Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaKultura
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Lubuskie Wawrzyny 2020

Upływa termin nadsyłania prac na konkurs "Lubuskie Wawrzyny 2020". Zgłoszenia przyjmowane są do 18 stycznia!
 
Lubuskie Wawrzyny mają już swoją wieloletnią renomę i cieszą się dużym zainteresowaniem pisarzy, naukowców i dziennikarzy.

Wawrzyn Literacki, organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, odbywa się w tym roku już po raz 27. Konkurs adresowany jest dla autorów związanych z województwem lubuskim, a także autorów książek wydanych w lubuskich oficynach.
 
Z kolei Wawrzyn Naukowy, w tym roku organizowany po raz 16., ma na celu promowanie książek naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce regionalnej.
 
Natomiast Wawrzyn Dziennikarski służy promocji dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych, twórców najlepszych utworów dziennikarskich, odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego. W tym roku odbędzie się 8. edycja tego konkursu.
czytaj dalej

Aktualnie w gorzowskiej kulturze (6-12 stycznia 2021)

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą gorzowskich instytucji kultury na najbliższy tydzień. Zapraszamy do korzystania z kultury online dostępnej na stronach internetowych i w mediach społecznościowych naszych instytucji kultury.
czytaj dalej

Otwarty konkurs ofert na zadania z zakresu kultury

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty w 2021 roku, z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
czytaj dalej

Karnawał w filharmonii

Jeśli początek roku jest taki, jak jego kolejne miesiące, to rok 2021 zapowiada się przebojowo! Filharmonia Gorzowska, jak co roku, przygotowała wyjątkową propozycję karnawałową – będą gorące argentyńskie rytmy, bałkańska energia, najpiękniejsza muzyka filmowa, melodie z ulubionych bajek oraz niespodzianki dla najmłodszych. Styczeń będzie w Filharmonii Gorzowskiej prawdziwym hitem!
czytaj dalej

Filharmonia podsumowuje 2020 rok

9 koncertów symfonicznych w sali koncertowej i 5 w internetowym streamingu, łącznie ponad 10 tys. odbiorców. Do tego koncerty kameralne, familijne, działania edukacyjne oraz projekty szyte specjalnie na miarę tego trudnego, 2020 roku. Choć był inny, niż poprzednie lata, rok 2020 pokazał, że kultura i muzyka klasyczna są czymś, czego bez wątpienia potrzebujemy. W każdej formie.
czytaj dalej

Aktualnie w gorzowskie kulturze 30 grudnia 2020 - 5 stycznia 2021

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą gorzowskich instytucji kultury na najbliższy tydzień. Zapraszamy do korzystania z kultury online dostępnej na stronach internetowych i w mediach społecznościowych naszych instytucji kultury.
czytaj dalej

Miliony na gorzowską kulturę

8,9 mln zł to kwota dofinansowania - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 - jaką zarząd województwa przyznał na modernizację i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie Wlkp.
 
Przewiduje się adaptację na cele kulturalne obiektu przeznaczonego dla Miejskiego Centrum Kultury (ul. Wełniany Rynek 18), modernizację Filii nr 3 Biblioteki oraz doposażenie Miejskiego Ośrodka Sztuki.
czytaj dalej

Gorzowski YouTube … blisko świąt

Ruszył świąteczny miejski kanał na platformie You Tube. Jego treść nie pozwoli nikomu w święta zapomnieć o tym, co ważne.
 
Polecamy „Gorzów blisko świąt”. To specjalne zestawienie świątecznych filmów, muzyki i życzeń dla gorzowian od gorzowian: artystów Filharmonii Gorzowskiej, Jazz Clubu pod Filarami i gorzowskiego teatru. Zapraszamy tutaj.
czytaj dalej

Muzyczny prezent od filharmonii

Nic tak nie umila świątecznych przygotowań, jak piękna muzyka. Filharmonia Gorzowska przygotowała specjalny upominek dla swojej publiczności. Na kanale You Tube stworzono dwie playlisty ze świątecznymi utworami nagranymi na scenie Filharmonii – dla dorosłych oraz najmłodszych melomanów.
czytaj dalej

Aktualnie w gorzowskiej kulturze (16- 22 grudnia)

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą gorzowskich instytucji kultury na najbliższy tydzień. Zapraszamy do korzystania z kultury online dostępnej na stronach internetowych i w mediach społecznościowych naszych instytucji kultury.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 127