Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Gorzowski YouTube … blisko świąt

Ruszył świąteczny miejski kanał na platformie You Tube. Jego treść nie pozwoli nikomu w święta zapomnieć o tym, co ważne.
 
Polecamy „Gorzów blisko świąt”. To specjalne zestawienie świątecznych filmów, muzyki i życzeń dla gorzowian od gorzowian: artystów Filharmonii Gorzowskiej, Jazz Clubu pod Filarami i gorzowskiego teatru. Zapraszamy tutaj.
 
Wśród różnorodnej muzyki, autorstwa gorzowskich artystów pojawią się życzenia od prezydenta Jacka Wójcickiego, pracowników Miejskiego Centrum Kultury, Filharmonii Gorzowskiej oraz gorzowskiego świętego Mikołaja.
 
Kanał na You Tube „Gorzów blisko świat” powstał z myślą o kontynuacji świątecznej gorzowskiej tradycji. Każdego roku bowiem na scenie gorzowskiego jarmarku bożonarodzeniowego swoją artystyczną ofertę prezentowali lokalni muzycy, aktorzy i performersi, a wśród nich młodzież i członkowie gorzowskich zespołów artystycznych. W tym roku…. jest inaczej.
 
By nie tracić kontaktu z gorzowską sceną muzyczną i artystyczną, proponujemy  zwłaszcza w okresie świątecznym, zaglądać na kanał You Tube „Gorzów blisko świat”, w poszukiwaniu muzycznego i artystycznego wytchnienia.
 
Wśród świątecznych propozycji pojawiły się produkcje CEA Filharmonii Gorzowskiej: m.in. kolędy w wykonaniu solistów i muzyków orkiestry dla widowni starszej i tej najmłodszej, świąteczne piosenki muzyków, związanych z Jazz Clubem pod Filarami, m.in. Adama Bałdycha i Marka Konarskiego oraz życzenia i inne niespodzianki w klimacie świąt Bożego Narodzenia.
 
Na kanale „Gorzów blisko świąt” obejrzymy również Wigilię Narodów, przygotowaną w tym roku online przez Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Bronisławy Wajs Papuszy oraz zarejestrowaną w Studiu Dobrego Smaku „Szlachetną wigilię”, tj. mistrzowskie gotowanie dla potrzebujących gorzowian.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Archiwum UM
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją