Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaKultura
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Kultura online - propozycje (19-25 maja)

Zachęcamy do korzystania z kultury on-line. Oferta gorzowskich instytucji poniżej:
czytaj dalej

Kultura online – propozycje (12-18 maja)

Zachęcamy do korzystania z kultury on-line – oferta gorzowskich instytucji poniżej:
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Od 1977 roku, 18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów, nazywany również Dniem Muzealnika. Z tej okazji prezydent miasta Jacek Wójcicki oraz przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski, złożyli na ręce pani dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. – dr Ewy Pawlak, podziękowania.
czytaj dalej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dziś – 8 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji, Prezydent Miasta przekazał na ręce Sławomira Szenwalda - dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. podziękowania, skierowane do wszystkich jej pracowników, za pełną wytrwałości i zaangażowania w pracę na rzecz podnoszenia poziomu i różnorodności oferty kulturalnej.
czytaj dalej

Wielka uczta w bibliotece

Od 8 do 15 maja w całej Polsce odbywa się Tydzień Bibliotek. Zgodnie z tegorocznym hasłem "Zasmakuj w bibliotece" wszystkie placówki przygotowują bogate menu dla Czytelników.
 
Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie zadbała nie tylko o wykwintne dania główne, ale i też o ciekawe przystawki.
czytaj dalej

Sukces kwietniowej Małej Akademii Jazzu

Mała Akademia Jazzu, która towarzyszy gorzowskim uczniom już od 35 lat, w kwietniu po raz pierwszy w historii zagrała on line. Nauczycielem pierwszej edycji MAJ w nowej formule był Adam Bałdych – wybitny skrzypek jazzowy, który zaprosił uczniów do siebie za pośrednictwem kanału na YouTube, w formie transmisji „na żywo”. Natomiast na wirtualny spacer po Jazz Clubie „Pod Filarami” zaprosił jego dyrektor – Bogusław Dziekański.
czytaj dalej

Z kulturą online - propozycje

Odrobinę kultury można sobie zapewnić nawet nie wychodząc z domu. Możemy posłuchać koncertów, kontemplować sztukę, uczestniczyć w konkursach i warsztatach, a także wysłuchać czytania online, bądź skorzystać z internetowych zbiorów książek.
 
Bogata e-oferta gorzowskich instytucji kultury to doskonała alternatywa dla wielu mieszkańców na spędzenie czasu.  Gorzowskie instytucje kulturalne działają na odległość, przedstawiając specjalną ofertę dla mieszkańców na czas epidemii.  Zachęcamy do uczestnictwa i prezentujemy propozycje.
czytaj dalej

Gorzowska kultura online

W efekcie walki z epidemią, aby minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa odwołano wszystkie wydarzenia kulturalne oraz rozrywkowe. Mimo trudnej sytuacji gorzowskie instytucje kultury starają się wypełniać swoją rolę angażując publiczność poprzez media społecznościowe i inne kanały online. Muzycy koncertują w domach, w sieci można obejrzeć wirtualne galerie, uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych i poczytać ebooki.
czytaj dalej

Mała Akademia Jazzu on-line

20 kwietnia minie 35 lat, kiedy po raz pierwszy Mała Akademia Jazzu zagrała w Gorzowie. Przez wszystkie te lata, mimo różnych finansowych oraz reformatorskich dziejów w gorzowskiej kulturze, łącznie z opinią, że to "przestarzała forma edukacji”, grała bez przerwy.
 
Dzisiaj w okresie totalnego zagrożenia COVID-19, kiedy szkoły i instytucje kultury są zamknięte, a codzienność stanęła w miejscu, MAJ gra dalej. Od poniedziałku, 6 kwietnia, po raz pierwszy w historii, akademia gra on-line. Z udziałem Adama Bałdycha, który prowadzi spotkania w sieci na żywo.
czytaj dalej

Życzenia dla aktorów

Prezydent Jacek Wójcicki przesłał w piątek na ręce dyrektora Jana Tomaszewicza list z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w którym złożył wszystkim pracownikom Teatru im. Juliusza Osterwy serdeczne życzenia.
 
- Życzę Państwu niegasnącego zapału oraz szybkiego powrotu do pracy i na scenę – napisał.
czytaj dalej