Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Warsztaty rowerowe dla dzieci

Gorzowska Straż Miejska w okresie wakacyjnym przeprowadzi cykl warsztatów rowerowych dla dzieci, których celem jest poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach. Warsztaty odbędą się 16 sierpnia o godz. 17.00. Strażnicy miejscy zapraszają chętne dzieci do miasteczka rowerowego przy ul. Paderewskiego, w pobliżu filii Szkoły Podstawowej nr 13.
 
W trakcie każdego spotkania dzieci zostaną zapoznane z ogólnymi zasadami ruchu drogowego dotyczącymi rowerzystów oraz przejadą tor rowerowy, by w trakcie strażnicy miejscy mogli omówić sposoby zachowania się przy poszczególnych znakach drogowych.
Na zakończenie spotkania dzieci dostaną elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po drodze oraz zostaną poczęstowane jabłkami ufundowanymi przez Gorzowski Rynek Hurtowy.
 
Zostaną zaprezentowane pojazdy terenowe Fundacji Off Road, której członkowie opowiedzą najmłodszym o wyprawach samochodowych po Polsce i Europie.
 
Pierwsze warsztaty miały miejsce 26 lipca w miasteczku rowerowym w parku Kopernika. Kolejne odbędą się 16 sierpnia o godz. 17.00. Strażnicy miejscy zapraszają chętne dzieci do miasteczka rowerowego przy ul. Paderewskiego, w pobliżu filii Szkoły Podstawowej nr 13.
 
 
Bolesław Romańczyk
Straż Miejska
 
Fot. Ewelina Chruścińska-Jackowiak

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją