Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Festiwal Tańca
Sniadanie
STAS_SLIDER
Zostań ambasadorem naszego miasta
spotkania 2018 BO
mos 15.06
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Sport i turystyka

Znów sprzątamy Kłodawkę

Na najbliższą sobotę jest zaplanowane kolejne sprzątanie okolic Kłodawki. Urząd Miasta ponownie pomoże gorzowianom. Na uczestników sprzątania będzie czekał duży kontener, którym wywiezione zostaną nieczystości, a do dyspozycji uczestników akcji będą również worki na śmieci dostarczone przez ratusz. 
 
Obywatelskie postawy gorzowian
 
Wraz z nadejściem wiosny, mieszkańcy Gorzowa dostrzegali potrzebę uporządkowania miejsc, których estetyka pozostawia wiele do życzenia. Miasto chętnie zaangażowało się i wspiera obywatelskie postawy gorzowian.
Pierwsze „obywatelskie”  sprzątanie okolic Kłodawki odbyło się 6 maja br., wcześniej mieszkańcy wspólnie posprzątali okolice rzeczki Srebrnej, na granicy Gorzowa i gminy Kłodawa. Kilka osób uzbierało wówczas ponad tonę śmieci, zwłaszcza butelek i puszek. Przy Srebrnej był też gruz, monitor komputerowy, a nawet żyrandol. W działaniach  gorzowian wspierał ratusz; na koszt Miasta wywożone były zebrane nieczystości.
 
Zachęcam gorzowian do udział w tej akcji. Zróbmy wspólnie wszystko, aby wokół nas było jak najładniej – zaapelował prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
 
Sprzątamy okolice Kłodawki – cz. 2
 
Po raz kolejny mieszkańcy Gorzowa będą sprzątać okolice Kłodawki. Tym razem w sobotę 20 maja br. Początek akcji o godzinie 9.00 przy ulicy Chodkiewicza (przy dawnym domu Edwarda Jancarza). Grupa sprzątająca będzie szła w stronę ulicy Mickiewicza. Akcja potrwa do 13.00, można się przyłączyć na „szlaku”.
 
Kontener na śmieci zostanie podstawiony już w piątek 19. maja br., a odebrany – na koszt Miasta – w poniedziałek. Do dyspozycji uczestników sprzątania będą również worki na śmieci, fundowane przez urząd, a Ośrodek Sportu i Rekreacji podstawi samochód do wywozu śmieci wraz z obsługą.
 
Więcej informacji tutaj
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. archiwum PTTK Gorzów
 
 
Sprzątanie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją