Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Młode Orły i w Gorzowie

Polski Związek Piłki Nożnej dostrzegł potencjał w młodych piłkarzach z Gorzowa. Nasze miasto zostało wybrane na kolejne, w którym będzie realizowany projekt PZPN Akademia Młodych Orłów. Jego celem jest popularyzacja  piłki nożnej wśród najmłodszych. W czwartek miejskie obiekty, gdzie będą odbywały się treningi, odwiedził wiceprezes związku Jan Bednarek. 
 
Z Gorzowem wiążemy ogromne nadzieje  – powiedział wiceprezes PZPN Jan Bednarek, który do Gorzowa przyjechał specjalnie, by osobiście obejrzeć obiekty, gdzie będą realizowane treningi w ramach akademii. Dodał, że jeśli poziom młodych piłkarzy jest zbliżony do stopnia starań miasta w przygotowanie odpowiedniej bazy dla zawodników, to jestem spokojny o los piłki nożnej w regionie. 
 
W Gorzowie powstanie trzecia w naszym regionie, po Międzyrzeczu i Zielonej Górze, Akademia Młodych Orłów. To projekt szkoleniowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Koordynatorem gorzowskiego oddziału akademii został Artur Andruszczak.

 
To będzie szkoła dla najlepszych z najlepszych, a takich w Gorzowie mamy - powiedział wiceprezydent Radosław Sujak, odpowiedzialny za realizację zadań sportowych w mieście. Gorzów od wielu lat zabiegał o zainteresowanie związku naszymi młodzikami. - Szkolimy dobrze, a teraz będziemy szkolić pod dobrą marką – dodał wiceprezydent.
 
Treningi w ramach Akademii Młodych Orłów będą się odbywały na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz w hali sportowej OSiR przy ul. Słowiańskiej. Te dwa obiekty oglądał wiceprezes Jan Bednarek. Boisko przy szkole ocenił jako bardzo dobrze przygotowane do realizacji zajęć z młodzieżą. Wkrótce na ogrodzeniu pojawią się logotypy PZPN, a do dyspozycji trenera będzie dodatkowy sprzęt, na potrzeby piłkarzy.
 
Koordynatorem gorzowskiego oddziału akademii został Artur Andruszczak. Podziękował władzom PZPN za decyzję dotyczącą Gorzowa. - To dla miasta ogromne wyróżnienie, ale też zobowiązanie. Daję słowo, że zajęcia będą realizowane na najwyższym poziomie – zapowiedział Andruszczak.
 
 
W spotkaniu z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej udział wzięli: wiceprezes OZPN Zdzisław Czyrka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Robert Surowiec, kierownik referatu sportu  w Wydziale Kultury i Sportu UM Piotr Guszpit oraz dyrektor SP 4 Piotr Talaska.

 
Akademia Młodych Orłów (AMO) to bezpłatne treningi piłkarskie dla dziewczynek i chłopców. Uczestnicy akademii są podzielenie na trzy kategorie wiekowe; Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a do każdej są przydzieleni dwaj trenerzy. Każdy z uczestników AMO otrzymuje sprzęt sportowy firmy Nike, dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak, jak profesjonalni piłkarze.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Marta Liberkowska
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją