Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Zostaw swoje wspomnienie w magazynie wspomnień

Pracownia Plastyczna Młodzieżowego Domu Kultury zaprasza na warsztat w procesie „Magazyn Wspomnień”, który odbędzie się w Galerii Na Mansardzie w Bibliotece Pedagogicznej WOM w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
 
Tytuł projektu nawiązuje do wystawy/festiwalu artystycznego pt. „Konstrukcja w procesie” zorganizowanego w 1981 r. w Łodzi przez Ryszarda Waśko. Organizacja tego wydarzenia była dla inicjatora społecznym obowiązkiem i miała na celu przede wszystkim przybliżyć sztukę ludziom. Waśko zaprosił 54 czołowych artystów z zagranicy, którzy na własny koszt, bez żadnej pomocy instytucjonalnej, przyjechali tworzyć sztukę w przestrzeniach fabrycznych miasta. Dzięki bezinteresownej współpracy artystów z pracownikami fabryk wytworzyła się pewnego rodzaju sytuacja twórcza. Wykonane, w kooperacji ze zwykłymi pracownikami, dzieła nie były tylko częścią wystawy, ale nieustannym procesem twórczym, w którym każdy mógł partycypować.
 
Warsztat zorganizowany w Galerii „Na Mansardzie” w swojej idei nawiązuje do tego wydarzenia. Stwarzając przestrzeń i warunki do twórczej pracy na miejscu daje możliwość indywidualnej wypowiedzi plastycznej dzieci i młodzieży na zadany temat. Nie jest typową wystawą prac, a raczej wspólną, otwartą przestrzenią, procesem, w którym można wziąć udział. Ma wyzwolić twórczą energię, pobudzić twórczość młodych i starszych.
 
Zaproszeni na warsztat uczestnicy będą mieli okazję stworzyć prace związaną z ich osobistym wspomnieniem. Jeśli będą chcieli przyniosą na zajęcia przedmioty, z którymi wiążą się wspomnienia. W pracy opowiedzą o swoich wspomnieniach: o miejscach, ludziach, zapachach i przeżyciach. Będą pracowali w technikach malarskich i rysunkowych. Finalnie w przestrzeni galerii uczestnicy stworzą instalację złożoną z prac, którą będzie można oglądać tydzień (do 20 maja) po zakończeniu zajęć. Podczas warsztatów powstanie również księga – ewidencja wspomnień mieszkańców miasta, do której każdy będzie mógł dopisać / narysować swoje wspomnienie.
 
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 lat, młodzieży i dorosłych.
Na warsztat można przynieść przedmioty/pamiątki, z którymi wiążą się wspomnienia.
 
Terminy warsztatu:
12 maja (czwartek) 10:00 - 13:00 i 15:00-18:00
13 maja (piątek) 15:00 -18:00
Kontakt/zapisy Agnieszka Kowalska-Kucharczyk 665 316 002
 
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury
Współorganizator: Galeria Na Mansardzie
 
Wystawę powarsztatową będzie można zobaczyć w Galerii Na Mansardzie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego do 20 maja.
 
Młodzieżowy Dom Kultury

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją