Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Karnawał w filharmonii

Jeśli początek roku jest taki, jak jego kolejne miesiące, to rok 2021 zapowiada się przebojowo! Filharmonia Gorzowska, jak co roku, przygotowała wyjątkową propozycję karnawałową – będą gorące argentyńskie rytmy, bałkańska energia, najpiękniejsza muzyka filmowa, melodie z ulubionych bajek oraz niespodzianki dla najmłodszych. Styczeń będzie w Filharmonii Gorzowskiej prawdziwym hitem!
 
Koncerty karnawałowe to coroczna tradycja i niezmiennie okazja do zaprezentowania najpiękniejszej i najbardziej lubianej muzyki.
 
- W tym roku okazje do świętowania są dwie – mówi p.o. Dyrektora Filharmonii Gorzowskiej, Joanna Pisarewicz. – Po trudnym 2020 roku chcemy dać naszej publiczności coś szczególnego, żywiołowego i nastrajającego optymizmem na nadchodzące miesiące. Rok 2021 to także wyjątkowa data dla nas jako instytucji, ponieważ za kilka miesięcy obchodzić będziemy nasze 10 urodziny. Chcemy zacząć go energetycznie, przebojowo i z uśmiechem.
 
Już 15 stycznia na scenie Filharmonii Gorzowskiej wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem Corazon wraz z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.
Koncert karnawałowy będzie wielobarwnym i energetycznym spektaklem, a prezentowane utwory są efektem twórczych inspiracji z muzyki argentyńskiej, latynoamerykańskiej, polskiej oraz tzw. "muzyki świata”. Usłyszymy wiele znanych hitów w niecodziennych jazzowych, klasycznych i musicalowych aranżacjach. 
 
Nie zabraknie autorskich kompozycji Marcina Wyrostka, zilustrowanych i zaaranżowanych z muzyczną wrażliwością charakterystyczną dla tego artysty.
 
Dwa dni później, w niedzielę 17 stycznia, Marcin Wyrostek wraz z zespołem wystąpi również przed najmłodszą publicznością podczas karnawałowego koncertu familijnego „Dźwiękogród”. W programie kompozycje klasyków, jak Bach, czy Vivaldi, ale również melodie z najpiękniejszych bajek, opowieść o akordeonie i instrumentach perkusyjnych oraz niespodzianki.
 
W świat muzyki filmowej przeniesiemy się ponownie podczas Gali piosenek Oskarowych 29 stycznia.  W ten karnawałowy wieczór słuchać będziemy przebojów z takich filmów jak Dirty Dancing, Bodyguard, Śniadanie u Tiffany’ego, Titanik, czy Gwiezdne Wojny. Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej pokieruje gościnnie dyrygent i kompozytor Tadeusz Wicherek, zaś towarzyszyć mu będą znani polscy soliści: Sylwia Przetak oraz Jarosław Oberbek.
 
Wcześniej, bo 22 stycznia na scenie Filharmonii wystąpią artyści z zespołu Dance of Fire - pierwszy w Polsce kwartet klarnetowy specjalizujący się w muzyce folkowej. Ich muzyka to ognista mieszanka klasycznej techniki i słowiańskiej energii, a ich koncerty to połączenie bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii.
Wszystkie koncerty zaplanowano w formie internetowego streamingu, który dostępny będzie nieodpłatnie po wejściu na kanał Filharmonii Gorzowskiej na You Tube lub poprzez profil instytucji na Facebooku. Każdy z koncertów dostępny będzie w sieci jeszcze 24 godziny po jego zakończeniu.
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy FG
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją