Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaSport i turystyka
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

AZS AJP U-18 Mistrzem Polski

Akademiczki z Gorzowa zdobyły złote medale Mistrzostw Polski do lat 18. W finale mistrzostw Polski Enea AZS AJP pokonała Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 54:49. Trzecie miejsce dla Energa MG 13 Politechnika Gdańska.
czytaj dalej

Sportsmenki rekordzistki u prezydenta

Prezydent Jacek Wójcicki wręczył w środę listy gratulacyjne trzem gorzowiankom, które dzięki swoim ostatnim sukcesom sportowym rozsławiły Gorzów.
 
W spotkaniu uczestniczyła Kornelia Lesiewicz, która pobiła ustanowiony przed 40 laty rekord Polski juniorek w biegu na 400 metrów oraz Faustyna Kotłowska i Renata Śliwińska, które pobiły rekord świata w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Sportsmenkom towarzyszyli ich trenerzy; Sebastian Papuga i Zbigniew Lewkowicz.
czytaj dalej

Sportowe podsumowanie wakacji

Sportowy sierpień obfitował w Gorzowie w wiele emocji. Z jednej strony byliśmy świadkami niezbyt udanych startów gorzowskich zespołów z drugiej jednak, reprezentanci sportów indywidualnych postarali się o piękne wyniki i zdobycze medalowe.
czytaj dalej

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce - Kraków 21-23.08.2020r.

Zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych ,,Start” podczas Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce (Kraków 21-23.08.2020r.) zdobyli: 38 medali, w tym 20 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych oraz ustanowili, aż 5 Rekordów Świata.
czytaj dalej

Niesamowite osiągnięcie na II Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

Kornelia Lesiewicz podopieczna trenera Sebastiana Papugi z AZS-AWF Gorzów pobiła ponad 40-letni rekord Polski juniorek młodszych na 400 metrów. Do środy (19.08.2020 r.) należał on do Genowefy Nowaczyk (53.34 w 1974). 
 
czytaj dalej

Sukces Gorzowskiego Klubu Golfowego Zawarcie

Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie zwyciężył w XIX Klubowych Mistrzostwach Polski Grupy Kwalifikacyjnej. W niedzielnym finale pokonał zespół Przytok Golf Resort.
czytaj dalej

Złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet w szachach dla Kariny Cyfki

Zawodniczka Klubu Szachowego Stilon Gorzów Karina Cyfka zdobyła swój pierwszy złoty medal. Rywalizacja podczas Mistrzostw Polski w Ostrowie Wielkopolskim, odbywających się w dniach 4-12 sierpnia, była wyrównana do samego końca. Emocje sięgały zenitu, niektóre rundy trwały nawet po 5,5 godziny. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka toczona między arcymistrzyniami Kariną oraz jej przeciwniczką Klaudią Kulon. 16 lat doświadczenia Kariny pomogły, by sen zawodniczki się ziścił. Siła spokoju i wielka determinacja były kluczem w sięgnięciu po wymarzony tytuł.
czytaj dalej

83 Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym

W dniach od 14 do 16 sierpnia 2020 roku w Poznaniu na Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie Klasycznym. Zawodniczki i zawodnicy Klubu Sportowego AZS – AWF w Gorzowie Wlkp. zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając 5 złotych medali i 3 brązowe.
czytaj dalej

„Złoty Kask” na głowie Bartosza Zmarzlika!

W poniedziałek 27 lipca br. w Bydgoszczy odbył się krajowy finał turnieju o Złoty Kask, w którym z sukcesami udział wzięli zawodnicy Gorzowskiej Stali Moje Bermudy w osobach Bartosza Zmarzlika, Krzysztofa Kasprzaka i Szymona Woźniaka.
czytaj dalej

Kacper Piorun Mistrzem Polski w szachach!

28 lipca w Warszawie zakończył się turniej o szachowe Mistrzostwo Polski. Po ubiegłorocznym tryumfie Kamila Draguna tytuł Mistrza Polski pozostał w Gorzowie Wlkp. ponieważ tegoroczną imprezę wygrał Kacper Piorun z Klubu Szachowego Stilon.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 92