przekazał pamiątkowy brązowy medal z 2011 roku elegancko oprawiony w ramę, który znalazł nabywcę za 17 tys. zł.
 
Wśród gości była również Anita Włodarczyk, dwukrotna złota medalistka Igrzysk Olimpijskich, która na licytację przekazała swój młot zdobiąc go dedykacją dla zwycięzcy, który zapłacił za niego 13 800 zł.
 
Na sali był również Tomasz Kucharski zdobywca złota w Sydney i Atenach, który na licytacje przekazał m.in. żółtą koszulkę zwycięzców Pucharu Narodów FIS na sezon 2016 / 2017 z podpisami naszych najlepszych skoczków. Z dyscypliny skoków narciarskich licytowano również narty Kamila Stocha podarowane przez Apoloniusza Tajnera oraz narty Piotra Żyły podarowane przez firmę Cubato, która wylicytowała je w 2013 roku, aby wesprzeć stowarzyszenie pomagające dzieciom.
 
Jerzy Janowicz podobnie jak Agnieszka Radwańska przekazali swoje rakiety z autografami. Nie zabrakło również przedmiotów reprezentacji Polski przekazanych przez PZPN. Licytowano koszulki Zbigniewa Bońka i Roberta Lewandowskiego oraz piłkę z autografami drużyny z Euro 2016 z Francji.
 
Tradycyjnie licytowano również kosz najróżniejszych nalewek podarowanych przez Jana Świrepo oraz motocykl Kamil, na który tym razem pieniądze wyłożyło kilkanaście osób osiągając wynik 90 tys. zł.
 
Wspaniałym gestem było przekazanie przez państwa Maszońskich, długoletnich sponsorów oraz przyjaciół Tomka Golloba, kwoty 100 tys. zł.
 
Ogromna zasługa należy się nie tylko hojnym gościom lecz również wybitnemu prowadzącemu bal aktorowi Władysławowi Grzywnie, który czuł się jak ryba w wodzie w roli showmana prowadząc licytację wedle tylko sobie znanego scenariusza. Wsparciem dla niego był dziennikarz Radia Gorzów Pawel Owczarski.
 
Goście tańczyli przy znanych utworach granych przez zespół Cocktail Boys, a gwiazdą wieczoru był Krzysztof Cugowski. Wieczór był pełen nie tylko ekscytujących licytacji i dobrej zabawy, ale również momentów wzruszeń, których nie mogło zabraknąć podczas wspomnień Tomasza Golloba z pobytu w gorzowskiej Stali.
 
Wkrótce Stal Gorzów w konferencji prasowej poda końcową kwotę po odliczeniu kosztów organizacji imprezy jaką przekaże na konto PZM, gdzie trafiają środki na pomoc Tomaszowi. Tymczasem przedmioty, których z racji braku czasu nie udało się wczoraj wylicytować trafią na licytacje charytatywne allegro. Wystarczy na allegro.pl wpisać dwa słowa pisane łącznie „zawszerazem” i dołożyć swoją cegiełkę do kwoty jaka pomoże mistrzowi w powrocie do zdrowia.
 
 
Media Stal Gorzów
Fot. facebook.com/StalGorzow1947/

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją