Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Miliony na gorzowską kulturę

8,9 mln zł to kwota dofinansowania - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 - jaką zarząd województwa przyznał na modernizację i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie Wlkp.
 
Przewiduje się adaptację na cele kulturalne obiektu przeznaczonego dla Miejskiego Centrum Kultury (ul. Wełniany Rynek 18), modernizację Filii nr 3 Biblioteki oraz doposażenie Miejskiego Ośrodka Sztuki.
 
Powstała infrastruktura umożliwi wprowadzenie nowej i nowoczesnej oferty kulturalnej i edukacyjnej dostosowanej do potrzeb mieszkańców i turystów, a także zwiększy dostęp do dóbr kultury w dostępność do oferty dla osób niepełnosprawnych. Koncepcja działalności instytucji kultury objętych wsparciem ma na celu zwiększenie zainteresowania mieszkańców ofertą kulturalną, poprzez jej uatrakcyjnienie i poszerzenie o nowe zakresy tematyczne i nowe grupy odbiorców docelowych – informuje na swojej stronie Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
 
Działalność MCK, MOS i Filii nr 3 Biblioteki zostanie wzbogacona o nowe formy działań i nowe zakresy tematyczne, w tym o charakterze interdyscyplinarnym, popularnym, a także niszowym, promującym młodych i nieznanych artystów.
 
Głównym celem projektu „Rozwój infrastruktury kulturalnej Gorzowa Wielkopolskiego poprzez przebudowę, modernizację i doposażenie trzech instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Miasta” jest powstanie nowoczesnej infrastruktury, dostosowanej do potrzeb mieszkańców i turystów. Całkowity koszt projektu to 20,6 mln zł.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją